Invidie feminina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

quote:
Originally posted by Elise

Ati omis partea cu "explicatia sotului".

si eu chiar cred.

Stiti de ce?

Pentru ca si al meu ar fi in stare sa spuna asemenea ineptii, doar ca sa gaseasca o explicatie multumitoare pentru mine.
Si sa nu mai fiu suparata.

Elise



Deci sa inteleg ca tu nu crezi ca exista gelozie feminina. Poate tocmai pentru ca tu nu esti invidioasa, pentru ca nici eu nu sint si de-aia mi-e greu sa cred. Asa ca eu stau si ma tot gindesc ce-au fetele cu mine, oi fi spus ceva, n-am fost suficient de draguta etc.

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

cipcirip, nici o secunda nu-ti trece prin cap ca nu trebuie ca toti oamenii sa te iubeasca si sa vrea sa-ti fie prieteni. Da, mai sint si oameni din astia, din fericire.
Si cit de bine vorbesti limba, a propos? Poate sa fie un serios handicap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

cipcirip, ti-ai editat mesajul dupa ce l-am postat pe al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

quote:
Originally posted by forte

cipcirip, nici o secunda nu-ti trece prin cap ca nu trebuie ca toti oamenii sa te iubeasca si sa vrea sa-ti fie prieteni. Da, mai sint si oameni din astia, din fericire.
Si cit de bine vorbesti limba, a propos? Poate sa fie un serios handicap.



da, sa stii ca eu ma astept intr-un fel sa ma imprietenesc cu toata lumea care imi iese in cale. probabil ca acolo e problema mea.
eu vorbesc engleza cu ele, poate ca asta le intimideaza, nu stiu.

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bey, me mine ma nerfeasa alea cu curu mijto, fara pic de celulita shi vergeturi, shi formatu beton! Ei, io p-alea le-ash pocni pe kur numa asha, de invidioasa ce sint!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by cipcipcip

Deci sa inteleg ca tu nu crezi ca exista gelozie feminina. Poate tocmai pentru ca tu nu esti invidioasa, pentru ca nici eu nu sint si de-aia mi-e greu sa cred. Asa ca eu stau si ma tot gindesc ce-au fetele cu mine, oi fi spus ceva, n-am fost suficient de draguta etc.




Eu nu prea cred ca exista asemenea gelozie feminina - asta, daca vorbim de persoane stabile psihic si cu care n-ai nimic de impartit, gen barbat, job, etc...

Admitind ca ar fi citeva nebune carora li se pune pata pe tine cind te vad pe strada, doar de frumoasa ce esti, maladia asta n-ar fi oricum asa extinsa.

Adica... din 2 femei, nu te-ar evita amindoua din acelasi motiv.
Macar una ar fi mai putin predispusa spre complexe.
Indiferent ce frumusete tulburatoare ai fi tu.

Mai verosimila mi se pare ipoteza conform careia sotul e un dragut, si te complimenteaza ca sa nu mai fii suparata.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

quote:
Originally posted by cipcipcip

da, sa stii ca eu ma astept intr-un fel sa ma imprietenesc cu toata lumea care imi iese in cale. probabil ca acolo e problema mea.
eu vorbesc engleza cu ele, poate ca asta le intimideaza, nu stiu





Dar esti un caz dezesperat. Iar ti-ai editat mesajul. Prima varianta parea mai aproape de realitate. Trada o problema. Acum ai intors-o ca sa arate ca de fapt tu esti o fire sociabila si te ocolesc ceilalti, din invidie.

editare prin adaugire: nu mai postez aici ca eu raspund la un mesaj si tu il modifici de nu mai pricep nici eu de ce am scris ce am scris, d'apai oricine altcineva care ar citi pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

quote:
Originally posted by forte

quote:
Originally posted by cipcipcip

da, sa stii ca eu ma astept intr-un fel sa ma imprietenesc cu toata lumea care imi iese in cale. probabil ca acolo e problema mea.
eu vorbesc engleza cu ele, poate ca asta le intimideaza, nu stiu





Dar esti un caz dezesperat. Iar ti-ai editat mesajul. Prima varianta parea mai aproape de realitate. Trada o problema. Acum ai intors-o ca sa arate ca de fapt tu esti o fire sociabila si te ocolesc ceilalti, din invidie.




Da, am editat, sorry. Dar de unde ai scos ca ma ocoleste lumea? Io am zis ca nu vor sa fie prietene. N-am zis ca fug de mine pe strada
De ce esti asa tifnoasa? Pentru ca am zis ca arat bine? Sa stii ca nu ma cred nici o zina zinelor, am povestit doar o problema cu care ma confrunt si explicatia sotului, atit. Scopul meu era sa aud si alte pareri, nu ca sa arat la nimeni cit de grozava sint. Sa stii ca n-am nevoie de laudatori, imi pare rau daca am lasat impresia asta. Sau tu imi interpretezi voit gresit mesajele?

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Eu personal nu cred ca o tipa refuza sa fie prietena cu alta pe motivul ca arata mai bine ca ea. Nu de alta poate se dovedeste ca e nu-i prea isteata si atunci iese in avantaj aia de arata mai rau. Mai degraba cred ca fetele evita sa-si faca prietene vorbitoare de limba engleza cand ele poate vorbesc doar portugheza (sau nu sunt suficient de fluente in engleza). Daca nu esti fluent intr-o limba straina, nu-mi prea pot imagina cat de bun prieten poti fi cu cineva, ca nici de comunicat nu comunici prea bine, nu stii toate cuvintele, etc. In plus unii oameni nu-s dispusi sa-si faca prienteni printre emigranti, poate au mai avut experiente neplacute, cine stie...

Corina

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588&whichpage=1/" target="_blank">Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Cipcip zici bine! Invidia le roade pe muuuulte! Daca arati bine si daca esti si imbracat bine esti gata!!! Te evita!!! Bucura te ca esti frumoasa! Si da le incolo de capre!

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput