noi sagetatoarele

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

magdabine ai venit! ce surpriza placuta sa cunosc pe cineva nascut in zi cu mine(numai anul difera).
mormelviodin pacate n am baloane si nici timpu necesar sa incerc sa bag diverse in ele, desi zic eu c as descoperi cum,deh sunt o optimista incurabila.
si eu am atatea idei de facut diverse dar imi pierd repede interesul,ma entuziasmez pe moment f.tare si dupa aia uit.de ex.ma batea gandu sa ma apuc de croitorie,dar numai pt.mine:masina de cusut am, mi am luat material,tipare,dar acu de ex.n am timpu necesar si mi am pierdut interesu.sper in toamna sa fac ceva.voi tot asa sunteti? bine,uneori duc la capat ceea ce incep si cu succes ,asa ca nu s chiar incurabila.cel mai bine ma descurc la incurajat pe altii


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Mah si eu sunt la fel. Mai bine ii incurajez pe altii sa faca decat sa fac eu. Asa si cu femeia in casa care imi vine la facut curat...mai bine o platesc si face ea... Eu nu am rabdare sa fac lucruri migaloase...le arunc de nu se vad, noroc cu al meu sot care are o rabdare de fier si le face el..ca daca ar fi dupa mine...mai bine le arunc decat sa fac eu....
Chestia cu baloanele acum mi se pare si mie tare simpla, dupa ce am vazut procedura...e vorba de un aparat care creaza vid si face ca balonul sa ramana umflat chiar daca are gura deschisa de 10 cm. Pe acolo se introduce jucaria si apoi se leaga balonul cu o fundita. Deci nu e mare filozofie...dar produsul e interesant...

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

mormelviopai eu am ghicit ,nu ,am zis ca e un aparatcare i premiul?ai dreptate, mie una treburile casei mi se par o corvoada, uneori n am chef deloc, alteori fac singura dar am grija sa i atrag atentia sotului c am facut curat,adica trebuie s aprecieze gestul. de gatit in schimb imi place dar numai din cand in cand

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Premiul va fi un balon cu o jucarie de plus, pe cand venim la voi, il aduc.... :)
Glumesc, ca nu cred ca ajungem anul asta prin zona voastra....

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna fetelor,
zilele trecute nu am avut timp sa stau pe net, ca am facut sirop si dulceata.

carolada, si mie imi place f. mult sa gatesc. de cele mai multe ori aleg retete simple si rapide.

mormelvio, si eu pentru curatenie generala chem femeie. mai bine o platesc, ca nu-mi place deloc sa spal geamuri si sa curat prin toate colturile.

fetelor, voua va place sa calcati haine? ca pentru mine calcatul e un chin.


16+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

moniquem ai atins la punctu nevralgic:urasc sa calc.norc ca ´sotu nu poarta camasi decat in caz de forta majora si eu imi cumpar numai toale care nu trebuie calcate.oricum n am mai calcat de vreo 2 ani cred, ca am uscator automat de rufe si nu trebuie calcate
mormelvioasa,faci glumepacat ca nu veniti anu asta pe aici, mi ar fi placut sa ne cunoastem.

o zi buna

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Salutare, fetelor! Ma primiti si pe mine in clubul vostru?Sunt si eu sagetatoare! 27 noiembrie '75.Sotul e varsator.Nu stiu cum ne-am nimerit ca e prea...moale pentru firea mea!Iar copiii...copiii sunt asa: Diana -- Fecioara(timida pina la nervi)
Alexandra -- Scorpion(scorpie in toata puterea cuvantului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Sunt cam noua pe site si inca nu am descoperit toate subiectele.Inca mai caut, sa vad si eu ce se discuta pe aici.Si Acum, ca sa revenim la discutia voastra, nici eu nu ma dau pe branci dupa calcat, curatenie, si alte indeletniciri care iti distrag atentia de la net.Din fericire pentru mine, am o nepoata, mai amarata, care o chem de fiecare data cand e nevoie.E suficient sa-i dau telefon si cand ajung acasa e curatenie luna.Din pacate insa, nu le are cu calcatul(si nici nu as lasa-o sa faca practica pe hainele mele, mai ales ca sunt si mai pretentioasa)si atunci tre' sa calc eu.Imi rezerv cite o zi pe saptamana si calc pana imi sar capacele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dialnyko, suntem nascute in aceeasi zi si in acelasi an.
si eu imi rezerv cate o zi la 2 saptamani, cand ma apuc de calcat. dupa care cad lata. pacat ca s-a terminat telenovela "lacrimi de iubire" ca atat de bine calcam cand o urmaream

16+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Alooooo..fetelor... se poate distractie fara mine.. nu nu nu ..
Andreea ma numesc .. arcasha de mare frunte.. 27 noiembrie 1981 ..
revin cu detalii, va pup

Mergi la inceput