Help-carii dentare

Help-carii dentare | Autor: nadyana

Link direct la acest mesaj

fetelor ce remedii sunt pt. a preveni aparitia cariilor dentare sau a stopa dezvoltarea cariilor deja existente?va rog sa-mi spuneti si mie daca stiti un remediu eficient.mereu imi apar carii desi ma spal mereu pe dinti(ei bine, in afara cazurilor cand maninc intre mese, si se intimpla cam in fiecare zi, dar dimineata si seara ma spal mereu pe dinti).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Cariile apar, intr-adevar si de la dulciuri, dar apar si de la lipsa de calciu. Mergi la stomatolog !

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Dar ata dentara folosesti?Si apa de gura?
Si neaparat un consult stomatologic, poate ai lipsa de calciu....

Pupici!


Ioana(14+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

nu prea folosesc ata dentara.acum am inceput sa folosesc apa de gura.imi apar cariile la nivelul gingiei.am inceput sa iau si niste calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Nu imi aduc aminte acum cum se cheama procedura dar daca daca aflu am sa sciu aici. Fiica-mea avea probleme cand era mai mica ii apreau tot felul cariute si am fost aici la dentist cu ea si ia facut in cateva sedinte ceva nu imi aduc aminte ce dar stiu ca mi-a spus ca este o protectie pentru dintii sa nu se mai carieze asa usor. Daca mergi la dentist intreaba ca exista acesta procedura si ei iti explica mai bine. Au trecut mai bine de 8 ani de atunci si rar iau mai aparut carii.
Iti doresc noroc.....

CORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

quote:
Originally posted by corina costea

Nu imi aduc aminte acum cum se cheama procedura dar daca daca aflu am sa sciu aici. Fiica-mea avea probleme cand era mai mica ii apreau tot felul cariute si am fost aici la dentist cu ea si ia facut in cateva sedinte ceva nu imi aduc aminte ce dar stiu ca mi-a spus ca este o protectie pentru dintii sa nu se mai carieze asa usor. Daca mergi la dentist intreaba ca exista acesta procedura si ei iti explica mai bine. Au trecut mai bine de 8 ani de atunci si rar iau mai aparut carii.
Iti doresc noroc.....

CORINA



cred ca vorbesti despre SIGILAREA dintilor..da, e destul de eficienta!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Problemele dentare pot fi si ereditare.....poti practica cea mai stricta igiena, "mostenirea" isi va spune oricum cuvantul......

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Megbeng asta este procedura............salvata de clopotel.
Stiam eu ca este ceva de genul asta ma invarteam pe acolo dar nu imi puteam aduce aminte cum i se spune. Si intr-adevar procedura este eficienta.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Si cam in ce consta? In cate sedinte se poate face? E doar pentru copii sau merge si la adulti?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

buna intrebare.nu are contraindicatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

se face si la adulti sau doar la copii?

Mergi la inceput