ce prajituri faceti de Paste?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Laura pina raspunde Leah( ca si eu m-am gindit ... ) iti zic cum as face eu :coci un blat dreptunghiular ( in tava ) si apoi il decupezi in forma de ou . Il tai ca pe tort il insiropezi , ungi cu crema si apoi deasupra pui gelatina rosie ( peste crema ) si il ornezi cum vrei cu crema , frica, bombonele ....sa semene cu un ou "incondeiat".

Cu marginile blatului iti ies si niste bile cu visine...carora poti sa le dai forma de mici oua si apoi sa le "tragi" in ciocolata alba sau normala si sa ornezi marginea tortului ...
Cristina

una.. alta...


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Dragelor,
Reteta de tort "ou rosu" am gasit-o in carticica Practic pt paste, la pagina 93. E si o poza superba acolo, mai mult asta m-a atras...


Leah

"I shall be telling this with a sigh
Somewhere ages and ages hence:
Two roads diverged in a wood, and I--
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference."(Robert Frost)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Leah eu nu am de unde sa vad carticica Practic .. asa ca astept poze cu tortuletul tau !!


Cristina

una.. alta...


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Mai fetelor, mi-ati dat idei cu tortul in forma de ou.Cred ca o sa fac doua tortulete mici, unul cu crema de iaurt si capsuni (cu gelatina rosie deasupra) si altul cu crema de branza si portocale (si gelatina portocalie), ambele in forma de oua.Eu o sa le fac pt duminica asta si o sa pun poze daca imi iese ceva bun de aratat si altora.Crista_s, e bestiala ideea ta cu bilutele cu visine.Eu cred ca o se le fac cu stafide si rom.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Alynutza!!vreau si eu reteta de prajitura cu ciocolata la rece, suna asa de bine!!! Te rog frumooos!

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

vreau si eu sa fac tortul in forma de ou rosu...reteta e in revista practic sau mai este si o carte??

Nushulica si finutza Ingrid(11.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

crista-s
uite aici tort ou rosu, poza si reteta

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

2+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

ce bine arata tortul "ou rosu", l-as incerca si eu
tumpi, multumim de poza si reteta, am printat-o, da de o pot citi asa ca scrie f. mic


babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

quote:
Originally posted by babirusa

ce bine arata tortul "ou rosu", l-as incerca si eu
tumpi, multumim de poza si reteta, am printat-o, da de o pot citi asa ca scrie f. mic


babirusa si Alexandra(14 oct.2004)



babirusa, salveaza poza in PC, apoi o deschizi cu un program unde ai posibilitatea de marire, asa o sa-ti fie mai usor sa citesti..


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

2+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

tumpi, mersi, am reusit, trebuie numai sa ma hotarasc cand sa-l fac, de Pastile nemtilor sau ale noastre

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput