tratament antifungic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mia20 spune:

multumesc pentru articole .. sper sa ma vindec cat mai repede ssanatate si voua pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capacel spune:

Multa bafta!!!!!!!!!!!,Maria.Asculta sfaturile medicului si dc asa nu da rezultate,apeleaza la farmacisti sau la orice altceva ce auzi pe net.Sunt multe tipuri de radacini de candida,care se trateaza diferit,mai depinde si de cum raspunde organismul la tratament.
Fa-ti o antibiograma sa vezi la ce e sensibil si ce antibiotic trebuie sa folosesti.
Nu renunta la tratament chiar dc ti se pare k nu mai ai nimic,simptomele pot disparea,dar ciuperca ramane.
Multa bafta si sanatate
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia20 spune:

Nu renunt la tratament pentru ca sunt constienta ca nu e ceva care trece peste noapte .. iar cat despre simptome .. eu nu am avut nici inaainte de inceperea tratamentului nici un fel de simptom asta e si unul din motivele pentru care ma gandesc la o mai mare posibilitate de vindecare ..mai am insa o intrebare .. in legatura cu spalaturile acelea intravaginale .. mie mi le a recomandat doctorul .. si daca mi aduc aminte bine mi a spus sa le fac in fiecare seara .. am mai cityt tot pe un forum pe aici . ca nu ar fi indicate .. mai alea atat de des .. asa ca eu fac o seara apoi i au pauza 2 seri maxim .. credety ca e bine ? pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_v spune:

Daca ti-a recomandat medicul e ok sa faci spalaturi vaginale. Ideea e sa nu le faci asa de capul tau doar pt ca ai citit pe un forum sau ca ti-a zis o prietena sau ca te-ai simtit murdara sau mai stiu ce alte bazaconii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia20 spune:

nu :))))))))) mu le fac de capul meu .. poimaine ma duc la control tineti mi pumniiiiii pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capacel spune:

Care e rezultatul??????????????
Ai reusit,esti mai bine?
sPALATURILE VAGINALE SI MIE MI-AU FOST RECOMANDATE IN FIECARE SEARA,DAR DUPA CE AM CITIT ATATEA CHESTII,INCEPUSEM SA MA INDOIESC.nU STIU CUM E MAI BINE,DAR BANUIESC K DOCTORUL CARE TE VEDE STIE EL CE STIE.
bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia20 spune:

dodctorul a spus ca 80 la suta sunt vindecata .. mi a zis ca am ramas cu o gardenella si mi a dat poligynax in 2 saptamani ma duc iar .. dar oricum sunt mai linistyta .cel putyn asa am inteles ca ar trebui sa fiu dupa rezultat .. apropo sty cineva ceva despre gardenella asta ? doctorul mi a spus doar ca e '' ceva la moda astazi '' .. deci nu m a lamurit deloc .. astept raspunsuri :) la revedere si sanaatte tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

despre candida si vulvo-vaginita ce stiti sunt grave?eu iau macmiror ovule si pastile flucovim,credeti ca e un tratament bun?

Mergi la inceput