6 tehnici in asteptarea lui BB mic

6 tehnici in asteptarea lui BB mic | Autor: DARAEL

Link direct la acest mesaj

In acest subiect voi incerca sa prezint aspirantelor..... si nu numai, cateva tehnici simple de medicina complementara care pot ajuta pe cele ce doresc un ingeras in viata lor sa apropie acest moment magic din viata fiecarei femei.

Poate ca trebuia sa postez acest subiect mai demult, dar se pare ca doar acum a venit momentul pentru acest lucru......

Desi poate unele fete se vor gandi ca va urma o insiruire imensa de plante, ceaiuri, retete miraculoase, nu voi posta asa ceva. Nu cred ca este cazul sa fac asa ceva aici si acum...... cred ca ceea ce va voi spune va fi suficient.

Trebuie sa va atentionez ca nu veti gasi in continuare nici remediul minune pentru a ramane insarcinata. Din pacate, nu orice cauza de infertilitate poate fi rezolvata prin aceste tehnici simple.

SI ATUNCI, CUI MA ADRESEZ ?
Celor care au probleme in sfera endocrina, la nivel suprarenalian si genital.
Celor care au anexite cronice si subacute.
Celor care au o inflamatie pelvina de orice natura.
Celor care, din varii motive, prezinta un grad mai mare sau mai mic de deficit in sfera microelementelor.
Si nu numai.....

EU MA ADRESEZ AICI TUTUROR ASPIRANTELOR !
Da, indraznesc sa va spun acest lucru caci, si in situatia nefericita cand problemele sunt cu mult prea complexe, toate tehnicile ce vor fi prezentate in continuare va vor ajuta sa va imbunatatiti starea de sanatate.......

NOTA: cum relatia directa este mai usoara, voi incerca sa ma adresez direct fiecarei aspirante, ca si cand fiecare din voi, fete frumoase, veti fi in fata mea, urmarindu-ma.

Cum vorba multa e saracia omului, voi incepe cu..... prima parte, of course.

Prima parte I
IERTAREA


Fata frumoasa, bine ai venit la acest subiect.
Dupa ce vei citi aceasta parte, te rog sa respiri adanc de cateva ori.... adanc, nu repede, asa, ca un oftat din adancul sufletului.
Cauta un loc unde sa stai linistita, preferabil singura, intr-o pozitie comoda. Acolo, in fotoliu sau cocotata in varful patului sau pe jos langa pat.... sau unde vrei tu, inchide ochii si apoi.....

Te rog, da, te rog sa te gandesti la tine..... DOAR LA TINE, la Viata ta, la visele tale, la sperante, la realizari. Insista pe realizari si pe motivele de bucurie reala..... ai sa vezi ca ai cu mult mai multe decat iti dai seama: ca traiesti in primul rand. Ca vezi, auzi, poti sa dai din maini si picioare..... si tot asa.

Te rog, fa asta asa, simplu, fara emotii, si ai sa te vezi exact asa cum esti – Buna si Frumoasa, Deosebita asa cum orice floare este deosebita de toate celelalte, Minunata in dorinta Ta de a Trai.

Apoi, spune-ti simplu MULTUMESC ! Nu cred ca e asa de greu. Pe cuvant de pionier !

Si acum e acum !
Acum va trebui sa faci ceva foarte important.

Iarta !
Cerul si Pamantul iarta-l......
Si Lumea intreaga iarta.....
Si pe Dumnezeu iarta-l.....
Pe doctori iarta-i.....
Si oamenii, apropiati sau nu, indiferent ce au facut.... iarta-i....


Din toata inima, din tot sufletul sa ierti. Sa ierti, sa treci mai departe si sa nu te uiti inapoi decat pentru a zambi.....

Dar mai e ceva:
Si pe tine sa te ierti !
Da, si pe tine, mai ales pe tine sa te ierti.
Nu esti vinovata pentru ce se intampla.
Iarta-te si zambeste-ti asa cum numai tu stii..... chiar daca acum crezi ca ai uitat.
Da, iarta-te si zambeste.
Cu lacrimi, sau cum vrei tu.....


E greu ? Nu stiu. Poate. Dar sigur mai greu va fi daca nu vei incerca sa faci asta copil al Luminii..... tu, suflet nobil ce citesti aceste randuri.

Te rog, TRECI MAI DEPARTE doar DUPA ce vei face aceste lucruri. E o parte a tratamentului deosebit de importanta, desi nu prea seamana a ceea ce recomanda medicii in cabinetele de tratare a infertilitatii.....

In continuare, voi oferi o tuturor aspirantelor care vor incerca sa aplice aceasta parte a IERTARII.....



Succes !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Fata frumoasa,

Daca ai trecut deja, mai usor sau mai putin usor peste prima parte, aceea cu IERTAREA, inseamna ca esti pregatita deja pentru partea a II-a:

Partea a II-a:
ZAMBETUL


Acesta este un execitiu practic..... putina teorie si o gramada de practica. Cum zic chinezii, “un strop de sudoare valoreaza mai mult decat o mie de cuvinte” !

Nu te speria tanara aspiranta. DARAEL nu o sa te puna sa tragi la fiare sau sa cari saci de cartofi...... poate cel mult sa duci in brate gramada de flori pe care le-am pregatit pentru tine si ingerasul care asteapta sa vina in Viata ta.



Te rog citeste atenta acest pasaj, apoi fugi in fata oglinzii (in baie, in fata usii de la dulap sau oriunde ai o oglinda.... cat mai mare daca se poate !).

Deci: tropaie pana la baie (sunt sigur ca ai acolo o oglinda, de fapt oglinda imi trebuia !) si, in fata oglinzii, zambeste-ti. Da, tie. Asa cum stii tu cel mai bine.

Zambeste larg,
Zambeste finut,
Zambeste obraznic,
Trage un suras,
Arata toti dintii,
Incearca toate modurile in care poti sa surazi,
Si alege cel mai simpatic zambet
Cel care iti place cel mai mult....
Doar ai unul preferat nu ?


Uita-te ce frumoasa esti, ce zambet strengaresc ai. Esti tanara si nu vad de ce sa uiti sa zambesti.... da, te uiti ? Ce parere ai ? Greu iti poate rezista cineva, nu-i asa ?

Zambeste in continuare si tine minte zambetul acesta minunat, strengaresc si minunat. Pastreaza-l ca o comoara in suflet, in minte, in inima ta.... o sa-ti foloseasca atunci cand te astepti mai putin.

Acum ia zambetul in inima, in mintea, in sufletul tau si treci inapoi la citit doar mai sunt atatea de spus..... si atatea de facut....

Cu acest zambet trebuie, chiar te rog sa iti zambesti tie – si trupului tau. Si ochilor, si capului, si intregului trup. Trimite un zambet sistemului endocrin si celui imunitar, inimii si plamanilor, rinichilor si organelor genitale, sa nu uiti de ele, nici macar dupa ce o sa ramai insarcinata !! Cand stai jos si ai timp de pierdut, foloseste-l. Spune-le (in gand !) tuturor celulelor ca le iubesti..... si ca vrei sa se faca bine.....

Unde sa faci asta ?
In primul rand, ACUM ! CHIAR ACUM !
INAINTE DE A CITI IN CONTINUARE, FA CE AM SPUS – ZAMBESTE-TI !


Unde sa mai faci asta ? Oriunde !!!
Cand stai jos la birou si astepti sa se listeze ceva, in autobuz sau in masina la stop, in casa la TV, oriunde ai timp.....

Asa, cu acest zambet sa incepi fiecare zi, cu el sa “defilezi” pe strada, la supermarket, cand te uiti la pietonii care trec in fata masinii pe zebra....

Nu uita ! E foarte important, chiar daca pare o joaca – ceea ce si este, nu ?

Pentru toate fetele care-mi zambesc ACUM dar si pentru cele care nu-mi zambesc, am cate o ....

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Cu IERTAREA in Inima
Si cu ZAMBETUL pe Buze
Voi trece acum la Partea a III-a:


Partea a III-a:
MANGAIEREA


Iti place cand te mangaie cineva drag ?
Nici nu trebuie sa-mi raspunzi – zambeste-mi si am sa stiu deja ca asa este.

Atunci, DE CE SA NU TE MANGAI CHIAR TU ?
Cand stai in pat sau astepti sa se termine reclamele la TV, cand astepti sa se incarce pagina de internet, cand stai la volan asteptand sa se faca odata acel verde care nu mai vine...... te rog sa mai faci ceva simplu: sa iti tii palmele pe regiunea inghinala, asa cum tin gravidele burtica sa nu le cada...... Tine mainile acolo si spune ovarelor, trompelor, uterului si vaginului ca le iubesti.... si atunci trimite-le surasul tau..... O sa fii imbracata, of course !

Se face zilnic, de cel putin 5 x / zi..... long time !

In plus, tot zilnic, tot de 5 x / zi va trebui sa te imbratisezi. Cum ? Asa cum se imbratiseaza oamenii – cu mainile incrucisate pe piept, palma dreapta pe partea externa a sanului stang si degetele in axila stanga si, evident, palma stanga pe partea externa a sanului drept si degetele in axila dreapta........

Doamne, ce minune !
Oamenii incep sa se imbratiseze.......

Copil frumos, asa imbratisata, lasa te rog umerii jos. Daca esti atenta, nici nu poti sa ii tii sus.... e chiar dificil sa ii ridici daca stau sa ma gandesc bine......

Cam asta ar fi partea a III-a.
Tuturor fetelor care stau imbratisate, DARAEL va ofera o !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Darael, nu te dezici!
Multumim pt frumoasele cuvinte

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

... astept continuarea...

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Dupa IERTARE,
Dupa ZAMBET
Si dupa MANGAIERE
Ajungem simplu la Partea a IV-a....


Partea a IV-a:
TEHNICA „SECRETA”


(sa ma scuze viitoarele mamici, dar, din lipsa de imaginatie, nu am gasit un titlu adecvat, asa ca o sa-i spun tehnica secreta.... )

Fata frumoasa, pentru asta, va trebui sa stai pe un scaun, comod. Gandeste-te ca trebuie sa mergi la toaleta si cineva este acolo..... trebuie sa te tii sa nu faci pe tine, nu ? OK. Cum faci asta ? Pai este evident ca o sa contracti musculatura pelvina.... nu-i asa ?

Te rog sa faci asta acum. Corect: trebuie sa simti ca „se urca” musculatura. Daca faci corect, simti cum incepe sa vibreze dupa cateva secunde.... si apoi nu mai poti sa o tii contractata.

Incearca sa faci foarte corect – tehnica e foarte importanta pt un efect real.

Cand sa faci asta ? Zilnic, de 5-6 x / zi, serii de 4 contractii, fiecare contractie maxim 7 secunde (in timp vei reusi sa tii contractat mai mult de 7 secunde, dar pt ceea ce ne intereseaza pe noi e suficient atat !), cu pauze intre contractii....

Ceea ce am descris acum nu este ceva incredibil si mare descoperire de-a mea. Este descrierea unei tehnici de Tai Chi si e foarte utila in orice afectiune in sfera pelvina, pe aparatul genital in special..... care o sa va scape de multe probleme, nu numai acum, ci si in viitor, in special in preajma menopauzei cand ajuta enorm (daca e facuta corect) la scaderea si chiar eliminarea simptomatologiei aferente acelei perioade.

Desi pare ciudat, NU ESTE O TEHNICA SEXUALA !

Tuturor celor care vor face aceasta tehnica, de la DARAEL, aveti acum ceva special delivery:


DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Si iata ca am ajuns la Partea a V-a

Partea a V-a
GRADINARITUL sau BOABELE DE FASOLE


Fata frumoasa, viitoare mamica..... ce zici de gradinarit ? Nu rade – vreau sa te apuci de gradinarit. Unde ? Acasa of course. Ia 2 farfurioare / tavite de polistiren una langa alta langa fereastra, pune putina vata pe toata suprafata si apoi uda vata. Sa fie imbibata cu apa. Pune pe ea cate 10 – 15 boabe de fasole. Noteaza cu A si B tavitele.

Si acum ce sa faci ? In primul rand, sa uzi zilnic vata sa fie umeda. Apoi, la alege o tavita, cea A de ex. Spune boabelor de fasole ca le iubesti si ca le daruiesti Dar de Viata si Sanatate...... atat.

La cele din tavita B nu fa nimic special decat sa le uzi asa cum uzi si pe cele din A.

Cand faci contractii, cand te imbratisezi, cand iti zambesti, trimite un gand cald plantutelor de fasole din A. Spune-le ca le iubesti...... in mod sigur te vor auzi ! Doar la cele din A !!!

In plus, te rog mult, nu le omori cu dragostea ta !!! Nu le sufoca ! Respecta-le !
Ai sa vezi in cateva saptamani diferenta......

DARAEL aista a luat-o pe ulei vor spune intr-un glas aspirantele de pe forum si nu numai...... gradinarit ne trebuie noua ?

Copii frumosi, aceasta e doar o etapa.
Ca sa vedeti cu ochii vostrii....
Ca sa simtiti cu inima voastra
Ca sa credeti.....


Caci, dupa atatea vorbe, dupa atatea tratamente, dupa atatea incercari in care v-ati pus sufletul, Toma Necredinciosul era mic copil fata de voi....

Incercati si o sa va recapatati Increderea.
Nu, nu in mine, nu in tehnicile spuse aici, ci IN VOI !!!


