alunite peste tot

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Du-te la medic dermatolog; el isi da seama, studiindu-le, daca vreuna dintre alunite prezinta suspiciune, caz in care iti va recomanda extirparea ei. Nu este nimic ingrozitor, si daca le iei din timp orice risc de cancer dispare. Nu mai sta !

Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca_B spune:

Buna

Si eu am alunite peste tot.A incercat careva sa faca tratamentul lui dr.Mircea Ciuhrii pentru alunite?Am auzit ca da rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

anca, te rog, spune-mi si mie in ce consta tratamentul. eu as fi dispusa sa-l incerc.multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizy spune:

stiu ca exista un unguent produs de firma Insect Plant al dr.biolog Mircea Ciuhrii.Are marca Fly-Fly.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca_B spune:

Ii vorba despre produsul pe care l-a spus Lizy.Stiu ca numai in Bucuresti se gaseste la Insect Farm.Eu sunt din provincie..pentru mine ii mai greu sa ajung la Bucuresti.Iar prin posta nu se poate trimite deoarece produsele cam trebuie sa stea la rece.
Da o cautare pe net si o sa vezi adresa exacta.
Bafta
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Si eu am multe alunite, de toate formele, marimile si culorile. Acum vreo 3 ani mi-am scos chirurgical vreo 4-5 (subliniez chirurgical, pentru ca daca ceva nu-i in regula cu ele, este periculos sa se faca doar cauterizare). In principiu, nu sta la soare cu ele si ai grija sa nu le jenezi/rupi. Oricum, este bine sa mergi la medic sa le vada!

Naty, imi poti da, te rog, detalii despre medicul dermatolog? Saru' mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Si sotul meu are sute de alunite. El le-a facut pe spate, ca a trait toata viata la 2 strazi de ocean. Baiatul nostru s-a nascut cu cateva alunite, si i-au aparut multe si pe parcusul anilor, cu toate ca am folosit sun block si la ocean l-am tinut cu wet suit.
Pediatra se uita la ele in fiecare an, si recomanda sun block si iarna cand e innorat, pe fata, sau in partile expuse.

http://www.meddean.luc.edu/lumen/MedEd/Medicine/dermatology/content.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

fetelor, va multumesc pt raspunsuri. inseamna f mult pt mine.
stie cineva mai multe despre unguentul pt alunite din insecte? cum actioneaza? ce face de fapt? le diminueaza sau ..ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Uf si eu sunt plina de alunite...si nu m-am dus la doctor ca mi-e cam groaza. Nu stiam ca exista acel unguent, urmaresc cu atentie ce spuneti voi.

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Exista vreo crema impotriva alunitelor?!Si eu as vrea mai multe informatii.Nu am auzit de asa ceva.
Mie mi-au aparut multe alunite in timpul sarcinii,doctorita mi-a spus ca e posibil,datorita dereglarilor hormonale.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput