Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-7

Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-7 | Autor: bubulina1

Link direct la acest mesaj

Va invit sa continuati aici discutiile incepute la capitolul anterior

Iata o lista a Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28
Amely
aurelia77
aventura
bubulina1
cherry22
claucia
clubb
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy
Foxxy
Hitomi
IoanaTugs
kikilina
kitty_nic
lauravoinicu
Leditia
LoredanaG
MadaS
Madutz
marinar
ninocica
SilvanaPopovici



lunii aprilie:
marair
madaluta
iriss27


Va doresc tuturor sa auzim cat mai repede de !


Speranta moare ultima!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

alina25, din cate am citit eu, CA 125 se face si pt a determina daca chisturile sunt de natura endometriozica.
Sunt mai mult ca sigura ca dr. T nu te-a pus sa faci analiza aceasta pt ca te suspecteaza de ceva atat de grav cum ar fi neoplasmul, mai ales ca e vorba de un chist care tocmai s-a format.
Multa bafta si incearca sa nu te framanti prea mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Alina te rog sa stai linistita. Si eu m-am stresat aiurea cand mi-a dat sa fac primele analize si au fost rezultatele ok. Acum astept altele dar imi pastrez calmul.

Claudia sa dea DD sa mearga cu stimularea asta. Poate imi vin si mie rusii si incepem in grup monitorizarea.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Da, da Marina, poate facem impreuna stimularea. Si daca nu, ii spunem ca noi ne asteptam una pe cealalta asa ca sa ne lase ca avem treaba.
Si ne bate bine..
Si stii ceva? Da DD sa imi vina si mie ca fara Duphaston si fara ovulatie dupa cum se pare ca a fost luna asta nici CM nu stiu cand ar fi disponibil sa ma viziteze
Dar ma simt mai optimista ca oricand, facem planuri de vacanta, rad cu sotul de ma tavalesc pe jos, sunt fericita ca e frumos afara, e totul bine!
Asa ca Marina te astept sau te ghidez prin stimulare cu drag daca fac inaintea ta. Acum sunt in z21 abia. Mai astept.
Alina ai vazut ce frumos, clar si logic au scris fetele, hai nu te mai stresa ca mi-a trecut si mie prima impresie ca ar fi ceva mai serios la ce gandire limpede au avut ele! Sa vezi ca asa este cum ti-au spus si ca nu e nimic pana la urma.
Va pup pe toate mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Clau am citi si ce mi-ai scris pe mes... acum.
Pup fata frumoasa frumoasa!!!

Eu mi-am cumparat tinctura de soc, poate forteaza putin sa apara rusii.
Ma bucur ca esti vesela, asta conteaza cel mai mult.


Edit: Clau nu sunteti la Expoconstruct? mi-a zis sotul ca sunt ff multe firme cu parchet.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

O zi buna va doresc la toate.
Alina scumpa, nu te agita asa de tare. Indicatia pentru o analiza nu indica neaparat ca te-ar suspecta de cel mai grav rezultat posibil. Mie mi-a dat sa fac Pap, mi-a iesit cam rau rezultatul si m-a trimis sa fac tipajul HPV. Bineinteles ca m-am ingrijorat, incat trei saptamani de cand am luat rezultatul Pap si pana am avut rezultatul de la HPV mai aveam sa ma duc sa-mi fac testamentul. Ei si ce crezi? nu am nici o problema. Ei si ce crezi? am refacut PAp si a iesit minunat. Asa ca, te rog eu mult, calmeaza-te, gandeste rational si o sa vezi ca pt orice exista solutie.
Marinar ai mare dreptate iubito. Cu atata munca nici nu ar cam fi cazul sa ne intrebam de ce nu facem copii. (Intre noi fie vorba nici eu daca as fi un viitor bebelus nu m-as grabi prea tare sa merg la niste parinti care stau mai mult la munca decat acasa, sau cum este cazul meu, care mai lucreaza si acasa).
In rest eu sunt foarte vesela, am fost la banca si ne-am depus dosarul pentru contractarea unui credit, si dupa toti pasii parcursi astazi in principiu peste doua saptamani ar trebui sa mergem sa semnam contractul. Si dupa aceea incepe circul cu alergat dupa restul materialelor care ne mai trebuie, iar la ineputul lunii iulie declansam santier in casuta noastra draga.
Poate dupa ce terminam de aranjat casa o sa considere si ca-i place si poate se hotaraste sa vina.
Acum va dau la fiecare in parte cate un si va asigur de toata mea.


Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Kitty, felicitari pentru contract! Prin asta am trecut si noi: in februarie am luat creditul iar acum suntem in faza de montat mobila. Pot sa-ti mai dau niste ponturi referitoare la preturi, cand o sa fii interesata, da-mi PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BUNA FETELOR !
VREAU PENTRU INCEPUT SA VA MULTUMESC LA TOATE PENTRU URARILE VOASTRE CALDE, PENTRU MESAJE SI TELEFOANE! A FOST O ZI SPECIALA TOCMAI PENTRU CA MI-AM SARBATORIT-O CU VOI SI M-AM SIMTIT FANTASTIC AICI!
ALINA25 nu te speria draga! Nu e nimic grav, dr. vrea doar sa stie de ce natura e chistul! Am o intrebare pt. tine: dupa ce te-a operat, tu ti-ai luat rezultatul de la laboratul de anatomo-patologie al spitalului unde ai fost operata? Pentru ca daca ai avut un chist ei sigur au trimis la laborator fragmente pt. analiza ( sa vada de ce natura este). Si eu o sa merg peste 2 sapt. sa-l iau. Mergi la spital si intreaba, daca nu ai facut-o pina acum si in felul asta vei sti cu siguranta ce este! Mult noroc i-ti doresc!
CLALUCIA Ma bucur ca am vorbit aseara ! Si multumesc pt. tot!
MARINAR Multumesc pt. mesaje si tel. Bafta cu trat. naturist! Sa vina mai repede invazia rosie!

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Hai ca bine zici Ioana cu rezultatul de la laboratorul spitalului , stii ca si eu trebuia sa mi-l iau , dar nu m-am dus sa-l iau ......
Poate cand te duci tu imi spui si mie cum ai procedat , poate cine stie nu am endometrioza..... o fi fost altceva , e sper si eu sa n-am nimic.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Dragele mele,
Raportez:Am fost dimineata la dr.Ionut si ma prezentama stfel:ov.stg.un folicul de 14 (aseara avea 12,4),ovarul drept nimic(desi T.mi-aspus ca aveam unul de 7 ieri),endometru 7 aseara 6,4.Dr.Ionut mi a- spus ca daca am ciclul de 28 de zile valorile sunt prea mici avand in vedere ca sunt in ziua a 11 astazi.Voi care ati mai facut astfel de monitorizari ce credeti.Cred ca aseara am cam incurcat valorile pentru ca nu se vedea foarte bine pe hartie.
Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Fetelor va multumesc mult pentru incurajari .Sunteti cele mai dulci persoane ,cu ajutorul vostru ma simt un pic mai bine azi.Aseara am plans destul dar ..sper sa fie totul bine.Maine ma duc sa-mi fac analiza si vineri merg la monitorizare la T.
Cat despre analiza care trebuia sa merg sa o i-au de la laborator dupa laparo chiar nu am stiut nimic ,nici ca s-a facut nici ca nu s-a facut.Ar trebui sa-l intreb pe T.?Chiar nu stiu pe cine ar trebui sa intreb.
VA PUPICESC SI VA DORESC MULTA BAFTA

Mergi la inceput