Va mai doriti barbatii ca la inceput?

Va mai doriti barbatii ca la inceput? | Autor: delfinasul

Link direct la acest mesaj

Cateodata am senzatia ca am psihic de barbat. Am avut numai relatii de lunga durata, insa le-am incheiat din cauza rutinarii. Nu mai simteam atractie,ma plictiseam, iar gandul meu zbura pe alte"meleaguri" in momentele intime. Asa realizam ca dragostea se risipise si trebuia sa pun capat respectivei relatii.Am suferit de multe ori din cauza acestei inconstante si chiar am ajuns la concluzia ca din pricina pasiunii toride de la inceput,( consumam tot ce era de consumat si apoi nu mai ramaea nici jarul), sfarseam in astfel de ipostaze.Cu al meu barbat simt ca ajung in acelasi impas, mintea mea o ia usor "razna" si ma plictisesc.Este alarmant, caci am inceput sa nu-l mai percep erotic, ci ca pe un prieten...
Voi ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Exista un indemn care spune: "nu arde etapele...". Din descrierea ta inteleg ca arzi ca o vilvataie si apoi incepi sa te stingi. E ca si cum te-ai arunca asupra unui fazan gatit de-un bucatar renumit si il devorezi intr-o clipita, de pofticioasa si flaminda ce esti.
In loc de asta iti recomand, sa transformi o masa copioasa intr-o masa rafinata, sa-ti creezi un ritual de degustare a fazanului, alege-l dupa o studiere amanuntita a meniului, creeaza o stimulare a simturilor inainte de a incepe sa-l maninci efectiv, pune o concentrare mai mare pe atmosfera, discutii libere despre istoria prepararii fazanului, etc...
In citeva cuvinte, ia-o mai incet. Iar fazanul va fi foarte multumit, te asigur!

Imi cer scuze pentru comparatia cam fortata, orice asemanarea cu realitatea este absolut intimplatoare...


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Eu sunt cu sotul meu de 11 ani si il doresc mai rau ca la inceput.Cand il vad ca intra pe usa simt fluturasi in stomac.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

Exista un indemn care spune: "nu arde etapele...". Din descrierea ta inteleg ca arzi ca o vilvataie si apoi incepi sa te stingi. E ca si cum te-ai arunca asupra unui fazan gatit de-un bucatar renumit si il devorezi intr-o clipita, de pofticioasa si flaminda ce esti.
In loc de asta iti recomand, sa transformi o masa copioasa intr-o masa rafinata, sa-ti creezi un ritual de degustare a fazanului, alege-l dupa o studiere amanuntita a meniului, creeaza o stimulare a simturilor inainte de a incepe sa-l maninci efectiv, pune o concentrare mai mare pe atmosfera, discutii libere despre istoria prepararii fazanului, etc...
In citeva cuvinte, ia-o mai incet. Iar fazanul va fi foarte multumit, te asigur!

Imi cer scuze pentru comparatia cam fortata, orice asemanarea cu realitatea este absolut intimplatoare...

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


Dar sa nu uiti niciodata, da, niciodata ca orice fazan inainte de pregatire trebuie sa fie fezandat bine..... fetele care au tropait pe la subiectul cu idoli stiu de ce .....