Apoi, cu aceasta Incredere, cu Surasul de care am spus, in timp ce va Mangaiati, Daruit-va celulelor voastre, intregului aparat genital Darul vostru de Viata si Iubire.....

E greu ?
E simplu !
Doar sa vreti !
Nu va opriti la vorbe, incercati sa traiti ceea ce faceti..... si rezultatele le veti vedea voi.

Apoi, de ce sa va limitati la atat ?
Daruiti Zambetele voastre, Iubirea voastra, Darurile voastre celor din jurul vostru, familiei, prietenilor, colegilor de serviciu, trecatorilor, copacilor si pasarilor, intregului Pamant...... de ce nu ?

Cu aceste sfaturi va las acum fete frumoase !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Si acum am ajuns la Partea a VI-a

Partea a VI-a
TRATAMENTUL ASTEPTATI DE TOTI


De ce „Tratamenul asteptat de toti” ? De ce un asemenea titlu bombastic ? Pentru ca asta asteapta in general oamenii de la medici.... 3 pastile pe zi, uitand ca o vorba buna, un suras, o imbratisare pot face minuni.

Nu, nu spun asta ca o acuzatie la adresa cuiva – e doar o constatare observand lumea in care traim, spiritul acesta occidental in care ne miscam, in care am crescut si care e atata de „la indemana”.....

Sa revin. Tratamenul va fi incredibil de simplu pentru tine, viitoare mamica :

- PROPOLIS – zilnic 10 picaturi / zi seara. Atentie !!! CONTINE ALCOOL SI DA REACTIE + LA CONTROL PT SOFERI !!! Daca o sa conduci, nu lua decat acasa ! Propolisul nu se inghite direct – se tine in gura cat mai mult, se plimba prin gura si doar apoi se inghite....

- OBLIGEANA – radacina o gasesti la Plafar. Se ia cate o bucatica cat unghia de la degetul mare si se rontaie precum guma de mestecat. Nu se inghite, dar se suge intens iar saliva se inghite din cand in cand. Are un gust mai ciudat (un pic vag amarui), dar te vei obisnui repede. Faci asta minim jumatate de ora cu bucata de obligeana apoi o arunci.

De cate ori ? Zilnic de 2-3 ori.

- ARGILA – se ia un varf de lingurita praf si se pune peste o lingurita de miere. Se inghite rapid si se bea apoi din ceaiul “secret” din fructe de padure varsat, nu pliculete !!! ca sa nu ramana in gura argila. Se face zilnic, long time.

- ULEI DE CATINA – ulei, nu capsule cu ulei. Se ia zilnic o jumatate de lingurita seara, 1 luna da, o luna pauza si tot asa...... long time. Minim 4 luni da si 3 luni pauza / an, in perioada rece a anului.....

Mai era ceva ?
Nop.
E complicat ? E greu ?

Nu este si poate tocmai aici apare greutatea: multi spun ca este prea simplu pentru a fi adevarat. Si renunta, unii la inceput, altii dupa scurt timp... dar asta e alegerea fiecaruia si orice om este responsabil de alegerile facute.

Sper ca totul este destul de clar.
Ca sa iti fie mai usor, poti sa faci un tabel cu zilele si ce trebuie sa faci si bifezi ca sa nu sari peste ceva.

In plus, fata frumoasa, eu iti recomand sa citesti si capitolul „Retete naturiste pentru tratarea infertilitatii” aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56513

Sau, daca doresti, sa cauti la capitolul „TRATAMENTE NATURISTE/ HOMEOPATE” din „linkuri catre subiecte fierbinti” adica aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57163

Sa fiti iubite fete frumoase.
Sa aveti parte de prunci sanatosi, cuminti, destepti si buni.... care sa va manance urechile !


DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

am reusit DARAEL
ce zici merit florile?????????
uitate la mine

multumim domnu'dc




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus Darael ,

Nu mi-ai raspuns de ceva timp la mesaje...
Te salut aici!
Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Darel, mi-ai deschis ochii cu Partea III Mangaierea, caci uneori chiar imi urasc tot aparatul genital, tot ce tine de reproducere, atat de tare ca nici nu-mi suport uneori sotul sa ma ating, atat de mult ca as vrea sa le smulg din mine, ca o pedeapsa pentru sarcina pierduta. Dar acum am sa-l iubesc din nou si mai mult si mai intens. Multumesc pentru sfaturi.
Cred ca avem nevoie de sprijin psihic de mai multe ori decat cel medical si nu atat din partea celorlalti cat din partea noastra.
Bafta tuturor aspirantelor

Bianca

Mergi la inceput