Ciclul dupa cezariana - la cat timp dupa?

Ciclul dupa cezariana - la cat timp dupa? | Autor: Julie

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

Iata aceasta este intrebarea pe care ma roaga prietena mea (bbl ei are o luna, asa ca dansa nu are timp deloc de calculatorit) sa v-o pun.
Ea a nascut asadar prin cezariana pe 7 martie si are impresia ca ieri au dat rusii navala. Totusi, se intreaba, e normal (urma oricum sa se duca azi-maine la control, dar ar vrea si niste pareri in limba romana...)? Atat de repede? Fetele care ati nascut prin cezariana, pliiiiz, heeelp cu info!

Multumesc mult,

Julie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Poate nu e ciclu ci singerarea normala dupa nastere care continua..la mine a durat vreo 2 luni dupa prima cezariana. Iar ciclu am avut la vreo 3 luni dupa prima si la vreo 4 dupa a doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza spune:

Buna

Mie mi-a venit la putin timp dupa cezariana, apoi nu mi-a mai venit ceva timp. Imi venea destul de neregulat si eram innebunita. Sfatul meu este ca prietena ta sa discute cu medicul pentru a fi linistita.
buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Mie dupa ambele cezariene mi-a revenit ciclul dupa 3-4 saptamani. Dr. mea a zis ca e normal.

Laura si bebitele: Bianca (3 ani si 11 luni) si Ramona (10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mie mi-a venit menstruatia dupa ce am terminat alaptarea, adica pe la 7 luni (desi am mai alaptat putin dupa aceea, pana la 7 luni jumate). Ar trebui sa intrebe doctorul. Sangerarile trebuie sa devina sanghinolente la 2 saptamani dupa nastere, apoi seroase...ma rog, ar trebui sa consulte medicul.
La mine sangerarile au continuat mai mult de 6 saptamani, fara sa fie ceva anormal, si am fost la control de 2 ori, odata la 4 saptamani, apoi la 6. Sangerari putin mai abundente aveam dupa o plimbare mai lunga cu bebe (efort prelungit).
Sper sa o fi putut ajuta pe prietena ta in vreun fel.
Numai bine.
Vilma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mt spune:

si eu am avut ciclu cam dupa o luna de la nastere prin cezariana. este normal. insa ma innebuneste ca este neregulat.

teodora si micuta ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilic spune:

Eu sunt la 5 luni de la a doua cezariana si inca nu mi-a venit ciclul.Cred ca e de la persoana la persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpia spune:

Mie mi-a venit ciclul la 5 saptamani tot dupa o cezariana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

La cinci saptamani dupa cezariana. dar nu am alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Mie dupa ce l-am intarcat, adica dupa 8 luni.


Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre, i le-am trimis prin e-mail.

Va pup,

Julie

Mergi la inceput