Spondiloza

Spondiloza | Autor: ana_maria222

Link direct la acest mesaj

Eu am spondiloza de ani bun..desi am doar 20 de ani....si ca surori ale ei le am pe doamnele discopatie si scolioza. De cateva zile MOOOR de dureri de ceafa date de spondiloza...Ma puteti ajuta cu ceva remedii va rog? Abia imi simt mainile uneori..am senzatii de greata..de voma..si dureri de cap.

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete
Te vezi aievea numai in stersele portrete
Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,
Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!


http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Si eu am probleme cu coloana insa dupa doua accidente... Am mai multe vertebre tasate si se lasa cu dureri de cap, ceafa, greata, ameteli..chiar si perderi de echilibru. Am luat mai multe tratamente medicamentoase insa...mai mult degeaba. Dupa o folie doua nu mai aveau afect. Singura solutie a fost terapia prin masaj. Am facut chiroterapie la un cabinet particular, 10 luni de zile si nu mai aveam dureri. Stiu ca si fizioterapia ajuta foarte mult pentru ca iti corecteaza si pozitia...

MULTA SANATATE
ANCA

ANCA si EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

eu sunt insarcitata in 19 saptamani si am spondiloza +scolioza,mi-e teama de ce va fi mai tarziu cand voi lua mai mult in greutate datorita lui bb,deja nu mai stiu de ce sa ma vait mai intai pt ca toate ma dor ,de la degetele picioarelor pana la lobul urechii.....doctorul meu nu m-a lamurit prea tare cand i-am spus ca deabia merg (de acum) si sunt nevoita sa merg la servici ,mi-a raspuns ca e normal doar sunt insarcinata!!??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

quote:
Originally posted by DanaD29

eu sunt insarcitata in 19 saptamani si am spondiloza +scolioza,mi-e teama de ce va fi mai tarziu cand voi lua mai mult in greutate datorita lui bb,deja nu mai stiu de ce sa ma vait mai intai pt ca toate ma dor ,de la degetele picioarelor pana la lobul urechii.....doctorul meu nu m-a lamurit prea tare cand i-am spus ca deabia merg (de acum) si sunt nevoita sa merg la servici ,mi-a raspuns ca e normal doar sunt insarcinata!!??!!



DRAGUT OM!!!!

Eu am avut probleme cu coloana cand eram insarcinata abia in ultima luna si medicul mi-a dat DICLOFENAC GEL pentru durere. Desi scrie pe prospect ca este contraindicat in perioada sarcinii mi-a explicat ca este o cantitate atat de mica care nu are cum sa ajunga la bebe. Nu te astepta la minuni dar cat de cat te ajuta. Mai rau a fost cu picioarele, umblam cu dres medicinal vara!!!!!

ANCA si EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

la mine tot de la greutate se trage.....dicopatia a fost insa mostenita de la tata....o sa merg al fizioterapie dupa paste....ca deja nu mai suport durerile..am dat si cu diclofenac si cu de toate..degeaba.....

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete
Te vezi aievea numai in stersele portrete
Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,
Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!


http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Eu am o usoara scolioza si cifoza si soldul stang care imi iese uneori. Am inceput de curand sa fac masaj yumeiho, care se ocupa cu pusul oaselor la loc si pot sa spun ca ma simt muuult mai bine.

Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

quote:
Originally posted by ancamironiuc

Si eu am probleme cu coloana insa dupa doua accidente... Am mai multe vertebre tasate si se lasa cu dureri de cap, ceafa, greata, ameteli..chiar si perderi de echilibru. Am luat mai multe tratamente medicamentoase insa...mai mult degeaba. Dupa o folie doua nu mai aveau afect. Singura solutie a fost terapia prin masaj. Am facut chiroterapie la un cabinet particular, 10 luni de zile si nu mai aveam dureri. Stiu ca si fizioterapia ajuta foarte mult pentru ca iti corecteaza si pozitia...

MULTA SANATATE
ANCA

ANCA si EMA



in poti spune si mie la ce cabinet si cat te-a costat???

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete
Te vezi aievea numai in stersele portrete
Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,
Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!


http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

anca..m-ai uitat??

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete
Te vezi aievea numai in stersele portrete
Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,
Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!


http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Bioenergia mi-a ameliorat durerile date de spondiloza, cefalee n-am mai avut aproape deloc. Dar de un an de cand n-am mai fost la bio au reaparut durerile, asa ca o sa merg in curand la o noua serie de sedinte. Am mai folosit, e adevarat ca nu zilnic asa cum ar fi trebuit crema de tataneasa si galbenele (unguient). E buna, dar asa e omu', se unge doar cand il doare ceva

pascutzele mele
floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Fetelor,s-a scris despre Aloe Heat Lotion la subiectul cu Produsele Aloe.face minuni.tatal meu a avut spondiloza ani buni de mergea si vara cu brau si ne punea mereu sa-i facem masaj cu spirt si creme.a folosit aceasta crema si nu mai are nimic de 5 ani.dar nimic.nici la schimbarea vremii si nici daca ridica ceva mai greu.luati-o cu incredere si folositi-o pt. ca nu are contraindicatii.dar cititi si ce scrie la subiectul de care v-am spus.Eu vin la bucuresti vinerea viitoare si daca vrei am sa iau de la medicul meu cateva mostre daca vreti sa o incercat.este 7 mii mostra si va puteti da seama daca e buna sau nu.ne intilnim si va dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

as vrea si eu mostre dar stau in bucuresti..doar daca mi le poti trimite prin posta....macar 2-3 mostre....

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete
Te vezi aievea numai in stersele portrete
Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,
Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!


http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

Mergi la inceput