Mentiuni/restrictii- permisul auto

Mentiuni/restrictii- permisul auto | Autor: Anderra

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

va scriu din nou ca de fiecare data cand am cate o problema sau vreo neintelegere.. povestea e in felul urmator : miercuri am dat examenul auto,pe care l'am luat cu brio (aplauze,aplauze ..) iar joi aveam permisul auto in mana (de 10 ori bravo politiei rutiere din constanta unde lucrurile au inceput sa se miste si unde toti domnii si doamnele sunt dragutzi si serviabili, fara a apela la relatzii,pile,cunostinte)
Bon si acum urmeaza nelamurirea:
la subpunctul 12 acolo unde sunt trecute mentiuni si restrictii la mine apare: 01.01
Pe permisele prietenilor mei, a celor din jur nu e trecut nimic de genul asta, rubrica nu e completata.
vin si va intreb pe voi,ati dat de curand examenul..ati luat permisul anul asta? ce inseamna 01.01 la rubrica restrictii/mentiuni.
prietenul meu a facut o gluma , el crede ca se refera la faptul ca nu as avea voi sa circul pe 1 ianuarie la ora 1 si un minut..dar e o gluma bineinteles.

Astept cu drag raspunsurile voastre,poate ma lumineaza cineva.
va pup,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Nici la mine nu scrie nimic la pctul 12. L-am luat in iunie 2004. Eu zic sa mergi inapoi la Politie la ghiseul care ti l-a eliberat sau la informatii si sa intrebi ce e cu 01.01 ala.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nici la mine nu scrie nimic la pctul 12(iunie 2005) dar cum ti l-a putut da joi??? doar nu a doua zi, nu???

Felicitari!!!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

La mine la punctul 12 scrie POARTA OCHELARI DE CORECTIE.
Si sora-mea poarta ochelari,e si in poza din permis cu ei insa in permisul ei nu scrie nimic.
Cel mai sigur raspuns o sa il primesti de la politie.

Stefania 21 + si David(24 dec 2004)

www.babiesonline.com/babies/b/bebenr2/" target="_blank">bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

La punctul 12, nu scrie nimic, am permisul din iunie 2005

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

la punctul 12 si la mine scrie 01.01...si port ochelari..in mod sigur despre asta e vorba..

http://photos.yahoo.com/chireanicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

CristinaT , greu de crezut insa permisul l'am primit in aceeasi zi in care am depus actele pentru el , miercuri am dat examenul si joi dupa-amiaza la 18 aveam permisul in mana, d'asta felicitam politia rutiera din Constanta ,pentru promptitudine. Nici mie nu mi'a venit sa cred. nu am avut relatii, cunostinte sau pile , sunt un om de rand care joi la 14 a depus actele si la intrebarea cand sa vin mi s'a zis : dupa 16 : 30 de intrebam eu ca papagalu'? in ce zi ,in ce zi? si doamna mi'a zis :azi, ca la cati iau examenul in ultima perioada vi l'as putea da pe loc.
M'a uimit placut promptitudinea celor de acolo.
Cred ca 01.01 se refera la faptul ca port ochelari de vedere,insa ciudat ca m'au pus sa mi'i dau jos cand am facut poza.
va pup si va multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

Nici la mine nu scrie nimic si l-am luat in ianuarie 2006.
In Bucuresti trebuie sa te duci la politie la o saptamana de la examen si-l ridici dupa 3 zile dupa ce depui actele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

si eu sunt purtatoare de ochelari permanenti, deci fara sunt chiombi, iar la randul 12 nu-i specificat nimic
luat in februarie 2005

Mergi la inceput