Covoare de iuta

Covoare de iuta | Autor: iuliacm

Link direct la acest mesaj


Poate stiti unde sa gasesc covoare de iuta in Bucuresti?

As vrea foarte mult sa iau covoare din fibra naturale: iuta, sisal,iarba de mare, lana.
Am intrebat pe comerciantii din Cocor, pe cei din mag. Victoria si dau din umeri toti :"Nu se mai fac, doamna!"

Covoare plusate din lina 100% se gasesc peste tot, au pretusti ceva mia mari decat cele din sintetic si sunt f. frumoase.
Dar covoare din lana neplusate, n-am vazut nicaieri.

Am vazut covoare de iuta si de bambus la Mobexpert. Sunt importate din India/Chiana si sunt ffff scumpe. Nu pot sa cred ca in Romania nu se mai fac covoare de iuta si de lana.


Iulia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Uita-te si aici iuliana,nus daca sunt in Bucuresti dar poate iti folosesc:
http://www.covoare-manuale.vcc.ro/covoare-manuale.html

"La vita e bella"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Noi am luat un covor din bambus identic cu cele de la mobexpert dar la jumate de pret( probabil da acolo le ia Mobexpert) de la RMC Rupea www.rmcrupea.ro
Acolo au covoare de sisal, seegras si bambus, mult mai ieftine si iti poti comanda ce dimensiune doresti.
Mie mi l-au expediat prin curier, acasa, si a costat transportul putin( cateva sute de mii) daca nu poti sa te duci sa ti-l iei de la ei.

Sunt f. draguti si serviabil, suna-i si spune-le ce vrei, si asa iti fac.

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Buna, multumesc mult pentru site-ul indicat... de cand "alergam" pe la Mobexpert dupa covorase Gala si cocorase de scari.
Deja am sunat la cei din Brasov, intr-adevar sunt foarte draguti.
Pupici si multumesc Victoria de link.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Noi am luat un covor din bambus identic cu cele de la mobexpert dar la jumate de pret( probabil da acolo le ia Mobexpert) de la RMC Rupea www.rmcrupea.ro
Acolo au covoare de sisal, seegras si bambus, mult mai ieftine si iti poti comanda ce dimensiune doresti.
Mie mi l-au expediat prin curier, acasa, si a costat transportul putin( cateva sute de mii) daca nu poti sa te duci sa ti-l iei de la ei.

Sunt f. draguti si serviabil, suna-i si spune-le ce vrei, si asa iti fac.

V

veni, vidi, Victorie!





Victoria, multumesc mult. :)
Descoperisem si eu site-ul celor de la Rupea, le-am trimis vreo 3 mailuri dar nu mi-au raspuns. Am dat si telefoane, dar se vede treaba ca am avut ghinion ca nu mai raspuns nimeni. Incepusem sa ma gandesc ca nu mai exista fabrica, mai ales ca site-ul lor e neactulizat de mult.
Dar acum ca mi-ati pus voi ca exista si sunt si draguti pe deasupra, mai incerc.

Valentinag, multumesc, sunt foarte frumoase cele dint linkul dat de tine. O sa incerc mai intai la Rupea, parca sunt mai aproape de gustul meu.

Iulia

Mergi la inceput