exista vreo viitoare mamica de 40 de ani?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Disperataaa, vezi ca io`s paranoica p`acilea
Poi vine bb, faci analize peste analize si toate ies bune, mergi la medic bun cu aparatura performanta si un laborator pe masura, noi te sustinem si`apoi dupa 40 de saptamani dai de beut Valabil pentru toate viitoarele mamici d`aci !

de la fetili din vest


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

merci, mamagiuliei.. dac*ar fi asa de usor!

cele care -ti ati facut analize/// puteti sa-mi dati si mie mai multe amanunte, please..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simba spune:

Disperata,
Stiu eu un calendar dupa carese fac copii smecheri: o seara relaxata plina de parfum, lumina lumanarilor, un pahar de vin rosu sau sampanie, o ciocolata sau o frisca la capul patului... si toate grijile lasate la usa.
Da-i bataie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

da simba, ai dreptate.. merci

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

asteptam vestea cu 2 liniute roz !
si spor la treaba


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Nu mai sta pe ginduri apucate de treaba,eu am 34 de ani si un bb de 4 luni care avenit la 12 ani de primul copil,sunt lumina ochilor mei

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by Dana_ch

Nu mai sta pe ginduri apucate de treaba,eu am 34 de ani si un bb de 4 luni care avenit la 12 ani de primul copil,sunt lumina ochilor mei

Poze cu Lucas


felicitari.. insa una e 34... alta e aproape 39..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa spune:

draga mea diperata....poate ca de mine vei asculta ceva mai mult( ma gandesc ) pentru ca am un punct in plus fata de celalalte gravidute.In aprilie implinesc 38 de ani( sincer parca nici mie nu-mi vine a crede..dar este adevrat) si in august astept un ingeras in viata noastra.Ne-am hotarat cam tarziu sa ne facem aceasta mare bucurie,dar Dumnezeu a hotarat ca nu este prea tarziu.Ce e drept e drept, sa nu te astepti sa ramai insarcinata chiar din prima luna de cand incetezi metodele contraceptive. La noi s-a intamplat dupa 4 luni si am citit ca peste 35 de ani sa nu te ingrijorezi decat daca trec 6 luni si nu ramai insarcinata.Dupa 6 saptamani am facut primele analize,sunt intradevar putin diferite fata de cele pe care le fac mamicile pana in 35 de ani.Unele ( triplu test de exemplu ) se fac numai la Bucuresti.Oricum, medicul care te va urmari i-ti va da sigur toate datele necesare. Important este ca ..SE POATE !!!Noi asteptam un dolofan de baietel ( cuculeana mea...) l-am vazut la morfologia fetala..de curand asa ca-ti dai seama ca suntem topiti...I-ti urez mult noroc si sa ne anunti cand va veni ziua cea mare ! Pupici la burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuta spune:

Draga disperata,

Am ramas insarcinata la 38 de ani (fara nici un tratament, doar cu ceva "asteptare", vreo 3 ani si jumatate) si azi am venit cu copilul de la maternitate. Si eu m-am temut de boli, mai ales ca translucenta nucala a fost 3.1 mm, in saptamana a zecea de sarcina. Cuplat cu varsta mea, riscul era foarte mare, dar rezultatul amnio a fost bun si copilul este sanatos si frumos.
Sa iti ajute Dumnezeu in toate si multa sanatate puiului tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

mariuta si alexa sunteti 2 fete ff curajoase. sa va dea Dumnezeu sanatate si putere sa va cresteti copiii/// deci, suntem de aceiasi varsta. cred ca sunteti tare optimiste .... asa cum ar trebui sa fiu si eu.... putere sa aveti!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput