Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Iaka, am facut ceva deosebit, ca la mama

da las'ca ma bucur ca lui Valeriu i-a placut, a spus ca-s mai gustosi biscuitii mei decit a amei

la ei asa ceva se face deseori la sarbatorile de iarna

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Fetelor, din pacate nu a scapat de ghips. Am si scris in mesaj: " Vom sta cateva zile asa..." Adica pana la operatie si dupa ea iar in ghips...


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Il consider mai puternic pe cel ce se invinge pe el insusi, decat pe cel ce isi invinge dusmanul. Este mai greu sa te invingi pe tine decit pe vrajmas. Aristotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Lilia, ce rau imi pare, eu am crezut ca nu va mai avea ghips dupa operatie. Sa dea Dumnezeu sa scapati o data si o data de ghipsul asta! Multi pupici micutei Amelia!


Aaaa, am uitat sa spun ca m-am jucat azi cu Vlad, e asa de comic si scump, de-ti vine sa-l mananci! Alex a crescut deja, si-mi e greu sa ma joc cu el, precum ne jucam inainte!Dar las ca mai face mami un fratior/surioara, si trecem la treaba!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Buna seara fetelor! Harnicute ati mai fost si azi.
Lilea chiar ma gandeam la tine unde esti de nu te vezi?
Imi pare rau pentru draguta de Amelia ca trebue sa suporte o interventie,Dumnezeu emare si sa ajute sa treceti cu bine si sa scapati de ghips pentru totdeuna.Multa sanatate si pentru Amelia.Ma voi ruga pentru voi sa fie totul bine.
De prajitura nu mai zic nimic ce de frumos arata ale tale in comparatie cu prajitura mea,dar eu ma bucur ca am reusit s-o fac chiar daca nu se compara cu ale vostre
Natisi Alina la mine cand veniti sa facem o prajitura adevarata ca ale mele-s cam lesinate.Alina acum trebue sa faci tu una singura,am vazut eu ce degetele frumoase-ti ieseau linga Nati...am observat ca aluatul are o consistenta mai groasa(am notat)...
Karinaimi pare rau ca ai insomnii asta este sresul,eu la fel am acum cea mai grea perioada ...Cand veti fi iar impreuna totul va fi bine.Vezi ce mandra vei fi la primavara cand veti merge la pilbare de manuta prin parc.Mai ales cand va fugi...Doamne ce minunatie sant copii.
Lucia,tu care ziceai sa nu mai vorbeasca fetele de dulciuri azi iar vii cu ispitele.Eu pina vineri nu intru in bucatarie..Ah! azi m-a sunat cineva ca vine sa vada aragazul sa vezi ce am sarit iar si da-i lustruiala prin bucatarie.Pana le vand le spal de 100 de ori de le rod
Alina ai atins un subiect referitor la Doamne ce mi-a placut sa fiudesi vomam de 5 ori pe zi eram super fericita si mandra.Tare vreu si eu inca un bebe,dar nu cred ca mai am timp,din pacate.Ia placut lui Alex prajitura facuta de tine?
Amedeo a savurat cu placere la gust si amea a fost super,le-a placut baietilor mei.
Rodica bine ai revenit.Paulei.Asteptam sa ne spuneti mai multe noutati de prin Chisinau.
Davina si eu iubesc foarte mult lalele imi aduc aminte de casa,cand le vad am un sentiment ciudat imi vine sa pling,asta e dorul de casa..noi avem acasa foarte multe lalele si primavara cand infloresc e superb,Doamne VERAU acasa,ce sa mai zic nu am fost de 3 ani,va dati seama cum imi este.Bine ca mai vine mama.
Cornelia ceva poze noi cu prajiturele?? Azi am intrat iar pe la pozele tale si am facut acid in stomac cand am vazut iar prajiturile alea multe sa pui un STOP acolo ca-s periculoase rau de tot.
Hai ca am scris de o sa va plictisiti citind vedeti ca am pus poze noi cu "operele" lui Amedeo si Finalul la "Degetele Doamnei"

