Rugaciunea celor care isi doresc copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Floare de colt, intotdeauna tu aduci poezia si ce este mai frumos in sufletele noastre. In 31 mai, ora 21:00 (ora Romaniei), voi spune rugaciunea, gandind ca si voi faceti la fel.
ici
Oana_B

There is no normal life, just life - Tombstone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Dragele mele,

Sambata seara la 21:00!!!!!!!!!! Abia astept sa incepem, stiu ca rugaciunile colective au un mare efect! Eu plec a 2-a zi din tara pt. 2 saptamani, si vreau sa va intreb cum ramane: in fiecare seara la 21:00?

Va pup pe toate, si Doamne ajuta sa ne vedemin iunie!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Nici nu imi vine sa cred de tot ce am vazut scris acolo ? Ma bucur foarte tare ca si voi credeti din tot sufletul ca Dumnezeu este acolo si ne poate ajuta. Deci cum ramane: incepere 31 mai, 40 zile adica pana in data de 9 iulie inclusiv - daca am calculat bine. Rugaciunea este cea care am scris-o sau vom citi Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana ?

Sunt convinsa ca rugaciunea ne va ajuta pe toate si chiar sper sa auzim cat mai des de femei gravidutze. Doamne ajuta-ne pe toate

Cu dor de un alt bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionutza spune:

In 31 mai, sambata, ora 21, ora Romaniei, ma voi ruga si eu pentru voi toate si pentru mine, ca bunul Dumnezeu sa ne implineasca dorinta de a avea copii, si sa fie sanatosi.

Ionutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Iubita noastra Floricica, voi fi "la post". Timp de 40 de zile, la ora 21:00 oriunde voi fi, ma voi gandi si ma voi ruga! Nu am gasit inca acatistul Sf. Ioachim si Ana dar ma voi ruga cu cuvintele pe care le simt eu si cu rugaciunea catre Sf. Anotn.
Camelia, Dumnezeu sa te aiba in paza, ca esti o persoana extraordinara.


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilia7 spune:

Ceau, eu sunt Otilia din Timisoara si astazi am descoperit desprecopii.com
Am citi mesajele voastre despre rugaciunea colectiva si cred ca este un lucru deosebit. Sper ca Dumnezeu sa ne ajute pe toate sa devenim mamici cat de curand.
Si eu cu sotul meu ne dorim un bebe de ceva timp ( aproape un an de zile), dar inca fara nici un rezultat. Am fost la doctor si ne-am facut si analizele. Din fericire pt mine eu sunt in regula sa zicem asa, dar sotul meu nu sta prea bine cu spermograma. Am inceput de vreo 2 luni si noi cu metoda masurarii temperaturii dimineata. Sper sa ne ajute.
Sper sa va mai scriu in curand si as dori sa particip si eu la rugaciunea voastra de duminica seara.

Cu drag, otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionutza spune:

Otilia si Mariaa!

Si eu sunt din Timisoara!
Sa fie oare o epidemie de ne-gravide in TM? Nu cred!

Asa cum am mai spus, ma alatur si eu rugaciunii colective; cred ca are putere. Atentie Otilia: incepe SAMBATA seara la ora 21. Eu voi citi rugaciunea Andruskai si a Sf. Anton si apoi va voi pomeni pe toate, mi-am notat toate numele de pe acest forum. Am inteles bine ca vom continua timp de 40 de zile in fiecare seara la ora 21?

Va pup pe toate, va multumesc pentru optimismul pe care mi-l insuflati cand mi-e mai greu.

Ionutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Si eu sunt incantata de ideea Floarei de Colt si am sa o aplic.Vreau insa sa ma asigur ca am priceput: incepem pe 31 mai la ora 21:00, si continuam timp de 49 de zile. Sper ca am inteles bine pentru ca am citit la fete de 40 de zile. Sa ne ajute Domnul!
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Fetelor, ma bucur ca vreti sa incepem cu rugaciunea colectiva.
Eu propusesem sa ne rugam timp de 49(7x7) de zile, pentru ca 7 este o cifra magica.
Deci incepem maine 31 mai ora 21(ora Romaniei) timp de 49 de zile, la aceeasi ora.
Puteti sa spuneti rugaciunea postata de Andruska, sa cititi orice alt pasaj biblic care credeti ca va poate fi de folos sau sa va rugati asa cum simtiti voi, cu cuvintele voastre. Daca o faceti din toata inima(sunt sigura ca asa va fi) Dumnezeu va aude oricum.

Daca vreti putem face o lista cu numele voastre de botez(numele intreg)si fiecare dintre noi sa o pomeneasca cumva la inceputul rugaciunii.
Daca nu va fi timp pentru lista(sau daca nu vreti sa va desconspirati identitatea)rugaciunea va functiona oricum pentru fiecare dintre voi.

Mult succes fetelor si multa credinta!

Cu multa dragoste,
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Dragele mele, Abia astept sa ne intalnim in rugaciune pe 21.

Vroiam sa va spun ca am citit de curand un material in care se relata un studiu facut intr-o clinica de fertilitate. Femeile care doreau sa ramana gravide au fost impartite in 2 grupuri: primul grup a fost tratat normal, iar pentru al 2-lea grup, pe langa tratament, S-A RUGAT UN GRUP DE PERSOANE FARA CA ELE SA STIE(aici s-a eliminat pana si efectul placebo, povestit de mine la alt subiect).Surpriza, cele din al 2-lea grup au ramas insarcinate intr-un procent semnificativ mai mare. Concluzia? Putera gandului este enorma, a lui Dumnezeu infinita.

Va pe toate, si sa ne vedemin vara asta,

V.

Mergi la inceput