Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Evelyn, la sims 1 sunt niste dulapuri cu care ii poti imbraca cum vrei. Sigur sunt si la Sims 2.
MADYN, am crezut ca-s mai desteapta si am schimbat numele jocului cu care ajunsesem avansata ca sa nu se puprapuna cu cel proaspat instalat. A tinut asa la inceput dar dupa ce am inceput sa jucam si cu cel nou si la prima scurtatura era tot ala. Adica am acelsi joc sub doua denumiri.
Din fericire am invatat mai bine sa joc si am avut si noroc de o familie buna si salarii mari, asa ca am ajuns rapid unde ajunsesem cu celalalt joc dupa saptamani bune de truda.
Ma duc acum sa incerc sa caut cu google cuvintele pe care le-ai scris tu. Sa vad ce gasesc si poate imi dau seama ce sa fac mai departe ca nu prea stiu.
Si nu am inteles despre ce coduri vorbesti, cele cu care primesti bani in plus? Eu am incercat numai unul, pe cel scris de cineva cateva pagini mai inainte, dar nu a mers.


www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am gasit ceva, dar nu prea ma descurc. Trebuie sa ma inregistrez?
Vad ca asa cere. Mi se pare cam complicat si eu nu ma prea pricep.
http://www.thesimsresource.com/downloads/sims1/houses/-19999
de exemplu aici ce fac?
am apasat sami arete cum sa descarc si ma pune sa ma loghez



www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Ca sa primesc bani, tastez parola aia....dar unde? Pur si simplu asa, tastez, sau cum...?
Aha...si se imbraca singuri, dupa ce se trezesc, se mai duc pe la baie, mai merg un pic prin casa...si apoi se imbraca. Am gasit intre timp si dulapul daca vreau sa schimb hainele.
Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eveline CTRL+SHIFT+C apesi aceasta combinatie de taste
ti se deschide o fereastra si acolo tastezi pur si simplu"motherlode"
apesi ENTER
si iar tastezi codul
dana d pe site-ul respectiv trebuie sa te loghezi dar e aiurit pt ca dupa ce te-ai logat free sunt cateva din toate chestiile alea
si in plus, mie nu mi le-a descarcat unde trebuie,ori nu stiu eu ideea e ca nu le-am regasit in joc

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Hiiiiiii....mi-a murit barbatu....a aparut doamna cu coasa si l-a luat....nu mi-a zis de ce....astia bocesc dupa el de numa'.....le-am luat tablouri sa se bucure si-am dat si-o petrecere....dar cand au venit invitatii astia erau rupti de somn si a trebuit sa-i trimit la nani...durere faza...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eveline a murit saracu' de batranete,sau nu era batran?
in partea stanga jos ai un indicator al varstei pe care o are fiecare sims,precum si faza vietii in care este..adolescenta,maturitate..etc
muta-i mormantul undeva in curte ca or sa il boceasca ceva timp,asa fac

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dana d ca sa-ti apara obiectele, casele etc. downloadate - la Sims1 -trebuie sa le dezarhivezi intr-un fisier anume "the Sims/GameData/Skins" - pt. haine - sau in "the Sims/Download" - pt. obiecte - din joc . Vezi ca pe site-ul de unde le descarci iti si spune exact unde sa dezarhivezi.

Sint o gramada de site-uri care nu iti cer sa te inregistrezi pt a descarca. Eu nu prea le mai stiu ca n-am mai jucat de cind am ramas , pt ca si asa stau 8-10 ore pe scaun la servici...si parca nu-mi mai vine sa mai stau si acasa in fata PC sa joc Sims. Si imi e asa dooor de ei!

21+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Dupa ce am abandonat prima familie in camp, am luat alta care a avut bani cat sa-si ia o casa...da nu prea puteam face multe ca barbatul era o putoare, nu prea muncea, se ingrasa.....femeie n-avea si trebuia sa aiba grija de doi copii...I-am lasat si pe astia balta si am luat o familie care avea deja casa si erau bogati....cu astia-mi place.
Dupa ce mi-ati dat parola cu pricina merge treaba si mai bine....m-am intors si la ceilalti si le-am mai luat una alta inclusiv un aparat de forta sa mai dea jos din kile omul....si acum in concluzie tre' sa am grija de doua familii....pe aia din camp nu-i mai iau....nu stiu inca sa le construiesc numic....nu-mi iese: ma duc pe modul "building" si normal ar fi sa-mi aleg de acolo pereti, fundatie, acoperis etc....dar nu merge. Cica sa dau "click and drag"....nu merge si gata....si nici intr-o casa gata construita nu pot schimba peretii sau podelele....cred ca e un defect de joc....
Poate aveti voi vreo idee?

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eveline inseamna ca nu ai jocul si cu optiunea buid mode activa,asa era primul meu sims2,pe care il aveam de la un prieten

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Evenine!
Te-am prins!
Zici ca nu mai joci, ai?

Fetele jucatoare scuze ca m-am bagat aci, da' io va citesc mereu si-mi curg balele ca io n-am jocul astaaaa



Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput