sangerare dupa avort

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

multumesc fetelor.

imi prind bine experientele tuturor. Si la toate va doresc sa fie bine in viitor, sa ne fie bine...

si eu astept ciclul cu nerabdare.dupa primul deja vreau sa ma apuc iar de facut bb, sper sa nu mai dureze iar cativa ani pana raman...

la mine la fel ca ieri..

am cautat acum prospectul de la gravibinon, ca am facut si de asta..si zice asa "Dacă tratamentul iminenței de avort nu a fost urmat de un rezultat favorabil, atunci după chiuretajul de rigoare, poate să mai apară o sângerare de privare, după un timp de 8-14 zile." Poate mai ajuta si alte fete informatia asta.


Sper sa fie asta, ca ciclu nu cred ca e...e prea maron-negru.

dureri vad ca azi nu mai am aproape deloc, oricum abia perceptibile.

tanima, tinem pumnii cu sarcina asta.

Roxana, mie dr mi-a spus sa astept doar un ciclu. Nici nu ma gandesc sa astept mai multe, mai ales ca eu raman si foarte greu gravida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

buna, fetelor!
am fost asa ametita, nici n-am salutat. scuze!
am fost asa suparata... nu stiu de ce s-a intamplat. n-am mai avut nici o sarcina pana acum. tre sa fac si niste analize sa vad care e treaba. mi-e asa de frica...


rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Eseea uite ca ma gandesc si eu acum ca la prima sarcina am facut un gravibinon cand au inceput sangerarile mai rau inainte sa se produca avortul spontan si probabil ma gandesc acum ca de la el am avut sangerari mai abundente si pe perioade mai lungi decat la a doua la care nu am mai facut nici o injectie. Eu iti doresc sa ai norocul sa ramai imediat iarasi, dar cel mai bine este sa nu fii stresata cu gandul asta. Lasa organismul sa aleaga el cand e vremea. Si eu ramaneam destul de greu insarcinata: prima oara dupa 7-8 luni, iar a doua dupa 6 luni. Dar la a doua sarcina ajunsesem pur si simplu paranoica. Cand am pierdut-o si pe aceea mi-am zis ca nu imi mai trebuie toata viata copil si eu asa ceva nu mai vreau si nu mai fac. Dar nici de protejat nu m-am protejat, convinsa fiind ca eu nu raman asa usor si uite ca Dumnezeu a hotarat ca era timpul. Si bineinteles ca mi-am revenit psihic cum nici nu ma gandeam mai bine, desi credeam ca o sa ajung la nebuni. Nu ma mai intelegeam cu nimeni, imi venea sa plang din orice. Insa, cand am avut testul in mana mi-am spus ca nimeni si nimic nu ma va mai supara si deranja, pentru bebelusul meu voi fi calma si indiferenta cu ceilalti. si chiar asa am facut. De aceea te sfatuiesc sa nu intri in panica, nu te stresa si nu te gandi la urmatoarea sarcina ca stresul nu aduce nimic bun. Cel mai bine este sa fii cat mai relaxata si odihnita si tu dar si sotul tau pentru ca e tare important ca si aia mici ai lui sa fie in forma. Bafta multa si spor la . dar stii tu, din 3-3 zile, cum zice dr T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Tanima, multumesc si bafta multa tie cu sarcina asta. Hai ca greul a trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_tudor spune:

Draga Grati.ela din pacate ma aflu si eu in aceeasi situatie in care erai tu !Adica in 3 zile se oprise,acum in a patra a inceput iar ,destul de abundent!Daca esti draguta te rog sa imi spui si mie daca ai avut alte probleme de la acea postare!Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Dupa trei zile s-a oprit si asa a stat! Doctorul meu a spus ca a fost CM (primul care in multe cazuri vine aiurea) dar ca sa urmaresc ca al doilea sa vina la 28-31 de zile. Am fost si la control la o saptamana dupa sangerare si a fost bine. Sangerarea la mine nu a fost abundenta (cam ca in prima zi de menstruatie) si a fost insotita de jena in jurul mijlocului exact ca la CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

fetele,si eu am suferit un avort,si exact in ziua cand am facut avortul dupa am vut niste scurgeri dar nu erau abundente si a tinut sa zic vreo 3-4 zile asa dar doctora mi-a prescris si niste medicamente sa le iau sa nu apara vreo infectie.

Nunta noastra:19 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriellla spune:

Buna fetelor! Gratiela eu nu cred k tre' sa fii speriata..si eu am facut o intrerupere de sarcina la 6 sapt(tot prin aspiratie)si am avut sangeri f mici, apoi o scurgere maro si atat. Doctora mi-a spus k e bine
cand pierzi sange(in cantitatii normale nu hemoragii) dupa avort pt k elimini niste kestii( nu stiu exact ce) si inseamna k incepi sa te refaci. E probabil si de la efortu pe care l'ai facut!din fericire eu am scapat cu bine dupa perioada asta,fara alte complicatii si acum mi-a venit primu ciclu ff abundent in primele zile :(Problema mea pentru care va cer un ajutor..este k au trecut 9 zile de sangerare,iar acum dupa 9 zile am o scurgere maro destul de abundenta si nu stiu ce sa fac..poate ma puteti ajuta!Va multumesc!

Mergi la inceput