Crema eficienta pentru albirea petelor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Roxana sa stii ca si eu m am ars odata pe maini de la soare!! Si mi s au patat si pistruiat bratele si chestiile astea si acum sunt pe bratele mele, nu cred ca se vor mai duce vreodata!!!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

vreau acum o crema buna!!! acum!!!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

quote:
Originally posted by corinadana

Fetele voi sunteti sigure ca de la soare aveti petele??? Nasa fetitei mele are ca si voi: fata patata. A mers la medic si i s a explicat ca fata e patata de la ficat!!! In perioadele in care tine regim alimentar petele se mai atenueaza!!!
Pe langa dermatolog si niste analize la ficatel eu nu cred ca strica!!!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.



Da, intradevar petele galbui sunt de la ficat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Sunt cremele de la ROC care sunt foarte bune dar si scumpe////sau un pealing facut intr-un salon....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Cosmeticiana mi-a spus ca astfel de pete au origini hormonale,dar,intr-adevar,sunt favorizate de expunerea la soare si,pentru prevenirea lor,mi-a recomandat www.bioderma.com/english/produits/soleil1.asp?numSousGamme=59" target="_blank">Bioderma Photoderm MAX cu spf 100.(costa ~50 ron vara trecuta,in farmacii).Exista si o varianta "tinted" care poate inlocui cu succes fondul de ten.


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

ce bine ca v-am gasit. Am citit, am notat.
Multumesc fetelor. Stiam eu ca aici gasesc informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Eu am facut analize la ficat, in timpul sarcini si dupa. Nu am nimic. Dermatoloaga mi-a spus ca sunt de natura hormonala, favorizate de expunerea la soare. Mi-au aparut in urma unui tratament de 4 luni cu Diane 35. Mi-a recomandat Photoderm WO ser si crema. Le-am cumparat, desi sunt f scumpe, ca mi-a zis ca o sa-mi ajunga mult timp. Am inceput de 2 zile si inca nu stiu daca vor fi eficiente, insa pot spune ca intr-adevar o sa-mi ajunga cateva luni.
Mi-a mai spus ca dupa ce inchei cu alaptatul, sa merg la un endocrinolog.
Sper ca va ajuta si pe voi. Va invit sa tineti subiectul viu si fara cea care l-a deschis, ca sigur sunt o gramada de fete interesate!
Pupici!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cred ca ar trebui sa mergi la un dermatolog ptr ca el iti poate prescrie ceva ce se poate prepara in farmacie.

Nana Motoc
Fotografii cu noi

Mergi la inceput