Pofta mare la fazani !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Consumi ce a fost de consumat??Cred ca nici in 2 vieti nu poti consuma un barbat,asta in cazul in care candva ti s-a parut bun la pat...daca niciodata nu te-ai simtit atrasa de respectivul...atunci mi se pare normal,dar asta nu inseamna ca ai consumat placerea ci ca ai epuizat eforturile de a cauta sa te simti bine.Tu trebuie sa itiprivesti barbatul ,ca si cum ar fi inceputul relatiei.daca zici ca sunteti prieteni buni ,asta inseamna ca nu aveti probleme de neintelegeri pe alte teme in casnicie ,adica ceva ce te-ar face sa te indepartezi de el.Cred ac trebuie sa iti gasesti tu erchilibrul psihic.Cunosc mai multe persoane care sunt ca tine...dar am constatat ca in mintea lor ele fac sex cu noutatea nu cu persoana respectiva.Nici macar nu au ajuns sa cunoasca placerea adevarata,pt ca o data cunoscuta,o data ce cuacel barbat ai atins anumite culmi...e greu sa dai inapoi.
Pana sa imi intalnesc sotul ,imi placea sa o fac cu ,dar cred ca o faceam de dragul de a sti ca am facut-o.Dupa ce m-am despartit de respectivul ,am simtit ca am pierdut niste ani din viata ,dar nimic altceva ,cu toate ca il iubeam (prima iubire).ehh cu sotul e altfel ,sunt placeri sexuale extrem de puternice ,cred ca daca m-as desparti de el ,l-as cauta cu ciocolata pt o partida.Il vad ,ereui ca pe o "prada" noua ,am o mare dorinta de a il satisface ,de a il face sa gaseasca ceva nou in mine,de a il face ca a doua zi sa ma doreasca pt ca cu o zi inainte a fost inebunit.unt si la noi perioade mai moarte,poate chiar de o luna doua,cand pur si simplu o facem din rutinacred ca din cauza stresului,dar apoi inviem si revenim la ceea ce am fost.
Asigurate ca este peroana cu care vrei sa traiesti,nu iti bate joc si de timpul tau si de al lui si ia o decizie ,incearca in primul rand sa iti gasesti echilibrul tau psihic,incearca sa te cunosti mai bine si ce te satisface mai mult.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

DARAEL, primeste-o te rog, esti nostim...

Ca sa fiu sincera m-am gindit de doua ori daca sa ma refer la fazan bine fezandat sau sa ma limitez la niste "fructe de mare". Abia dupa ce m-a luat valul comparatiei am realizat conotatiile si..pentru naturaletea primului gind am lasat asa cum am scris.
Subliniez ca imi place foarte mult fazanul.
Dragilor, nu va suparati pe mine...a fost doar o expresie...sau daca vreti..."n-am gasit alta rima"

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinasul spune:

Extrem de desteapta chestia cu "fazanul"si bine punctat, insa am o psihologie-"cosmar"sunt alerta, pasionala si nu-mi plac chestiile taraganate pt. ca ma plictisesc si de aceea sar peste etape..stiu, utile.Cand descopar un barbat in intregime, ma refer ca si personalitate, caracter, tabieturi, sunt de obicei, dezamagita.Si nu dezamagita de el, ca om, ci de faptul ca am reusit sa-l cunosc destul de mult ca sa nu ma mai intereseze.Cu al meu barbat prima experienta a fost nesemnificativa, n-am simtit..nimic,cu toate ca eram super indragostita, insa m-am educat sa-mi placa.Si am atins momente grozave, dar in timp, ca o chestie ciclica, m-am intors la prima experienta traita cu el.. soldata cu...nimic.Ideea este ca il vad ca pe un prieten, insa un prieten fata de care am sentimente materne, nicidecum, erotice.Am avut o relatie destul de tulburata, certuri si neintelegeri cat cuprinde si ma gandesc ca poate astea au corodat.El nu vrea sa renunte la noi sub nici o forma, chiar daca intelege ca suntem incompatibili emotional, insa nici nu face eforturi sa imbunatateasca relatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

eu il doresc mai mult ca la inceput...dupa ce am nascut am inceput sa capat orgasme mai intense...si el a devenit mai "expert"...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

diadaniela noi avem 15 ani de cand suntem impreuna dar ne iubim ca la inceputuri...

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by luli

diadaniela noi avem 15 ani de cand suntem impreuna dar ne iubim ca la inceputuri...

Behind every love is a great story

Luli







Luli,noi suntem femei fericite!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

delfinasule,esti sigur ca nu esti intr-o faza nasoala?Care..trece,si vin altele mai bune si ..iar de la capat.Si fazele nasoale trec mai repde..ajutate:).Eu nu pot sa cred ca intr-o casnicie e numai armonie si dorinta sexuala intensa intre parteneri,asta ani la rand.EU sunt casatorita de aproape 4 ani,sunt cu sotul de 6 si avem un pui de 3...imi iubesc sotul foarte mult,sentimentul e reciproc dar sunt faze in care efectiv sunt pe frecvente total diferite,cand ma uit la el si ma intreb ce mama naibii caut eu aici.Sau faze cum descrii tu,de prietenie frateasca dar apoi,asa deodata nu ne mai saturam unul de altul si acum ne gandim serios sa punem de bb2:)
Acum suntem de cateva saptamani intr-o faza frumoasa..dar uite ca de asta nu ne plicitsim

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput