avort menstrual

avort menstrual | Autor: bubuleana

Link direct la acest mesaj

buna dragele mele,

tocmai am descoperit ceva si vroiam sa va cer parerea

luna trecuta m-am simtit foarteee insarcinata, nu atat din cauza semnelor de sarcina, ci mai ales din cauza a 3 test Ozone pozitive facute cu cateva zile inainte de venirea rushilor. Unul dintre ele a fost chiar foarte pozitiv cu a doua liniuta roz-roz si foarte vizibila... totusi ciclul mi-a venit exact in ziua care trebuia (la mine vine ceas la 28 zile) - poate a intarziat cateva ore, adica mi-a venit la pranz in loc sa vina dimineata, ca de obicei
va dati seama cat de dezamagita am fost si mi-am promis ca nu mai fac teste ozone in viata mea desi pe prospectul lor scrie ca sunt foarte sensibile si ca pot detecta concentratia hcg la 10mIU, adica mult mai sensibile decat barza, diaspot, romance, dr sigur, care detecteaza de-abia la 25 mIU...

insa acest ciclu a fost putin mai deosebit decat menstra mea obisnuita: adica durerile in prima zi (care oricum erau mari de obicei) au fost imposibile, cumplite, am zis ca mor ; sangerarea a fost mai abundenta ca de obicei cu cheguletze primele 2 zile... dupa aceea a fost numai maroniu, iar la mine menstra rosie tine de obicei vreo 4-5 zile...

asta m-a pus pe ganduri si azi dim am facut inca un test ozone care a iesit CLAR NEGATIV...
acum, eu inclin sa cred ca totusi testele ozone nu sunt proaste asa cum credeam si ca eu de fapt am eliminat la menstra ovulul fecundat

voi ce parere aveti?
eu oricum am programare la dr sapt viitoare si o sa-l intreb si pe el

a mai patit cineva asa ceva?
si daca e adevarat ceea ce cred eu, am voie luna asta sa mai prestez pentru bebe??? sau trebuie sa fac pauza o luna??




bubuleana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

bubuleanoooo imi pare tare rau...
si eu am patit'o de multe ori...poti sa prestezi..numai sa mergi si la dc,,pt un control..e mai bine sa vada ce si cum mai e pe acolo...
multa bafta!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Bubuelana,si eu asa am patit ca si tine;si eu cred ca ,de cateva ori am eliminat ovulul fecundat mai ales in noiembire cand imi iesise um test pozitiv (ma rog slab pozitiv),insa mi-a venit ciclul.Daca nu a fost intarziere si ciclul a fost abundent ,nu ai de ce sa-ti faci probleme.Organismul nostru,isi face f bine meseria, si stie cand si ce are de facut.
Asa ca nu iti fa probleme,discuta si cu medicul depsre asta,insa poti sa-i dai mai departe cu prestatul pt bebe ca e ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Simtomele descrise de tine evidentiaza clar un avort menstrual, insa nu-ti pot spune din experienta proprie ci din cele citite pe aici. Cat despre poti face linistita. Eu in 2004 am avut un avort spontan (5 sapt) si din a doua luna am reluat activitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

pai am patit-o si eu, dar am luat-o drept faptul ca face cineva acolo sus misto de mine: barbatu-meu cu azoo, eu n-am calcat prin vecini din cite imi amintesc , eu - trompe infundate.

si totusi 3 teste pozitive clar, greturi, stare de somnolentza, toate simptomele, menstra intarziata 2 sapt., dureri infernale (de obicei n-am deloc) - hemoragie 2 sapt (in loc de 3 zile).

sa inteleg ca eu sint atit de super fertila incit am fost fara trompe si fara gigei?!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

eu cred ca ai avut avort menstrual....asta li se intampla si la femeile care nu au probleme cu reproducerea si chiar daca au deja 2-3 copii......

eu zic ca e un semn bun totusi...si te poti pune la prestat cand doresti tu...

ELISE eu cred ca nu face misto nimeni de tine acolo sus...daca ti sw-a intamplat inseamna ca cineva...acolo sus te iubeste,,,,si ti-a dat un semn...daca trompele le ai infundate nu inseamna ca nu le AI!...ai fost mortala cu vecinii>!!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Se pare intr-adevar ca e vorba de avort spontan... Esti cumva anemica? Mie asa imi spusese un medic in urma unei experiente de genul asta... Nici nu stiu ce sa mai cred... Poate sunt fete care stiu mai multe... Oare ce-l declanseaza?






Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

quote:
Originally posted by adiutza

Se pare intr-adevar ca e vorba de avort spontan... Esti cumva anemica? Mie asa imi spusese un medic in urma unei experiente de genul asta... Nici nu stiu ce sa mai cred... Poate sunt fete care stiu mai multe... Oare ce-l declanseaza?






Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...






Avort menstrual

Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

bubuleana e posibil ca doi cromozomi sa nu se fi potrivit si atunci outul nu a vrut sa mai creasca si sa eliminat.
Am vazut un docmuntar pe Discovery despre astfel de avorturi....si de obicei se intampla intre partenerii cu grupe sanguine diferite.
Oricum mergi la un medic sa verifice daca e totul ok si spor la ca nu strica.
Sper ca luna viitoare sa fie din nou si sa stea acolo cuminte 9 luni.
Multa sanatate

poze
My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Lianoooo: ma duc la dr sapt viitoare!!! promit!!!
gabiu, melutzica: mersi mult!!!
Elise: ce haioasa ai fost!!! dar sa stii ca si azoo se mai transforma din cand in cand in oligo (multa telina, relaxare, vitamine, etc) iar tromplele tale exista chiar daca sunt infundate deci e posibil!!!
kla78: mersi iubita! deci nu se intampla numai celor care au probleme cu reproducerea?? vrei sa spui ca, chiar daca esti sanatoasa tun si n-ai nici o problema, se poate intampla asa ceva? sper...
adiutza: mai, mai ... sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate: in februarie mi-a iesit o usoara anemie la analizele la sange si, desi, am inceput o alimentatie echilibrata plus vitamine poate totusi nu s-a redresat situatia atat de repede si asta sa fie cauza...
mexxa: sincera sa fiu, nu prea cred... la urma urmei, care e probabilitatea ca 2 parteneri sa aiba aceeasi grupa sanguina? eu cred ca ffff mica. Eu am AII iar sotul O ... sper sa nu fie asta o cauza pt ca nu prea am cum s-o vindec, daca ma intelegi ;-)

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

bubuleana,io is sanatoasa tun,si tot mi s-a intamplat asa ceva;numai Dumnezeu stie de ce;nu e nici o catastrofa,caci pana la urma, tot ramene ouletul ala acolo

Mergi la inceput