Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam | Autor: dana d

Link direct la acest mesaj

Trebuia sa impart si cu alte persoane noua mea pasiune. Nu am jocul decat de cateva zile, dar deja visez noaptea numai omuleti care mananca, se plimba, se culca si nu vor sa munceasca pentru ca "sunt prea deprimati". Arunca mancarea pe jos, ba fac si pipi pe jos pe unde ii apuca, ii pun sa faca curat de 5 ori ca sa faca odata, sau toata ziua ar asculta muzica, ar dansa si au mereu casa plina de musafiri.
Haideti sa discutam aici, sa comentam si sa ne sfatuim cum sa organizam mai bine viata lor astfel incat sa prospere.
Nu-i asa ca e minunat sa creezi si sa controlezi viata unei familii?

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ehei, multe ore am petrecut eu cu familia mea virtuala! Din pacate, pe minunea mea de calculator nu mai merge nici The Sims 1, nici 2. Dar in vara poate il imbunatatim si voi fi "back in bussines"!
Daca va pot ajuta cu sfaturi, e voi face cu multe placere! Ehe, deja devin nostalgica!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Daaa, idem, m-a pocnit obsesia o vreme. Dar imi manca prea mult timp. Faza aia de la inceput cand nu stii cum sa-i coordonezi mi se pare cea mai amuzanta

Dupa aia am primit niste cheaturi si mi-am construit o vila enooooorma si am facut tot ce mi-a taiat prin cap. Mi-am downloadat de pe net o groaza de obiecte noi, haine, mobila, tot felu.

Sims 2 e chiar si mai cool.

Dar nu m-as mai apuca din nou, ca dupa aia nu ma mai pot dezlipi.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eu joc sims 2,am avut si sims1 dar doi-ul este super super
imi ocup timpul liber cu el,este captivant si-s dependenta de familia mea
am o casa destul de draguta si "doamna" mi-a nascut gemeni.....am bataie de cap cu 2 bebelushi deodata,abia astept sa creasca sa mearga la scoala pentru ca ma enerveaza dadaca,nu prea ii schimba

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Sunteti simpatice foc! Se pare ca e cool jocul....de unde l-ati luat, vreau si eu!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Fetelor aveti dreptate. Jocul asta creaza dependenta. De cand il am ma cert cu fata mea pe calculator si sotul imi face numai reprosuri. fac treburile di casa la repezeala si numai cu gandul la familia mea virtuala.
Am noroc ca asta mica ar putea sta toata ziua la televizor, asa ca nu ma deranjeaza. Doamne, ce mama denaturata!
Eu nici nu stiu ce varianta am, cred ca 1 ca e din 2000.
Felicia, nu cred ca vorbesti (in PM) despre acelasi joc pe care il am eu. Nu am decat o strada cam in cerc pe care sunt amplasate 6 case. Parca doua sunt ocupate de la inceput air pe doua nu mi le pot permite pentru ca am un buget de 20 000$. Pot juca cu o familie deja existenta cu casa ei, sau pot crea una si alege o casa goala in limita posibilitatilor. Bineinteles ca trebuie sa am grija sa-mi ramana destui bani pt mobila si restul.
Am un buldozer, si am facut greseala sa-l si folosesc odata sa demolez o casa. Apoi a trebuit sa reinstalez jocul ca sa o pot lua de la 0.
Apropo, o intrebare importanta: daca vreau sa o iau de la inceput si sa anulez familia la care joc si sa eliberez casa respectiva, cum fac in afara de a reinstala jocul?
Si mai am o multime de intrebari dar pe parcurs.


www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Cornelia, cum ai facut de ai lasat-o pe doamna gravida? Ca ai mei nici nu vor sa doarma in acelasi pat.

Evelin, chiar e cool jocul, eu l-am tot vazut prin magazine de cativa ani dar era foarte scump, asa ca nu m-am bagat. Abia acum am gasit o posibilitate sa fac rost de el mai ieftin.

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

eveline vb si tu cu un copchil cu pC, poate ti-l trage de undeva!
Eu am facut rost de el, de la cineva. De varianta 2 de la un nene care vindea cd-uri pe site. Tipul a disparut acum.
dana chiar nu ai loturi goale? Ia mai pune mousse-ul si vezi daca afiseaza vreun pret!
Ca sa lasi o madam gravida (sau chiar un nene) trebuie ca 2 personaje sa se placa f.f. tare astfel incat sa ajunga la 100%. Ii pui sa se pupe de mai multe ori si, daca imi aduc aminte bine, se intreaba daca ar fi bine sa aiba un copil. Daca mai tin minte bine, era vorba de persoane deja casatorite.
Chiar, experimenteaza asta, casatoreste 2 personaje, unul din casa cu un vizitator sa vezi ce haios e! Ca sa se placa pune-le sa discute mult. Vezi daca au se inteleg asupra subiectelor de discutii, ca intre unele exista divergente de opinii
O alta chestie haioasa e ca, la un moment dat, daca persoanjele nu au copii, suna telefonul si le intreaba daca nu vor sa infieze un bebe.
Sa vezi circ daca zic da, ca atunci trebuie sa-i dea sa manance, sa-l schimbe, sa-l legene si unul dintre membrii familiei nu va mai putea sa mearga la serviciu ca e prea obosit!
Daca nu ai grija de bebe, vine asistenta sociala si ti-l ia!
Succes la joc!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Mi-am cumparat jocul in 1999 cu gandul ca atunci cand voi sta in asteptatrea bebe-ului voi juca. Inainte de a naste nu am apucat sa stau acasa decat un week-end. Apoi am uitat. I-am dat drumul prima data cand avea Oana vreo 3 ani si era iarna si urat afara. Oaenei ii place sa faca cumparaturi din banii de la inceput. A venit acasa sotul intr-o zi si ne-a prins si mi-a zis ca am reusit sa o invat cel mai important lucru. Cum sa cheltuie banii.... acum Oana are 6 ani si daca ii dau drumul nu am loc de ea. Nu ma lasa si pace. Nu da drumul parintilor sa se duca la serviciu, ii lasa fara bani si ii invata sa fure mancare din caselel altora. Cam atat cu experienta mea... Acum ca am terminat cu examenele (azi) as juca, dar de luni incep scoala....

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Gagici....cica are un preten de-al meu jocul.....mi-l aduce maine....ha ha....am sa vin la voi cu intrebari la voi ca sa vad ce si cum, ma pun si eu pe treaba.
dana d multumesc...daca nu merge apelez la tine

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Si cum fac sa-i casatoresc? Eu am doar familii, mama, tata si unul sau doi copii. Pe cine casatoresc aici ca si vecinii sunt tot cupluri. Ca se plac am cam vazut, dar nu i-am lasat sa faca adulter. I-am cam trimis la plimbare pe vecinii prea bagaciosi.
Si nu inteleg de ce nu vor sa doarma in acelasi pat, sotii. Mai doarme mama cu fiica, sau chiat tata cu fiica, dar el cu ea nu. Mai degraba seculca pe jos daca patul (dublu) e deja ocupat.
mai nou le iau paturi separate si am rezolvat problema, doar ca in felul asta nu o sa aiba niciodata copii.
Felicia, am descoperit ca am loturi. Deja am construit cateva case pe care apoi le-am demolat cand povestea a ajuns intr-un punct neplacut.
Mai am o intrebare: cum sa le ridic moralul. Tot timpul sunt deprimati si nu vor sa munceasca iar copii sa studieze pentru scoala.
Le-am luat de toate, televizor, jacuzzi, piscina... loc de joaca la copil... ei tot deprimati sunt.


www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput