Dr Mihalceanu Elena- ce parere aveti despre ea?

Dr Mihalceanu Elena- ce parere aveti despre ea? | Autor: tessy

Link direct la acest mesaj

Am o mare problema... Sunt insarcinata din nou. La sarcina trecuta am mers la dr. Onofriescu Mircea insa nu m-a asistat si la nastere, eu nascand natural. Acum la a doua sarcina as dori sa-mi supravegheze sarcina un medic care sa ma asiste si la nastere si pe care sa ma pot baza. Am auzit ca dr. Mihalceanu ar fi un medic f. bun. Ce parere aveti? Multumesc anticipat pt. raspunsuri si pupici multi la toata lumea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

intentionam sa adresez si eu aceeasi intrabare. dna. dr. mihalceanu este ginecologul meu de citeva luni, nu mi-am format o parere definitiva dar impresia este de profesionalism si devotament. acum sint insarcinata in 10 saptamini si am decis sa imi supravegheze dumneaei sarcina. am intrebat peste tot si am citit toate subiectele de pe forum legate de ea dar niciodata nu era vreun comentariu negativ, din contra, multe erau elogioase. mie imi inspira incredere.
10

eloise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Eu vo recomand din suflet pe dr.Mihalcianu,eu merg destul de des la ea,uneori si de doua ori pe luna,sa ocupat de sarcina asa cum mi-am dorit,m-am interesat si asista la nasteri,ajuta foarte mult pacientele la nasteri normale,eu sunt foarte multumita de ea,e o dulce
Sarcina usoara si bebe sanatos!
35('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Si eu tot la ea sunt.Deocamdata sunt numai in 5 saptamani si cu iminenta de avort, embrionul nu e bine fixat de uter.
Si eu am citit ca e o doctorita buna, singurul lucru pe care i l-as putea reprosa e, ca din cauza ca e foarte aglomerat, desi isi gaseste timp pentru toata lumea, nu resusesc sa vorbesc pe indelete cu ea.Tot timpul am senzatia ca sunt pe fuga.. am timp de o intrebare -doua si gata, deja intra urmatoarea pacienta.Probabil ca nu e singurul doctor in aceasta situatie.
Mare minune cu internetul asta, ca gasesti toate informatiile necesare.Oare ce ne-am fi facut fara el...

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Acum 2 zile am avut programare la Dr. Mihalceanu si intilnirea mi-a mai schimbat un pic parerea minunata pe care-o aveam despre ea. Nu e vorba ca n-ar fi un medic bun, nimeni nu cred ca ii pune profesionalismul la indoiala, dar asa cum spunea si Lavinia, e teribil de grabita, parca din ce in ce mai ocupata, si te simti mereu ca si cind ar trebui sa pleci repede din cabinet ca sa nu deranjezi cu intrebari superflue... Eu merg la Medcenter, si ultima data cind am fost era nervoasa si nu vroia sa primesca decit paciente cu rezultate la analize, nicidecum pe cele pt. consultatie. Am asteptat destul de mult, sint insarcinata in 12 saptamini si nu mai fusesem de 3 sapt...emotii, griji...ma rog, in cele din urma ma primeste, iritata ca Medcenter ii facuse programari in ziua aceea (dar eu aveam vreo vina?!?), asistenta ma ia la rost daca am achitat o echografie sau o consultatie (de parca eu ar trebui sa stiu din start daca doctoritza prefera sa urmareasca sarcina exclusiv echografic sau nu....) face o echo morfologica sumara, probabil asa trebuie la numai 12 saptamini, abia la sfirsit imi arata si mie, in fuga, copilasul(dar nu-mi mai da pozele, ca se grabeaste!)... si gata! Imi pregatisem citeva intrebari de la ultima vizita, si nu erau inutile, pentru ca ma informez destul de mult si sint o persoana cu un anume grad de educatie medicala, dar cred ca e normal sa ai totusi anumite nelamiriri, legate de istoricul medical personal si probleme de sanatate personale, nu??? Ei bine, adio intrebari, adio raspunsuri! Dar cel mai mare soc: dna. dr. stabileste urmatoarea intilnire pentru saptamina 22-24! Adica peste 10, 12 saptamini! Pina atunci, nici o vizita, nici o echo, nici o recomandare macar pentru analizele din trimestrul 2! Am ramas foarte nedumerita...Stiam ca toti doctorii isi cheama pacientele la controale lunare cel putin, chiar daca e o sarcina fara probleme. E adevarat ca mi-a dat nr de telefon sa sun in caz de "Doamne fereste!", dar totusi, un control lunar ar fi fost prea des?
Acum nu stiu ce sa mai cred...Oricum voi "indrazni"sa merg din nou saptamina viitoare cu rezultatul la analizele pt candida si sper s-o gasesc in toane mai bune. Si oricum intentionez sa merg la altcineva intre timp, pina in sapt 22-24, sa mai fac cite o echo la 3 saptamini macar. Daca sint fete din Iasi care citesc subiectul, va rog mult recomandati-mi pe altcineva la care as putea merge pentru o a 2-a opinie. Cineva cu mai mult timp liber si cu o buna reputatie de profesionist...sau poate cer imposibilul?
Eloise 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

