Bogdan Marinescu

Bogdan Marinescu | Autor: lorelai_lorelai

Link direct la acest mesaj

Sunt o aspiranta disperata,ca de altfel multe altele.As dori sa-mi spuneti daca este vreuna pacienta dr.Marinescu Bogdan.Mi s-a spus ca-i cel mai bun si as vrea sa merg la el.Pana acum m-am tratat la dr.Munteanu la Tim. si nu am rezolvat nimic.Auzisem ca domnul Marinescu face minuni!

dorina pena

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

eu sunt pacienta lui si, da, cred ca poate face lucruri minunate. asta ca sa nu spun minuni.... este bine sa te vada si el daca ai probleme mai deosebite.
succes!!!

Laurici
"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt
pozici laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

lorelai, eu am incercat sa ma programez la dr. Marinescu pe 8 martie. Mi s-a spus sa sun dupa 10 martie pt programare pt luna aprilie. Am sunat pe 13 martie si mi s-a spus sa sun pe 10 aprilie pt programari pe luna mai... Am renuntat la dr. Marinescu si am reusit sa ma programez la dr. Niculescu. Zilele trecute, fiind in cabinetul asistentelor am auzit un raspuns pt o programare telefonica pt. dr. Marinescu. "Sunati dupa 1 septembrie, pana atunci nu se mai fac programari!!" Trage si tu concluziile...
Probabil ca dr Marinescu face minuni dar, din pacate, nu are bagheta magica atat de lunga incat sa acopere pe toata lumea...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Andreea ai sunat pentru FIV sau pentru o consultatie pe motiv de sterilitate ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Da, eu sint pacienta lui.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Gina, pe motiv de ...consultatie. N-am specificat vreo urgenta. De ce? E vreo diferenta? Intreb pt ca pt mine ar fi o diferenta....

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheorlan spune:

Fetelor si eu am vrut sa ajung la dr. Marinescu. Mai intai am incercat sa ma programez la cab. MARINESCU MEDICAL_CENTER. Am sunat in ianuarie si mi-au spus sa sun dupa 15 febr. pt programari in luna martie .Am sunat pe 15 febr. la prima ora cand incep progr.(10 fix)si mi-a spus asistenta ca mai intai cazurile sunt preluate de o dr. Dracea care apoi ,dupa investigatii si alte minuni te plaseaza dr. Marinescu. Mi-am dat seama ca nu am nici o sansa si ca am fost "subtil " plasata la altcineva.Am reusit sa ma programez cu'PILE" tocmai in luna mai. In concluzie daca nu cunoasteti pe nimeni care a ajuns acolo NU AVETI NICI O SANSA. Eu am fost ffff indignata de acest lucru.Apoi primisem instructiuni precise ca atunci cand ma duc trebuie sa dau "spaga" asistentei 500 000lei ca ea invarte totul.Acum sunt fericita pt. ca nu mai e nevoie(SPER SA FIE BINE) am ramas sub tratamentul dr. Suciu (de la Plizu)la care mergeam de 8 luni..Va doresc succes si aveti incredere ca se va rezolva totul cu credinta si perseverenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

quote:
Originally posted by aniast72

lorelai, eu am incercat sa ma programez la dr. Marinescu pe 8 martie. Mi s-a spus sa sun dupa 10 martie pt programare pt luna aprilie. Am sunat pe 13 martie si mi s-a spus sa sun pe 10 aprilie pt programari pe luna mai... Am renuntat la dr. Marinescu si am reusit sa ma programez la dr. Niculescu. Zilele trecute, fiind in cabinetul asistentelor am auzit un raspuns pt o programare telefonica pt. dr. Marinescu. "Sunati dupa 1 septembrie, pana atunci nu se mai fac programari!!" Trage si tu concluziile...
Probabil ca dr Marinescu face minuni dar, din pacate, nu are bagheta magica atat de lunga incat sa acopere pe toata lumea...

Andreea


Da e adevarat,se asteapta incredibil de mult ptr a ajunge la Prof M dar asta nu-i pune la indoiala calitatea serviciilor,cunostintele medicale sau omenia,lucruri dealtefel de necontestat.
Si pe mine ma deranjeaza aspectul asta,dar nu vad ce altceva as putea face decat ori sa ma incadrez in programul lui de consultatii,ori sa renunt...Pana la urma e alegerea fiecareia
Eu prima data am asteptat 7 saptamani sa ajung la el si mi s-a parut enorm....Acum,ptr consultatia de pe 12 aprilie mi-am facut programarea in 16 ianuarie,adica acum 12 saptamani !!!
Asta la spital,ca la MMC se asteapta mai putin,cca o luna...
Oricum,dupa parerea mea,omul merita asteptarea....

Din pacate in cazul meu nu cred ca mai poate face vreo minune dar apreciez la el sinceritatea cu care imi evalueaza sansele,rabdarea si faptul ca nu induce stari de panica (gratuite) cum am patit cu atii...
Multa sanatate!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

quote:
Originally posted by gheorlan

Fetelor si eu am vrut sa ajung la dr. Marinescu. Mai intai am incercat sa ma programez la cab. MARINESCU MEDICAL_CENTER. Am sunat in ianuarie si mi-au spus sa sun dupa 15 febr. pt programari in luna martie .Am sunat pe 15 febr. la prima ora cand incep progr.(10 fix)si mi-a spus asistenta ca mai intai cazurile sunt preluate de o dr. Dracea care apoi ,dupa investigatii si alte minuni te plaseaza dr. Marinescu. Mi-am dat seama ca nu am nici o sansa si ca am fost "subtil " plasata la altcineva.Am reusit sa ma programez cu'PILE" tocmai in luna mai. In concluzie daca nu cunoasteti pe nimeni care a ajuns acolo NU AVETI NICI O SANSA. Eu am fost ffff indignata de acest lucru.Apoi primisem instructiuni precise ca atunci cand ma duc trebuie sa dau "spaga" asistentei 500 000lei ca ea invarte totul.Acum sunt fericita pt. ca nu mai e nevoie(SPER SA FIE BINE) am ramas sub tratamentul dr. Suciu (de la Plizu)la care mergeam de 8 luni..Va doresc succes si aveti incredere ca se va rezolva totul cu credinta si perseverenta.




simona: eu am fost la dr. Laura Dracea pentru cateva consultatii si o cauterizare: e o persoana senzationala, foarte dulce, de treaba, un dr EXCELENT, o adevarata profesionista si se pare ca e un viitor "geniu" in tratarea sterilitatii cum s-au exprimat unele paciente care au ramas cu dr. Dracea desi nu credeau ca mai au vreo sansa ... eu am fost la ea acum cativa ani cand nu era atat de renumita, era si foarte tanara, insa acum cateva luni am vazut-o si in emisiunea Mihaelei Tatu dand sfaturi despre sarcina, nastere, etc... oricum ma bucur ca la tine nu a mai fost nevoie de nici un tratament!!! Bravo! Felicitari, inca o data!!!


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Lorelai si eu sunt pacienta prof Marinescu si sunt multumita de prestatia domniei sale. Cred ca ar tb sa suni si sa spui ca vrei FIV la asistenta care te programeaza si poate se rezolva mai usor.Incearca!
Succes cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Asa e cum a spus Cristinici ,daca ai nevoie pentru FIV,te programeaza mai repede

Mergi la inceput