Am pierdut papusa favorita! Ajutor!

Am pierdut papusa favorita! Ajutor! | Autor: MamaBogdan

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici si tatici,
Ne aflam intr-o situatie disperata si tragem nadejdea unei minuni care ar putea veni de la voi. Ca orisice copil, fetita nostra, Maria - 1 an si jumatate-, avea o papusa indragita cu care dormea: o gaina. Din pacate a pierdut-o acum doua zile in parc si ne-a fost imposibil sa o gasim. Am alergat la toate magazinele si depozitele de jucarii din Bucuresti dar degeaba!!!
Va rog sa intelegeti ca, de cand a pierdut-o, Maria nu doarme decat cateva ore noaptea; in timpul zilei este foarte agitata si plange in continuu; din cauza asta a facut o constipatie groaznica si nici nu mai mananca bine. Suntem cu adevarat disperati!!!
Asadar, daca aveti si puteti sa ne dati o gaina ca cea din poza sau daca ati vazut / auzit pe la prieteni ca au asa ceva, va rog sa ne contactati imediat la mail bogdan_dragos2000@yahoo.com sau tel 0744483952
Promitem recompensa generoasa!
Poza se gaseste la: http://pg.photos.yahoo.com/ph/bogdan_dragos2000/detail?.dir=ab19&.dnm=5cb4.jpg&.src=ph

Multumim!
Cristina&Dragos Bogdan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Nu cred sa fi citit un mesaj mai "dulce" decit al tau.
N-am gaina sa-ti trimit si-mi pare asa de rau, sper sa rezolvati cumva...oricum in urmatoarele zile o sa ma uit dupa gaini prin toate magazinele si promit ca, daca gasesc, ti-o trimit cu toata inima.
Un pupic pentru scumpa voastra!

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

eu nu reusesc sa vad gaina in poza, ca poate imi aduceam aminte daca am vazut-o prin vreun magazin de jucarii.
te inteleg perfect, fata mea doarme cu o rochita de-a mea de care avem grija ca de ochii din cap si nu indraznim sa o uitam acasa cand plecam pe undeva.
success,

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nici mie nu mi se deschide poza decit pe jumatate (si nu aia cu gaina! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Se vede gaina!Ia incercati si-aici:
http://community.webshots.com/photo/160605333/2516993600048479360NEXFUX
Din pacate n-am cu ce sa ajut!:( Succes!



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

eu am vazut o gaina de genul asta (nu pot sa bag mina in foc ca era la fel) la Selgros Baneasa. Succes, poate apare gaina. Daca nu, luati alta si spuneti a fost la un salon de cosmetica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

sper sa reusiti sa gasiti o gainusa la fel :(
si noi va intelegem, acum catva timp si david murea dupa un cocos de plus (acu l a cam uitat)
http://www.poissonrouge.com/abcfrancais/index.html aici, sub litera P gasiti o gaina care cotcodaceste(david m a zapacit cu gaina asta..)poate se linisteste putin...

alinutza si david nazdravanul (11 mai 2004)
http://community.webshots.com/user/alinutzza77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

mai, poza e pur si simplu bestiala parca si fetita seamana cu ratusca aia la botic

eu am vazut jucarii asemanatoare la magazinele TCM care sunt prin tot bucurestiul... bafta multa! dar puteti avea surpriza sa ii gasiti una identica dar sa nu o accepte! ea o vrea pe A EI! sunt sigura


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by gandacelu

mai, poza e pur si simplu bestiala parca si fetita seamana cu ratusca aia la botic

dar puteti avea surpriza sa ii gasiti una identica dar sa nu o accepte! ea o vrea pe A EI! sunt sigura


mami de ileana si ioachim






Mamabogdan, nu vreau sa te sperii, dar da-mi, te rog, voie sa-ti povestesc ceva: aveam vreo 7-8 ani cand dr. m-a suspectat de Pneumonie; inainte de a ma duce la spital ptr. internare, parintii mei mi-au cumparat un ursulet panda de plus portocaliu! Ma rog, nu m-au internat ca diagnosticul a fost gresit... anyway, la vreo 3-4 ani a venit in vizita o familie (prieteni cu ai mei) si fetitza lor a plans cand au plecat ca vrea ursuletul meu (oooooofffffffffff, ce nu suport eu chestiile astea); nu am vrut sa-l dau, dar taica-miu m-a obligat sa il dau; mama fetei a zis ca mi-l aduce a 2-a zi... au trecut aproape 20 de ani, eu nu am mai vazut vreodata ursuletul, dar nici nu l-am uitat; acum vreo 6 ani, i-am reamintit taticului meu de ursulet si i-am spus ca nu-l voi ierta vreodata ptr. ursuletul meu; ma crezi ca si acum, la 30 de ani imi vine sa plang gandindu-ma la el? As fi cea mai fericita din lume daca l-as primi inapoi, chiar sa fie tot rupt si vai de el. Cand i-am reamintit tatalui meu de ursulet, intamplarea a facut ca eram intr-o benzinarie si avea acolo un ursulet mai mare decat mine (sincer!) si tata a intrebat daca il iert daca-mi cumpara ursul ala; i-am spus ca nu-l vreau, eu il vreau pe "Panda meu portocaliu'... Mie cine mi-l mai da pe panda???
Sincer, imi pare tare rau ca nu te pot ajuta cu gainusa... si sper din tot sufletul sa o gasiti!



Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Imi pare rau si inteleg. Fiica-mea tot o gainusa are drept jucarie draga.

Succes la gasit gaina-copie !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Ajuta-ne si tu, de unde are fetita ta gaina?
O sa ma uit si eu prin magazine, ca circul destul de mult.

Poate te trezesti in cateva zile cu zeci de gaini

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Mitele

Mergi la inceput