cred ca intr-adevar ai prins-o intr-o zi proasta; poate de exemplu trebuia sa ajunga in spital, la o alta pacienta care nastea, oricum sunt sigura ca exista un motiv.

eu merg de obicei la cabinetul de langa cinema Victoria.
sunt pacienta ei de multi ani; chiar daca merg cam rar, intotdeauna mi-a explicat despre problemele mele si despre tratament.
iar cat timp am fost insarcinata parca si mai mult m-am bazat pe ea.

ma mai chema in spital, cand era de garda, mai pe seara, sa avem timp sa vorbim mai multe.

mi s-a intamplat si mie sa astept o data la spital cateva ore bune - intervenise o operatie urgenta.

am vazut-o si eu cand nu are rabdare cu asistentele care fac programari si nu-si fac treaba cum trebuie, sau apostrofandu-i pe niste asistenti sau studenti in spital, care abia se miscau pe culoare, in timp ce noi ne grabeam spre ecografie, dar nu trebuie sa te sperii, niciodata nu am vazut-o lasand aceste enervari sa-i afecteze relatia cu pacientele sau grija cu care le trateaza problemele.

sarcina usoara!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank"> caietel de amintiri
www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank"> jurnal de copil cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:

Eloise,herra are dreptate,si eu tot la cabinetul de langa Victoria merg,acolo cred eu e mai linistita,fiecare medic are toanele lui uneori,cel mai bine ar fi sa te mai duci o data sa stai de vorba cu ea,eu sunt in 36sapt.a fost si este alaturi de mine tot timpul fiind o sarcina cu mentinere,in maternitate e mai grabita de obicei,dar la cabinet de obicei e mai relaxata,nu fi suparata,asa sunt toti medici,mai rau chiar,credema am fost la multi
Sarcina usoara si expicai ca esti mai ingrijorata,eu ii spuneam si ma duceam chiar daca nu ma chema,mergeam si de 2 ori pe luna uneori,nu se supara
36 si Robert in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

buna fetelor,
eloise, daca te intereseaza un alt medic, eu ti-l recomand din tot sufletul pe dr galearschi sorin, este medic tot in cuza voda, dar are cabinet si in policlinica industriala.este medicul meu de multi ani si nu l-as schimba pt nimic in lume.mi-a urmarit sarcina si m-a asistat la nastere si pot spune ca a avut o grija extraordinara de mine.este tipul de om care te face sa te simti bine si comfortabil in orice situatie.
sarcina usoara!!!!
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Multumesc mult Herra, Marry, Oana. Sper si eu sa fi fost vorba de o toana trecatoare pentru ca de altfel, asa cum am spus, imi inspira multa incredere si am auzit numai de bine despre ea. Oricum preferam sa merg la un ginecolog femeie, dar acum, la "furie"eram gata-gata sa dau dreptate celor care prefera medicii barbati ca fiind mai empatici si mai seriosi. Chestia e ca eu eram la dr. Mihalceanu de vreun an si imi supraveghea o cervicita veche (ultimul pap test cu vreo 3 luni inainte de a ramine insarcinata a iesit tip III, si m-am speriat...). Ei, si cu cervicita asta imi inchipui ca ar trebui o supraveghere un pic mai atenta, ca nu-i de glumit. Chiar dr. spunea ca trebuie sa repetam analizele(pap test) periodic. Si acum, o gasesc nervoasa, de nu mai apuc sa intreb nimic....Ok, mai incerc si la cabinetul de linga Victoria, oricum la Medcenter mi-au spus ca pentru o anumita perioada dr Mihalceanu nu mai colaboreaza cu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

sanatate multa si te mai asteptam si pe www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73608" target="_blank">aici!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">poveste,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank">caietel,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank">jurnal,www.babiesonline.com/babies/v/vladu" target="_blank">paginuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

si eu o recomand cu caldura, subscriu herrei.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput