Testele Femina caseta !!!!!!

Testele Femina caseta !!!!!! | Autor: pitzirica30

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata!
Ma framinta teribil o problema:E OARE POSIBIL ,SA-TI VINA CICLU SI SA-TI IASA TESTELE DE SARCINA POZITIVE?A MAI TRECUT CINEVA PRIN ASA CEVA?Cu o saptamina inainte de a-mi veni ciclu,am avut toate simptomele posibile de sarcina,si chiar am prestat in sensul asta,mi-am urmarit ovulatia care a fost pe 03 aprilie.Ma dureau teribil sanii,erau rosii si fierbinti,oboseala maxima,senzatie de greata,chiar si linia dintre ombilic si pubis era si inca este maronie.E prima data cind o observ(chiar ma gindeam daca am purtat vreo pereche de pantaloni care sa-mi lase urma aia).Si credeti-ma starile astea chiar nu erau induse.erau cit se poate de reale.Si fix in ziua 28 imi incepe o singerare(posibil menstruatie,nici eu nu stiu exact) care m-a tinut fix 3 zile,in mod normal dura 5-6 zile.In prima zi de ciclu,mi-am facut un test FEMINA CASETA,PE LA 6 SEARA,IN 15 MINUTE=SLAB POZITIV.Adoua zip e la 5 seara,alt test tot femina caseta,de data asta pozitiv,cu a II –a liniuta si mai vizibila,extrem de vizibila.A III-a zi dimineata alt test,deja innebunisem,mult mai slab pozitiv decit al 2-lea.
Simptomele inca persista,sanii s-au mai micsorat putin,dar tot durerosi si tensionati sunt.
E posibil sa fie sarcina?Mi-as dori enorm,as fi cea mai fericita viitoare mamica!
Credeti ca testele FEMINA CASETA CU BANDA ROSIE dau rateuri?Nu am luat nici o medicatie care ar fi putut sa-mi pozitiveze testul.Chiar s-ar pozitiva degeaba daca nu ar fi HCG in urina?
Sunt derutata f tare!
Daca vreuna din voi s-a confruntat cu asa ceva,va rog din suflet spuneti-mi si mie ce si cum!
Oricum,maine dimineata sunt hotarita sa-mi fac un CLEAR BLUE.Am lasat sa mai treaca 2 zile sis a fie concludent daca e ceva.

Va pup pe toate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzontzonel spune:

Eu te sfatuiesc sa faci si alte teste nu numai Femina. Simptomele de care zici tu le-am avut si eu doar ca la mine testele au fost negative iar dupa vreo 20 de zile de la acea sangerare mi-au venit rusii ca de obicei cu tot alaiul
Sper ca la tine sa fie sarcina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Eu despre Femina am auzit destul de des ca dau reactii fals pozitive! Incearca sa le eviti si incearca alta marca!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Mie mi-au fost bune. Am facut vreo 5 si cand au spus ca-i negativ asa a fost iar cand a iesit pozitiv era sarcina. Eu am avut o sangerare in saptamana 5 de sarcina de am zis ca e CM dar a durat o zi si a fost mult diferita de ceea ce trebuia. In acele zile Femina arata + si asa era!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Draguta, si eu am auzit ca testele Femina dau rezultate fals pozitive
insa, parerea mea e sa mergi sa faci testul de sange sau direct la dr. Cu toate simptomele tale, eu iti doresc sa fie sarcina si Clear Blue sa iasa pozitiv!

pupici

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

daca ai avut ovulatie in 3 aprilie, sarcina are deja cel putin 2 saptamani si ar trebui sa-ti iasa testul clar pozitiv in primele 5 min...

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mie femina caseta mi-a dat fals pozitiv (a venit ciclul si am facut si HCG plasmatic)

"De ce te-oi fi iubind atata, iubire/ Vartej de anotimpuri colorand un cer/ Totdeauna altfel, totdeauna aproape/ Ca o frunza cazand. Ca o rasuflare aburita de ger" (Nichita Stanescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Bubuleana tesi-ti multumesc pt raspunsuri.Sper si eu din tot sufletul sa fie pozitiv testul de maine.Te refereai la clear blue cind spuneai ca ar tb sa iasa + in primele 5 minute,nu?
Am niste emotii teribile!Auzeam pe forum de testele de la OZONE ca ar fi cam nasoale,adica ar da reactii fals pozitive,dupa care am auzit numai de bine despre FEMINA,de-aia am purces la cumparat femina.
Ma rog la Dumnezeusa-mi dea si mie un bb scump si sanatos.FERICIT la toate si bebicul mult dorit!
Va iubesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

da pitzirico la clear blue ma refeream
iti tin pumnii!!!
la clear blue scrie si pe prospect ca daca a doua liniuta e mai neclara tot pozitiv e
important e sa apara in primele 5-10 min, orice apare dupa acest timp e irelevant
iti tin pumnii din tot sufletul!

bubuleana

Mergi la inceput