Ulei de catina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

ma bucur Stanca ca ai deschis subiectul despre uleiul de catina
si eu i-am dat lui Norbert din cel facut de Hofigal timp de 3 sapt. prin noiembrie
l-am administrat pe o linguritza de miere...nu era f. placut dar micutzul il lua totusi fara probleme...eu ii dadeam doar de 2 ori pe zi dimineata si seara cate 5 picaturi
am de gand sa-i mai tin o cura de 3 sapt. si in februarie...mai ales ca acum am iesit din otita si trebuie sa ne refacem...
pt. cei cunoscatori de produse naturiste....am auzit ca ar fi si sirop de catina si gem de catina...si m-ar interesa daca stiti daca sunt mai bune la gust si cantit. de administrare



mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia52 spune:

Buna Cristina! Exista crema cu ulei de catina (doar), dar in compozitie se mai introduc si alte ingrediente. Exista in Piata Amzei un magazin cu produse naturiste, cu autoservire. Iti alegi ce vrei... pentru ce doresti. Cura cu ulei de catina se tine timp indelungat, depinde de afectiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La adulti stiu ca se ia minim 3 luni dar la copii nu cred ca e bine sa le dai timp indelungat.




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Dar de picaturi puse in nas pentru rinita alergica ati auzit?Eu i-am pus fetitei mele inainte de a o opera de polipi.Efectele pareau a fi ok,insa copilul riposta cu toata puterea lui.Atunci mi-am pus si eu,si mi-am dat seama ce senzatie iti da:zici ca-ti pui bulion in nasAsa ca am iertat-o.

Mergi la inceput