Cum ati dat examen auto!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Si eu am luat din a doua incercare. Cei drept sala am luat-o si prima si a doua oara . Mai greu a fost orasul. Prima data m-a pus sa fac o parcare laterala care culmea imi iesea si nu am avut emotii Dar surpriza atunci m-am urcat pe trotuar cu o roata. Si ... m-a picat. A doua oara am dat cu acelasi politist care m-a recunoscut si ma intrebat daca sunt suparata pe el. Eu i-am raspuns ca ce conteaza ....
M-a pus sa fac exact acelasi lucru. Dar de data aceasta am reusit.
Oricum nu prea am avut emotii. E drept cand am vazut ca e tot el am schmbat fete, fete, dar a fost bine.
Am facut si eu teste dar am invatat logic. Facem pe hartie intersectii, prioritati, etc. ajutata de sotul meu bineinteles. Mergeam cu el cu masina si ma lua prin surprindere cu cate o intrebare legata de un semn de circulatie, o prioritate.

Iti doresc multa bafta in continuare si sa ne spui ce ai facut pana la urma.

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
la http://photos.yahoo.com/criss80serg
SARBATORI FERICITE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

mie una nu mi se pare coresct sa-ti arajezi examenul si nu pt ceilalti cat pt tine care vei iesi pe strada singura, fara instructor in dreapta.
Chestionarele pot fi inselatoare, nici nu-mi mai aduc aminte cate puncte am luat, cred ca 22-23 ca nici nu invatatesem foarte mult, ca eram inca liceeana cand am dat pt permis.Doar ca la mine pb a fost poligonul fiinca m-a pacalit un marcaj si la gararea cu spatele l-am incalcat si am depasit timpul, asa ca am picat.A doua oara am luat poligonul(chiar m-am suit prima la volan, ca sa scap de emotii ca prima data cred ca am ramas ultima) si cu traselul nu am avut nici o pb.Chiar imi aduc aminte ca m-am oprit la o trecere de pietoni sa-i dau prioritate unei babute care stea langa trecere, iar nenea polititstul m-a intrebat de ce am oprit ca pietonul nu era angajat pe trecere.I-am raspuns ca nu conteaza, era langa trecere, eu nu aveam de unde sa stiu ca nu se apuca sa traverseze tocmai cand treceam eu.Asa ca traseul l-am luat fara nici o problema.

Multa bafta

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

2+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona25 spune:

Imi pare rau pt esecul suferit Natali dar nu te descuraja. Eu am dat examenul in 2000 si nu am invatat foarte mult dar l-am luat. Ideea e ca am doua prietene care l-au luat abia a treia oara si nu s-au descurajat. Sunt convinsa ca data viitoare il vei lua. Deci examenul ca sa fie luat nu trebuie aranjat!!!
Mult succes si fruntea sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

se fac aranjamente si la sala si la traseu. Dar nu cred ca se pot face aranjamente sa pici. Daca ai picat, e vorb'aia " pe meritu tau" ! Eu cand asteptam rezultatele m-am infiorat ascultand pe cei de acolo cum povesteau ca sunt a 4, a 5a ba chiar a 6a oara!!! (la sala) traseul depinde de chefu politistului..

Succes!

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
Tierce de charme Kittie NinaB Ralucule BEWARE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

eu am luat din prima .am invatat din cartea albastra -d teodorescu si am rezolvat teste pe internet .ajunsesem sa vad doar inceputul intrebarii si stiam raspunsul,dar mi-amm dat seama ca nu era bine .am rupt pagini de caiet in doua si pe fiecare jumatate am scris despre un semn de circulatie .aveam cate 4 asemenea foi ,de cate ori mergeam la wc ma uitam pe ele ,a doua zi schimbam cu alte 4 foi .toata lumea spune ca acele semne trebuiesc invatate pe de rost .cand am luat sala fiul meu ,are 24 de ani a dat de nu stiu cate ori sala ,a parut un pic gelos pe metoda mea de invatare .nu cred ca tine de nivelul intelectual ,se pot vedea la volan oameni fara(sau deloc )multa scoala .eu am 44 de ani si in rand cu mine a dat si luat un domn de 71 asta acum in aprilie.eu am luat sala si m-am programat la traseu luna urmatoare .si, credeti-ma examenul nu e nimic in comparatie cu prima perioada de condus fara instructor .va doresc numai bine ,si sa nu uitati sa platiti din nou taxa de examen

Mergi la inceput