retete de regim!

retete de regim! | Autor: delia grozav

Link direct la acest mesaj

Va rog foarte frumos sa ma ajutati cu ceva retete de mancare fara oua sau lapte in special pentru copilasul meu de 5 anisori care a facut o urticrie urata.
Are voie deocamdata doar paine prajita, ceai, iaurt, legume usoare gen morcov, patrunjel, telina, carne de pui, fainoase, unt, putin zahar.
Imi tot storc creierii si nu prea imi vin idei.
Va multumesc anticipat.

Poze
www.dropshots.com/day.php?userid=96354&cdate=20060401&ctime=072944" target="_blank"> filmulete


dede, Adi 5ani si Medeea 27.07.2005

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

acum imi vine in cap :
-un orez cu legume si piept de pui
-sau o supica de legume cu carne de pui
-macaroane cu gris si putin zahar(nu stiu daca ii plac,eu una sunt inebunita dupa ele)
-eu zilele trecute am facut o supa de conopida) ca m-am simtit foarte rau si a iesit asa racoroasa.are voie conopida?am oparit conopida si apoi am desfacut-o buchetele si am pus-o intr-o cratita cu alte legume,morcov,radacina de patrunjel,piept de pui,la final ceva verdeata si putina zeama de lamaie.

poate mai vin si alte fete cu idei.

22




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

- dovlecei sai ardei umpluti
- musaca
- sufleuri

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Multumesc frumos de idei!
Azi i-am facut niste papanasi din sana fiert cu gris de s-a lins pe bot si a spus ca de acuma sa ii fac numai din astia si cand e bine si cand e bolnav

Poze
www.dropshots.com/day.php?userid=96354&cdate=20060401&ctime=072944" target="_blank"> filmulete


dede, Adi 5ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput