Tratament naturist impotriva matretii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La noi alimentatia chiar nu e proasta. Ce sa spun, ca mancam zilnic legume proaspete, fructe, salata nu lipseste de la masa de seara, deci vitamine sunt la greu, plus ca acum face un tratament cu Viaderm, un complex nou de minerale si vitamine specialæe pentru par. La inceput nici nu mai cadea parul si matreata disparuse, acum insa, s-a revenit de unde s-a plecat!
Nu inteleg fenomenul.
Drept urmare, maine Mihai are programare la un dermatolog de aici, sa vedem ce parere are si el despre asta.
Va tin la curent daca-i recomanda vreun produs si mai ales daca va avea rezultate!


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Am uitat sa zic ca si stresul contribuie la formarea matretii.
Nana,astept si raspunsul medicului dermatolog la care se duce Mihai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu am folosit samponul Klorane, acum nu mai am matreata, dar mi se ingrasa repede parul....Il voi folosi probabil si pe cel pentru par gras....sa vad...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by badjoke

Am uitat sa zic ca si stresul contribuie la formarea matretii.
Nana,astept si raspunsul medicului dermatolog la care se duce Mihai.


Mami si NiKo (24 sept 2004)






Da, maine cum vine de la medic o sa pun informatii aici.


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

quote:
Originally posted by chivutamonica

OLIVIA 26,
spune-mi si mie exact aceasta reteta cu maceratul cepei in otet,cit timp se tine la macerat si cita cantitate pui din fiecare.Tu ai incercat si ai avut succes?
Eu,folosesc un sampon T/Gel,de Neurogena si este terapeutic sampon.Nu prea vad mare lucru.Merci

chivuta



A incerat mama mea si dupa ce s-a dat o data, nu a mai avut.
Cat depre cantitate, depinde cat de lung e parul. Ea il are relativ scurt si a pus o ceapa rosie de marime medie in aprox. 100 ml de otet. Le-a lasat la macerat cam o noapte si ceva si si-a frictionat scalpul cu otetul, dupa care a stat cu el pe cap cam jumatate de ora.
A dat rezultate uimitoare pentru ca inainte matreata devenise ca niste coji si era tare inestetic.
Bafta multa.



"Seriozitatea e singurul refugiu al omului mediocru"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Multumesc OLIVIA,pt.raspuns dar sa sti-ti fetelor dragi ca eu cit am fost copil am folosit numai sapun de rufe si n-am avut fir de matreata de cind ne-am modernizat si a aparut fel de fel de sampoane am inercat care sunt mai bune{vezi doamne}si cum zicea-ti si voi ca mi sau facut asa ,,bulgarei ''de matreata.Am incercat :nizoral,T/Gel care e tot pentru asa ceva - l-am gasit aici in S.U.A.DAR NU FACE MARE LUCRU,nu vad rezultatele ,ar fi si stresul,alimentatia,poate dar aici am o viata prea linistita iar la alimentatie nu mai vorbesc de legume si fructe.Trebuie sa gasim noi ceva mai bun,o sa incerc cu reteta Olivei si o sa va spun ce am reusit.
Va pup,MONICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Deci diagnosticul pus de medic este foliculita. I-a prescris o solutie cu care trebuie sa se frectioneze la radacina firului de par de 2 ori/zi si un sampon gen nizoral la noi.
Sa vedem daca o sa dea rezultate. Tare sunt curioasa ptr ca au costat o gramada de bani.


Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emab spune:

buna! sunt noua pe acest forum si vreau sa va spun ca am folosit samponul SELSUN si ca are efect garantat(SELSUN blueyes2003 nu SELSON).Este in 2 variante:SELSUN BLEU(albastru) si galben.Este de import si e cam scump(cam 600.000 si are 125 ml). L-am folosit 4 ani pt ca mi l-a prescris dermatologul si nu am avut fir de matreata.Apoi am inceput sa ma vopsesc cam la luna si nu mai am matreata.Amoniacul din vopseaua de par distruge matreata asa ca vopsiti-va fetelor:-P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Nu stiu ce sa zic ,referitor la vopsit,am auzit de la multa lume ca daca se vopsesc scapa de matreata,la mine nu are efect si ma vopsesc din 2 in 2 luni.Cei de facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutzaa spune:

am si eu o pb..pana akm am fost blonda..si cred ca vopseaua si decolorantele mi`au degradat scalpul..adik am coji..o perioada am fost si bruneta si nu aveam asa ceva..pielea e iritata..ma ustura si atunci cand fac baie pe cap..cu apa mai fierbinte..ce creme ar fi mai bune sau unguente pentru pb mea? :(

Mergi la inceput