Cum se manifesta apendicita?

Cum se manifesta apendicita? | Autor: michelle7

Link direct la acest mesaj

de vreo doua zile imi simt o durere surda in zona apendicelui si ma gandesc ca are legatura cu faptul ca am ridicat ceva greu acum vreo saptamana. Sa ma ingrijorez? Stie cineva din proprie experienta care sunt simptomele apendicitei ?nici nu vreau sa merg la medic aiurea dar nici de complicatii n-am chef.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Simptome cica ar fi mai multe, durerile care pot fi abdominale sau sa le simti prin alte parti (zona ficatului, rinichi-doctora care m-a consultat pe mine mi-a spus ca e reflexie a durerii sau cam asa ceva), stari de voma, la apasare pe abdomen durerea raspunde cand iei mana, durere la flexarea piciorului drept.
Din experienta mea, din toate astea eu am avut durere abdominala, de fapt a debutat cu durere cam in zona ovarelor si dupa 10 zile ma durea pana sus la umeri si simteam ca parca mi se infige un cutit in ficat cand expiram si inspiram.
Sfat, nu stiu ce sa zic, poate fi de la ridicarea aia de acum o saptamana daca vezi ca se inteteste e clar ca e altceva mai grav.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

de fapt e o durere foarte usoara , mai mult o jena si din cand in cand intepatura. o sa merg saptamana viitoare in Ro si daca chiar e apendicita n-as vrea sa o ignor si sa ma intorc in sua si sa ajung sa ma operez aici. Dar din ce zici tu nu prea ai cum sa ai apendicita fara durere. o sa merg oricum la medic in Ro ,sper ca daca e ceva , sa observe nenea doctoru`.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Da, nu prea merge fara durere ca e inflamat apendicul si la peritonita e perforat deja.
Take care

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

no bine, m-am mai linistit. puteti inchide subiectul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majaginn spune:

michelle7: eu am "carat" simptomele de apendicita dupa mine cam 3 luni, fara ca vreun doctor sa ma diagnosticheze corect. Am fost la ginecologi, ca durerea se localiza acolo. Am luat o suta de tratamente, nu-m i trecea nicicum.

Eram palida, oboseam foarte usor, sistemul imunitar era la pamant.

D-zeu a avut grija de mine si inainte sa se perforeze cu cateva ore(asa au spus doctorii) am fost- o ultima incercare- la un ginecolog, care m-a trimis direct la operatie.

deci---simptomele sunt multe si ciudate. Sper sa-ti rezolvi problema, sa afli daca e sau nu.

Maja & Seb newlyweds
http://community.webshots.com/user/ginmseb
****un site despre nunta in curand!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

majaginn si eu am patit la fel ca tine. Diferenta e ca eu daca depuneam efort imi treceau durerile. Primele simtome le.am avut in februarie si m-am operat in mai.

Nunta noastra

Mergi la inceput