Pozele:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

huh ce harnicute ati fost la scris ...
Lilia ma bucur ca Amelia a scapat de ghips macar pentru citeva zile si sper sa scapati in curind pentru totdeauna de el, cu ajutorul lui Dumnezeu .
Aliona sa stii ca nu este inca tirziu sa faci un bebe,mai ales ca-ti doresti mult .Se zice ca primul copil il faci pentru tine dar al doilea pentru ca sa aiba frate/sora atunci cind parintii nu mai sint in viata .Uite ca aici acuma e "en vogue" sa faci copii la 40 de ani .Am vazut pozicile ,a doua oara o sa-ti iasa mai bine ,sa nu te descurajezi.
Cornelia -lalelele sunt favoritele mele.Imi aduc aminte de copilarie ,de gradina noastra plina cu lalele ,de * martie si in general de primavara .Eu vreau sa le sadesc la toamna in fata casei ,asta daca vor fi inca intregi ..Acum sint de 1 cm ,dar o sa le trag in poza sa le vedeti.
Crinia si eu am insomnie sper sa fie temporar.Aici Philadelphia e 1$ la reduceri dar mascarpone ajunge la 3-4 $.Cred ca o sa ma apuc si eu intr-un final de brownie-capucinno ca prea a fost laudata .
Lucia sotul mi-a dat nota 10 la biscuiti ,asta nu o face foarte des .Mi-a zis ca seamana la gust cu niste pagituri foarte scumpe aici.SA stii ca dupa 6 luni cind Lauras o sa invete sa se joace singura o sa ai mai mult timp pentru tine .

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Rodica eu credeam ca de cind ai laptop nou nu mai intri pe la noi scrie ce mai face micuta Paula?
Nati sorry ca te zapacesc cu intrebari de culinarie ...tortul care il acoperi cu martzipan ori pasta din lapte praf il tii afara sau la frigider ?daca afara cit timp e ok ?
La calculatorul meu nu pot descarca pozele de pe camera digitala asa cale descarc la pc sotului si de aceea dureaza .O sa-l bat la cap diseara si poate le pun azi .
cum e timpul in Bucuresti ? dar la Chisinau ?

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

m-am apucat de brownie ,culmea ca am toate ingredientele inafara de ness ,asa ca a trebuit sa improvizez .Dar mi-am sunat sotul sa-mi cumpere cind vine spre casa
o sa fac poze pas cu pas poate ajuta pe cineva .

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Davina mei la voi e mult mai ieftin ca la noi din cite vad eu.
Aliona eu acuma sint mindra de progresele lui Lucian, dar cind vom iesi la primavara de minuta cu un flacau....
Cred ca nu e tirziu sa mai faci un bb, daca il doresti, mai ales ca Quebecul sustine. Pentru copil vei primi destui banisori. Imi place ca aicea statul are grija de copii. Asa ca pentru doi vei primi bani ca va fi destul ca sa stai cu ei acasa. Plus ca stii cum se spune"odin rebionoc = pol rebionca, dvoe detei=odin telii". Asa ca mai gindeste-te.
Lilia sa dea Domnul sa scapati o data si pentru totdeauna de ghips. Pupici micutei

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

am facut prajitura .acum ii la frigider dar am taiat o bucatica si a fost tare buna .e super prajitura asta .mersi Natalia de receta .
Crinia eu am cumparat crema de brinza cu 1 $ dar alt brand dar la gust e la fel ca Philladelphia .
E super ca in Canada platesc pentru ca stai cu copilul acasa .Eu nu primesc nimic pentru Deanna.
Eu cred ca daca esti stabilit in strainatate trebuie sa faci mai multi copii pentru ca altfel te simti foarte singur .E greu sa-ti faci prieteni si toata familia nu poti sa ti-o aduci dupa tine ...


Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, ce bine-mi pare ca ti-au reusit brownies, sa vezi ce bune se fac dupa ce mai stau o vreme. Ai zis ca faci poze pas cu pas, poate ne li arati si noua (le poti pune http://www.foto.radikal.ru - se pun simplu si nu ai nevoie de cont)
Marzipan n-am folosit niciodata, doar pasta din zahar pudra si lapte praf. Tortul acoperit cu fondant il tin numai la rece. Nu stiu ce inseamna afara la voi acum, la noi de exemplu sint cam -4-5 grade, la balcon am 0 grade, deci as putea sa tin si afara pe moment. Numai ca eu prefer frigiderul, pt. ca in el e intuneric si stiu ca lumina grabeste alterarea produselor.

Karina, vreau si eu in Canada , mai ales ca sotul vrea sa avem 3 copii.

Aliona, matusa mea e din 69 si anul trecut a nascut al treilea copil. Nu a avut nici un fel de probleme, iar copilasul este perfect sanatos. Eu zic ca nu e tirziu sa te mai gindesti la un copil.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput