sotul meu mai vrea un copil ce sa fac

sotul meu mai vrea un copil ce sa fac | Autor: serini_r

Link direct la acest mesaj

buna tuturor nu de mult am nascut ...mai exact pe 27 oct 2005 cu cezariana ...iar surpriza de * martie sotul meu m-a implorat sa-i mai fac un copil... vrea sa-l proiectam la sfarsitul anului ... e prea repede inca nu m-am obisnuit cu asta mica ce sa fac???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Fa l!!!! Si o sa reusesti tu sa i ridici pe amandoi. Si n plus acum esti in mana!!! N o sa uiti nimic din ce ai facut ptr primul bebe.
Sa stii ca aici am vazut ffff multe cupluri cu bebici f apropiati ca si varsta!

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Serini draga, tu inca nu esti pregatita din punct de vedere fizic (intre 2 nasteri, dupa o cezariana, ar trebui sa fie cam 2 ani pt a nu prezenta riscuri sarcina numarul 2, de fapt pt a nu pune in pericol uterul mamei).Daca nici dpdv psihic nu esti inca pregatita pt al 2-lea sufletel in viata voastra, atunci cred ca cel mai bine ar fi sa-ti exprimi clar punctul de vedere.Mult succes!!!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serini_r spune:

am avut o sarcina fffff grea tot prin spitale si pri pat am stat.... dar mersi gagico de incurajare ... cred si simt ca ar fi prea repede inca un bebe si in plus sunt tinerica cum sa il aman un an in plus????
ai vreo idee????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serini_r spune:

ai tare mare dreptate (apropo ma chiama RAMONA, serini e numele meu de fata) nu sunt refacuta din nici un punct de vedere dat bogdan l-a intrebat pe nea dr cand se poate proiecta urmatorul si i-a spus ca tre sa treaca 1 an ...iar sotul meu zice ca vrea sa mai facem rapid inca un ca sa scapam de aceasta treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

eu sunt de acord cu denyce 100% .bucurati-va din plin de bebe si cind crezi Tu ca esti pregatita fizic si psihic atunci sa-l faci .De ce asa graba daca sunteti tineri ?

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

eu zic sa mai asteptati. pai ce, fara suparare, poarta sotul sarcina 9 luni, greturi si pofte si dureri de spate sau naste el?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

E f bine sa mai faceti unul. Felicitari sotului ca vrea.
Dar spune-i si lui ca e prea devreme dpdv fizic pentru tine.
Dupa cezariana te refaci abia dupa 2 ani, deci ati putea incerca din nou abia cand bb1 are 1 an si 3-4 luni.

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

serini,e decizia ta in fond,daca tu nu esti pregatita,mai asteapta!
Puiul meu are 3 ani si 3 luni si eu tot pas spun-probabil din motive total diferite de ale tale -la mine cred ca asa o sa si ramana.
Insa,daca si tu iti doresti doi copii e intr-adevar mai bine sa ii faci la diferenta mica de varsta-cat mai mica daca simti ca "te tine" sau ai avea ajutor serios(o bunica,sot devotat,bona)-e greu desigur dar pentru copii,parerea mea e ca va fi mult mai bine,mai ales de cand incep sa se joace.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Ramona ,tu trebuie sa decizi cand mai faceti unul,nu sotul.Explica-i frumos ca inca nu e timpul pt al doilea bebe. Si oricum avand in vedere ca ai nascut prin cezariana ,e musai sa stepti 2 ani.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ramona, dupa cum stii un copil e un dar de la Dumnezeu.
Dar daca inca nu te simti pregatita, poti sa mai astepti putin. In plus va fi mai bine ca bebelusul tau sa creasca cu un frate sau o surioara!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput