Motive intarziere ciclu (in afara de sarcina)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by baicualina
prost este ca1.eu deja am o operatie de fibromfacuta in 2004si 2. eu mai vreau sa mai facem un bebe anul asta sau la anul...
ce ma fac?...


In primul rand, nu mai plange....

Apoi – uita tot ce ai citit aici.

Zambeste Cerului si Pamantului, iesi la bere si mici de 1 mai, stai la iarba verde sa te odihnesti....
Si Iubeste-te cu sotul tau zilnic sau de mai multe ori / zi de ce nu ?........

Iar baietelul pe care-l astepti va veni in Viata voastra sa va pape urechile.

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

„Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.” Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

de cand ma stiu am avut un ciclu neregulat.Din 12 luni ale anului aveam ciclu doar in vreo 10.Toate testele mi-au iesit ok,iar medicul a zis ca pur si simplu asa functioneaza organismul meu.Si asa e.Luna trecuta a intarziat 2 saptamani ,iar luna asta deja sunt in intarziere cu o saptamana.Si nu e sarcina.Mai ales primavara ma bulverseaza si ma "deregleaza"...insa trece...
la tine probbail ca na! fiecare an,luna,saptamana,zi aduce modificari din pacate in organismul nostru,unele modificari fiind total noi.Impo. este sa le observam,sa le tratatm(daca e cazul) ,si sa cantarim gravitatea.Eu zic ca daca nu ai alte simptome si daca analizele iti ies in limite normale,atunci sa te calmezi si sa lasi organismul sa se autoregleze fara interventii majore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuche spune:

e de la stres.
Si nu te mai speria de ce scriu fetele. Fiecare organism are problemele lui, nu trebuie sa ai si tu musai chisturi , fibroame etc

Stai linistita si nu te mai gandi atat. Daca medicul ti-a zis ca esti ok, atunci esti ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenabianca spune:

Si mie mi s-a intamplat din diverse motive cum ar fi stresul, raceala.
Tin minte ca in facultate in sesiune imi intarzia destul de des.
Nu-ti mai face griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Daca ai tinut cura de slabire in ultima perioada, poate fi si asta o cauza!!! Din tesutul adipos se formeaza hormonii sexuali!!!! La femeile slabe care nu atesut adipos ( grasime ) din care sa se formeze hormonii sexuali pot aparea dereglari ale functiilor acestora , una din aceste dereglari fiind si intarzierea cilcului mai mult!!!! Am invatat la scoala, de acolo stiu.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cris1313_2000/album?.dir=/22a6re2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cris1313_2000/album?.dir=/9dfbre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

mie dupa 3 cicluri cu intarzieri de o saptamana - doua al patrulea a venit cu 14 zile de menstruatie .cauza a fost un chist.

evident tie numai medicul iti poate da un raspuns ..

multa sanatate!


---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deylutza spune:

si eu am aceeasi problema, fetele... de obicei imi vine destul de regulat, dar acu a intarziat mai mult de o saptamana si am facut 2 teste de sarcina, bineinteles la anumite intervale de timp si au iesit negative...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Cristina_26
La ce scoli mergi tu????
Curiozitate feminina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

jocelyn este dereglare hormonala ,sau din cauza racelii.ai grija sa nu ai vreo anexita sau ceva de genul acesta.prima luna poate sa fie o perioada mai scurta de intarziere dar apoi ai grija daca mai intarzie repede la doctor ca nu este de gluma cu intarzierile.la mine vine o data la 2-3 luni deci probleme mari nu.da eu mai chisturi pe ambele ovare facute de la o anexita netratata si raceli minore.asta este pt orice cat de mic sa tragem un samnal de alarma pt ca se poate transforma in ceva groaznic(lipsa bebelusului).te pup si sa vii sa ne spui ce ai mai facut si daca ai depistat problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Si eu patesc la fel daca ma racesc...

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput