Help! Contraindicatie Pregnyl

Help! Contraindicatie Pregnyl | Autor: lauravoinicu

Link direct la acest mesaj

Fetelor maine ar trebui sa ma duc la dr. sa-mi faca Pregnyl , dar am citit prospectul si scrie ca este contraindicat in caz de tumori hipofizare , iar eu am microadenom hipofizar. Banuiesc ca este acelasi lucru microadenom cu tumoare. Aveti idee ce se poate intampla? O fi uitat dr ca am microadenom hipofizar? Bineinteles ca o sa-i spun , dar daca mi-l face nu stiu ce sa fac .....
Va rog sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac?

Laura

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Diferenta intre 'microadenom' si 'tumoare' e ca diferenta dintre bobul de piper si penenele...

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Avalon merci , parca m-am mai linistit , si in cazul asta o fi periculos ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

eu te sfatuiesc sa nu CUMVA SA UITI SA II REAMINTESTI DR DESPRE PROBLEMA TA SI CHIAR SA CAUTI SI SFATUL UNUI DR COMPETENT, RESPECTIV UN DR ONCOLOG SAU ENDOCRINOLOG IN PRIMA FAZA.
IAR pregnyl SE POATE INLOCUI SI CU ALTCEVA CARE POATE NU ARE ASA CONTRAINDICATII. este exact ca si cum i-ai pune unui puiut de floare aflat intr-o stare incipienta, ingrasamint SAU HORMONI de crestere. nu este cazul sa iti mai spun altceva.
astept vesti, IULIA
unii dr uita de la pacient la pacient sau evolutia vreunuia. nu are fisa ta pe un computer, pt a isi rememora toate problemele tale de fiecare data cind va vedeti? daca nu are, gindeste-te la varianta unui dr care sa fie dotat cu asa ceva, din amintiri nu merge niciodata, iti spun eu, lucru testat pe propria piele cu doctorita mea, pe care intre timp am schimbat-o.

Mergi la inceput