Analiza de secretii dupa CM?

Analiza de secretii dupa CM? | Autor: mandyksch

Link direct la acest mesaj

Mi-am facut programare pentru eco si analiza de secretie vaginala cu ceva timp in urma la un cabinet in Cluj pentru ziua de marti ,dar mi-a venit CM un pic aiurea si mi-a dat peste cap programarea. Este posibil sa mi se termine menstra pana luni, dar nu stiu daca e OK sa fac analiza de secretie deja marti.

Voi ce parere aveti? Nu pot contacta pe nimeni la cabinet caci astazi si luni nu au program si mi-e groaza sa nu cumva sa fac drumul aiurea pana in Cluj. Si alta programare ar insemna sa mai astept cateva saptamani bune.

Va multumesc.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Draga Mandy,eu stiam ca ideal pt aceasta analiza este sa o faci la 10 zile dupa CM ,eu zic ca ciclul poate afecta aceste analize chiar si cateva zile dupa...

Dana cu Paul(8.09.2000)& Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mersi, Dana pentru raspuns. Cred ca o sa incerc sa ma reprogramez cat mai repede posibil. E mai sigur, n-as vrea un rezultat viciat.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Mandy, stiu sigur ca testul Papanicolau se face la 10 zile de la terminarea CM pentru a obtine rezultate in concordanta cu realitatea.
Dar pentru analiza de secretii ... nu stiu ... poate o fi la fel.


ADDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

daca faci prea repede dupa ciclu, papanicolau poate sa iasa fals negativ pt ca ciclul curata celulele precanceroase daca doamne fereste sunt acolo



Mergi la inceput