FERMITATE 0!!!!!

FERMITATE 0!!!!! | Autor: ancamironiuc

Link direct la acest mesaj

Am o miiiica problema,
am bustul destul de dezvoltat, port marimea 4 insa dupa alaptare si pompita au inceput problemele si lupta cu gravitatiaaaaa!!!!!!!! In afara faptului ca niciodata nu m-am impacat cu aceasta marime si mi-am dorit mai putin acum arat groaznic. Am vazut tot felul de creme pentru fermitatea bustului dar nu am avut curaj sa incerc.... eram sigura ca nu obtin rezultate.
A incercat cineva asemenea creme?? Daca da, au afect??? Ce cremeeee???

ANCA si EMA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

io zic uita cremele ca dai banii degeaba. un sutien bun si acceptare de sine

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

masajul cu creme de fermitate ajuta pielea...o hraneste...dar pe langa asta vei avea nevoie si de sport pentru a intari muschii...nu sunt rezultate spectaculoase, dar cu rabdare se va vedea ceva/ceva...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Si eu sunt de parere ca nu fac minuni cremele!


Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Nu iti ramine decit sportul sau o operatie estetica...

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Absolut,cremele nu sunt de lepadat, dar singure fara o dieta echilibrata, si ceva miscare, sunt neputincioase!!!
Daca nu ti se pare complicat, si daca ai timp, si chef, cateva ex. usoare te vor ajuta ff mult.
Ptr fermiatea sanului sunt indicate rotiri in fata si inspre spate, din umar.10-15 pe fiecare parte, sau(si mai bine)cu ambele maini deodata(ai sa simti cum se ridica muschiul)Executa miscarile astea, apoi, miscari ca la inot(ideal 20).
Apoi:tine palmele impreunate,(ca ptr rugaciune) la nivelul [pieptului,apasandu-le una int-alta(offf, ce exprimare, sper sa intelegi).
Dusurile alternative(apa calda, apa rece)fac minuni, si rezultatele se vad garantat.
Poarta sutiene de bumbac. nicidecum sutiene din materiale sintetice, stramte, etc...
Pe mine tot ce am scris eu aici m-a ajuta f mult, dar ce-i drept mergeam de 2-3 ori pe sapt la inot, ori asta face minuni asupra sanilor, intregului corp.
Daca inca mai alaptezi, fii f precuta cu efortul fizic, dar dupa ,daca timpul iti permite, sportul poate face minuni(crede-ma ca am vazut cu ochii mei)



http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Am aceeasi problema...

Fii serioasa, nici o crema nu va putea lupta cu gravitatia, la marimea asta.
Inainte aveam un sutien bun, de la Mark & Spencer (acum sunt gravidutza), iar dupa ce nasc ma voi gandi de unde sa scot bani pt o operatie estetica.
Eu cred ca merita banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cremele chiar sunt eficiente, daca sunt insotite si de ceva exercitii corespunzatoare facute regulat... si e f imp. sa iti achizitionezi sutiene de calitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

la sanii mari sportul nu are (aproape) nici un efect. sigura solutie- operatia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Anca nu are rost sa te stresezi ca tot nu poti sa faci nimic . Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema dar acum m-am impacat cu mine si cu bagajele mele. Si eu acum 10 ani am fost la un chirurg estetician am platit si operatia 1000 de marci ca atat era atunci operatia si in ultimul moment am renuntat.........dupa ce multi...foarte multi din prietenii si prietenele mele mi-au spus ca nu are rost sa ma automutilez singura sa nu imi para rau mai tarziu si asa ca am renuntat. Si am ramas si cu tate si fara bani ca i-am dat pe chitanta asa ca i-am pierdut.Mi-am cumparat dupa aia niste sutiene de la triumph si sunt bine merci acum .Daca sutienul este bun face minuni. Despre creme poate sa maseze doar pielea ca altceva nu stiu ce ar putea sa faca. In nici un caz sa nu crezi ca pot sa se micsoreze de la creme.

Pupici, Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Traiasca Triumph

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput