FIV 74

FIV 74 | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol norocos cu de la Mihnea ptr toate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

(Imi cer scuze ca o sa copiez mesajul de la sfarsitul capitolului trecut aici, dar nu stiu daca fetele il vor vedea acolo).

Monilland, te rog frumos sa ma lamuresti si pe mine in legatura cu protocolul pe care-l urmezi, dupa injectiile de inhibare (14 sau 15 zile) exista o pauza de cateva zile pana se incepe stimularea? Si daca da, de ce anume este conditionata durata acestei pauze... Incerc sa-mi fac o idee despre asta... Bafta maxima sa fie la tine, tratamentul sa dea roade si sa nu mai ai surprize neplacute cum ar fi hiperstimularea, sa vii sa ne dai curand vestea cea mare!

Pt fetele care au facut la giulesti FIV, va rog sa ma lamuriti si pe mine in problema asta... incerc sa fac niste calcule referitor la durata tratamentului, dar vad ca difera foarte mult de la o clinica la alta (la szeged de exemplu tratamentul vad ca este mult mai scurt)...

Deci eu stiu ca la giulesti se procedeaza asa (si va rog sa ma contraziceti daca gresesc): 15 zile diphereline (incepand din ziua 5 a cm pt protocolul scurt si din ziua 21 a cm pt protocolul lung), apoi pauza 9 zile si imediat stimulare 9-14 zile (in functie de evolutia foliculilor). Am inteles bine?

Cristinicisau Gina, poate ma ajutati voi tu si-mi spuneti cand ati inceput tratamentul si cand ati facut punctia...

In alta ordine de idei, au am reusit sa ma programez pe 27 iunie la profesor si pana atunci voi avea si HSG-ul, in mare parte restul analizelor, sa vedem ce mai trebuie sa repet si apoi sa fac acele analize uzuale (dar mai am timp)...

Ca mi-am adus aminte acum de alta problema (am o lista imensa de intrebari): cine ia decizia daca se face ICSI sau nu? Noi avem vreun cuvant de spus in privinta asta, sau nu?

Adhnana, tu esti acum in plin tratament, poate vii cu niste informatii proaspete... Pt ca m-ai intrebat, eu voi face in toamna FIV-ul, tot asa ca tine voi mai face cateva inseminari inainte de asta (am facut 4 pana acum). Iti tin pumnii! Sa ai mult noroc iti doresc!

Andicu, multa bafta azi la ET, suntem cu tot sufletul alaturi de tine! Vei avea cel mai frumos cadou de ziua copilului!

Puiramy, bine ca s-a lamurit problema pretului la diphereline, acum poti continua linistita tratamentul. Mult noroc si sa ne tii la curent!

Bafta multa, Why Not maine! Tinem pumnii sa se prinda puiutii! As fi vrut sa te intreb eu ceva, nu stiam ca si tu faci FIV-ul la giulesti, cand ai inceput tratamentul cu diphereline si in ce zi a cm erai cand l-ai inceput?

Burticile ce mai fac? Bate vantul sperantei cand veniti si ne spuneti despre voi! Gina, Veronici, Bety - pupici pe burtici


*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Multumim frumos, Monica! Pupici de la noi pt Mihnea!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Pupa mama fetele:)

Andicuuuu! ce ma bucur! Bravo, ti-am spus eu?? Bafta muulta la puctie sa se prinda amandoi bb-ii!

Why Not, bravo! super productie! lasa, stai linistita, ai sa vezi ca de data asta se prind cati vrei tu! Bafta multa, din tot sufletul!

Va asteptam cu vesti mari!

Pupi, Ingeras 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ingeras, ce mai faci? Ai inceput tratamentul cu pregnyl? Pupici!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna buna la toata lumea!

Avalon: eu inca nu am inceput tratamentul efectiv. Nici nu stiu cand sau daca il voi incepe. Sunt inca in statiu de analize..care sunt destul de multe. Ultimul a fost un papanicolau la care mi-a gasit o infectie, ceva ca nu prea stiu sa interpretez. cert e ca e gradul 2, deci nu ar trebui sa ma impacientez. Eu pe 6 iunie ajung la Prof. Marinescu si trebuie intai sa vad ce-mi da sa iau pentru infectie aia. Nu sunt convinsa totusi ca asta e cauza nereusitelor mele. Bafta si tie! Cine stie..poate facem amandoua in toamna.
Andicu si Why Not: BAFTA MULTA!! Va tin pumniii sa iasa bine.
Pupici tuturor fetelor care sunt in tratament sau deja gravide: Bety, Veronici, Gina, Moniland, Cristinici, Puy Ramy si daca am scapat pe cineva, de doua ori mai multi pupici data viitoare

O zi cat mai buna,
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, va citesc zilnic si va tin pumnii, va doresc la toate sa va impliniti visul. Fetele mai vechi ma cunosc sunt o "veterana" in ale fiv-ului.
Deusa daca vrei detalii despre Giulesti si why_not19 (Laura) iti stau la dispozitie (eu sunt prietena vigilenta) :))

Moni pupici la Mihnea si sa-ti traiasca.

Pupici la toate si multa multa bafta si D-zeu sa fie cu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by Pia

Buna fetelor, va citesc zilnic si va tin pumnii, va doresc la toate sa va impliniti visul. Fetele mai vechi ma cunosc sunt o "veterana" in ale fiv-ului.
Deusa daca vrei detalii despre Giulesti si why_not19 (Laura) iti stau la dispozitie (eu sunt prietena vigilenta) :))

Moni pupici la Mihnea si sa-ti traiasca.

Pupici la toate si multa multa bafta si D-zeu sa fie cu voi



Servus!
Ce mai faci?
Te bate vre-un gand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

pupici veteranelor, pia, ileana si bafta fetelor care sunt acum in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

PIA,ILEANA CE MAI FACETI? Chiar ma intrebam ce mai faceti? Pupici veteranelor,chiar mi-a fost dor de voi.


Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
http://photos.yahoo.com/ddenisa73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Fara "veterane", ca picam in depresii....



Mergi la inceput