ce inseamna asta? - dereglare hormonala

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

bubuleana, nu facusi inca, desi a.c. am vorbit cu doctorul meu si el mi-a zis sa fac un test de sarcina dar i-am spus ca a.c. mi-au venit uratii, chit ca a fost al 19 zile, mi-a curs normal, ca la un ciclu normal, iar sangerarile astea, ma rog, am mai spus nu sunt chiar sangerari,mai bine zis scurgeri, au inceput sa apara la 11-12 zile dupa ce mi-a venit...imi doresc tare mult un bb, din ianuarie anul trecut tot astept o minune mica, dar nu vreau sa ma imbat cu apa rece si sa fac teste peste teste cand pot ramane calma si sa mai astept sa mai apara si alte simptome..tu crezi ca ar fi cazul sa-mi fac? alte simptome nu am decat ac tot de cand au inceput scurgerile astea ma doare zi d ezi capul, siuneori sanii, dar nu pentru ca ar fi mai grei sau mai tari, ma dor, nici nu stiu cum sa zic, parca ma dor muschii pieptului, daca exista as aceva..nu radeti de mine...tu ce zici? pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

eu cred ca e mai bine sa faci un test de sarcina cat mai repede pentru ca s-a mai intamplat sa fie ciclu peste sarcina
nu trebuie sa-ti faci sperante insa macar sa stii sigur daca e sau nu e sarcina ca sa stii incotro o apuci. Daca e sarcina atunci probabil ca scurgerile de care vorbesti sunt normale si poti sta linistita. (cu exceptia cazului in care devin rosii si aduc si dureri)Iar daca nu e sarcina atunci trebuie sa faci investigatii medicale rapide!!!
iti tin pumnii!!!


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

fa-ti un Bhcg, ca sangerarile astea aiurea si maronii, pe mine ma duc cu gandul la extrauterina! pentru linistea ta fa un test de sange si daca iese pozitiv mergi la o eco transvaginala la un medic bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

mai voiam sa va intreb ceva..daca e sa fie sarcina extrauterina, daca fac un test se vede, adica apar 2 liniute? sau extrauterina apare doar la sange? sper ca ati inteles ce am vrut sa spun..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

estrauterina pozitiveaza testele de sarcina, DA.
tu trebuie sa faci : un test + un echo vaginal + control dr ffff bun si vei avea cu siguranta rezultatul.
iti tinem pumnii, dar stai calma, DA?
IULIA

Mergi la inceput