Dr. Rodica Cristian-Elias

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

iepumic, te urmaresc pt ca si eu am aceeasi problema. vreau sa imi gasesc un doctor, in adevaratul sens al cuvintului, pt ca, daca la celelalte treburi doctoricesti te duci odata , de doua ori, 5 luni, la o sarcina, la un tratament anterior trebuie sa te duci ceva timp.
eu am avut aici la mine in braila o experienta total neplacuta cu o doctorita si dupa aceea ca si repercursiuni, cu inca alti 4 medici, asa ca eu consider ca subiectul maternitatea braila l-am incheiat.
si vreau un DOCTOR pe care sa il pot suna oricind, sa spun ce probleme am, pt ca, am constatat pe propria piele, probleme f grave in sarcina apar numai la 2 noaptea si nu se scoala nimeni pt tine.
asa ca te astept sa mergi tu la doamna doctor si dupa aceea sa spui cum a fost, impresiile tale.
daca vrei, poate dupa, sa imi dai si mie nr de tel si sa imi spui unde o pot contacta pe dinsa.
MULTUMESC , IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Iulia, poti incerca la doamna doctor Cristian. Cu siguranta o vei placea! Ma bucur, iepumic, ca ai sunat. Sper sa fie medicul pe care ti-l doresti si sa ai cat mai curand sarcina pe care ti-o doresti!

Pup!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Iulia,
numarul de tel. al d-nei. dr. il gasesti la acest subiect cateva mesaje mai sus. O sa ti-l trimit si pe p.m. daca doresti. Imi pare rau de experientele tale neplacute, nu stiu cat de grave au fost dar intrucatva inteleg prin ce ai trecut pentru ca si eu am trecut prin destule.De aceea am si ajuns la dr. Cristian. Sa dea Domnul sa fie medicul pe care l-am cautat atata timp...mai ales dupa ce am citit azi pe DC.("AndreeaC nu mai este printre noi")
Ioana, multumesc de urare.
Astazi scriu cu negru in amintirea Andreei...Dumnezeu sa o odihneasca si sa o aiba in paza pe fetita ei, Maria.As da ani din viata mea ca acest lucru sa nu se fi intamplat.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Iepumic, te rog sa vii si sa povestesti pe forum cum a fost la d-na dr. cu lux de amanunte - cum e d-na dr, cum sunt asistentele, cum e spitalul, aparatura etc. Si eu ma gandesc sa-mi schimb doctorul

Si spune-mi cine e Andreea C si ce s-a intamplat?!!

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Miramar, sigur ca o sa revin cu informatii despre dna dr. Cristian.
AndreeaC este o fata care scria pe forum la "Odisee.." si care a murit la nastere acum cateva zile. Mai multe detalii gasesti facand click pe bannerul din dreapta sus de pe prima pagina a DC.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Iepumic - cand esti programata la d-na doctor? ca sa stiu cat am de asteptat impresiie tale, ca intru in fiecare zi la subiectul asta sa vad daca ai scris cumva

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PiaIonut spune:

quote:
Originally posted by iepumic


Miramar, sigur ca o sa revin cu informatii despre dna dr. Cristian.
AndreeaC este o fata care scria pe forum la "Odisee.." si care a murit la nastere acum cateva zile. Mai multe detalii gasesti facand click pe bannerul din dreapta sus de pe prima pagina a DC.


Iepumic
Inca mai mor la nastere??? Scrie-mi te rog ce s-a intamplat in cazul AndreeiC? Cand ma gandesc cate eforturi fac unele fete sa ramana insarcinate... si sa aiba un astfel de final! eu nu am gasit banner-ul de care scrii.
Multumesc,Pia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaau spune:

Buna fetelor,

Este pentru prima data cand ma adresez voua...Am cont de cea timp dar m-am multumit sa citesc numai ce scriati voi...Si asta pentru ca am gasit atatea subiecte interesante...Am ajuns de la un topic la altul aici si am intrat pe bannerul despre Andreea...Dumnezeu s-o odihneasca...Nu am priceput ce s-a intamplat...am inteles insa ca un pui mic a ramas fara mama...si asta e groaznic...Vroiam doar sa va salut...si sa stiti ca am sa mai intru si eu in vorba cu voi..


Ramonaau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna seara, iata ca revin cu vestile mult promise.
Astazi am avut zi de doctori si am sa incerc sa fac povestea lunga cat mai scurta si concisa.
Am fost la Elias la dr. Cristian...la ora 9.30 eram acolo, deja era coada pt. ora 10. la 11.30 am reusit sa intru in cabinet, in care mai erau inca 3 paciente+asistenta+dna dr. Consultatia a decurs cam asa: eu in fundul gol pe masa, alta fata in fundul gol pe pat la eco, 2 fete asteptau fie sa se dezbrace, fie sa le dea reteta, dna dr. facea slalom de la o pacienta la alta, asistenta vb. la mobil, scria retete si vb si cu pacientele. Haos total, parerea mea. Dna dr. mi s-a parut pe faza si finuta dar cel putin in ceea ce ma priveste s-a concentrat asupra unei singure probl. ( o infectie impreuna cu o rana pe col), neglijand alte aspecte (metroanexita etc.). Consultul a fost un simplu consult clinic pe masa, fara eco, fara colposcopie. Doar secretia pt. analiza. Atat. Concluziile cred ca puteti sa le trageti si voi si chiar as vrea sa aflu ce parere aveti. Marti aflu rezultatul analizei si probabil o sa imi dea un tratament.
Episodul 2: am fost la prof. Ancar, la care aveam programare de acum 2 luni si nu am vrut sa o ratez. Mi-a facut examen clinic, eco trans-vag(mi-a aratat pe monitor ovarele, uterul, endometrul) si mi--a dat vesti bune: anexita aproape a disparut, ovarele au dimensiuni si aspect normale,uterul e normal, endometrul idem, sunt la ovulatie si mi-a aratat si foliculii care tocmai se desprindeau. Tb. sa ma programeze pt. cauterizarea ranii de pe col. In schimb...nu a vazut infectia aia mare de care zicea dr. Cristian, a zis ca inainte de cauterizare imi face analizele si daca e vreo probl. facem tratament ca sa fie locul curat inainte de cauterizare.
Concluzia mea: desi am primit si vesti bune, si vesti rele...in continuare nu stiu exact pe ce pozitii ma aflu. Adica: sanse de a face copii sunt destul de mari, dar de infectia asta nu mai scap. Rana pe col se rezolva, dar tb. sa scap de infectia asta odata.
Ufff....sunt curioasa ce concluzii trageti dupa ce v-am povestit.
Astept noutati si de la voi.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Iepumic, cred ca te-am avertizat mai sus ca doamna doctor e foarte aglomerata. Vrea totusi sa-si vada toate pacientele, de-asta e asa agitatie. Cabinetul e mic. Si totusi cand am fost eu baga doar cate 2 fete inauntru, una la ecograf si una pe masa.
Tu stii mai bine care doctor ti se pare mai potrivit pentru tine. Eu una sper sa nu am probleme cu sarcina si sa raman la doamna doctor. Stiu pe cineva care a mers la ea cu o rana pe col si acum, dupa 3 ani e f bine. Parerea mea e ca ti-ai cam pierdut increderea in medici si asta nu e bine. Nu stiu daca vei gasi 2 ginecologi care sa vada aceleasi probleme la tine.

Ai grija, incepe tratamentul cat mai repede ca sa te vad graviduta cat mai curand! Bafta!

Ioana

Mergi la inceput