FIV 58

FIV 58 | Autor: luli

Link direct la acest mesaj

Sa auzim de cat mai multe in capitolul asta.


Behind every love is a great story

Luli

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Luli, sa fie cu noroc! si mai ales acum, sa-ti fie tie cu noroc capitolul asta pe care l-ai deschis!acum am inteles despre ce vorbeai. Scuze!sper si eu sa fie asa, odata ce dr imi da verde pt FIV.

Sa stiti ca am pus poze in album cu "marea inghetata" si de la botez, unde am fost nashica nepotelului meu !



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Andicu - ai un finut de milioane, sunt superbe si va sta asa de bine....

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Bai fetelor dar harnicutze suntetzi !
Ati dat gata FIV 57 in nu mai putin de 6 zile !!!! Doar 10 pagini....
Daca ar fi dupa lenesa de mine mi-ar fi trebuit cel putin vreo doua-trei luni sa scriu 10 pagini!! Dar..... eu sunt o foarte buna cititoare :))
Va urmaresc cu drag,citesc cu un ochi si cu celalalt la uit la tv ;)
Kla iti doresc cativa bebici sanatosi(unul doi,trei...) sa fii sanatoasa si sa va bucurati de ei. Imi inchipui ca nu poate fi o bucurie mai mare decat sa simti cum da din piciorushe bb-lushul in burtici.Si un sfat pe care l-am auzit si eu de la mamici: sa dormi cat de mult poti (pe timpul sarcinii) ca apoi.....nu se stie pe ce colt de canapea motai sa-ti pazesti comoara :)
Va pupic pe toate,pa

http://photos.yahoo.com/verocika2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele am ajuns si eu acasa...am intrat sa vad ce mai faceti si ce constat ...ati deschis un nou capitol...sa fie cu noroc!
Luli cei de la Medsana te-au sunat dar tu te-ai hotarat sau inca eziti?
Moniland dr.mi-a redus la jumatate doza de injectii si mi-a spus ca intr-adevar trebuie sa mai creasca foliculii...Sper ca vineri cand ma duc si fie mai mari...
Andicu nu cred ca s-a simtit prea bine sotzul tau si al meu este la fel, ingrozit de idee ...mai ales ca el la cele 2 spermograme a dus "proba" de acasa in 20 min. Dar in ziua punctiei dr. ia spus ca proba se recolteaza la Medsana si e disperat...Fetele voi cum ati "rezolvat" problema asta ???

, somn usor si aveti grija de voi.

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

mutumesc VERONICI chestia e ca imi e somn dar cand ma pun in pat nu pot adormi...dar las ca dorm dimineata pana pe la 11-12...si asta nu numai de acum...ci dintotdeauna...cu exceptii cand aveam servici si trebuia sa ma trezesc...

mai dar ra`pide sunteti...trec capitolele unul dupa altul in scurt timp...cand gat de citit la cap anterior si vreau sa scriu vad ca deja e deschis altul si m-am incurcat in idei...nu mai stiu ce am vrut sa va scriu...dar va pup pe toate

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

dragutzelor,

Iliutule ,iti tin pumnii stransi ,stransi sa iasa testul negativ si sa mearga totul bine ca sa fii si tu cat mai repede.
Eu nu am sunat inca la Medsana pentru ca m-am hotarat sa astept rezultatele de aici si parerea medicului meu.Dupa aia....voi vedea incotro ma voi indrepta
Va pup si va tin pumnii la toate
Andicu ,frumoase poze

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Fetelor ,o curozitate,in Romania FIV se face doar in Bucuresti?

Pupici

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina T spune:

Dodo,
nu stiu sa iti spun ce inseamna "latent". Faptul ca nu te-au lamurit nu ma mira... In general eu nu am fost foarte multumita de cum s-au purtat cu mine. Nu in sensul ca s-au purtat urat dar pt. faptul ca tot timpul am avut senzatia ca trebuia sa le "smulg" informatia cu clestele. Luni dimineata fac testul de sange. Nu am facut test acasa si nici nu o sa fac. Nu am curaj. O sa vad luni...
Apropo de endometrioza: cum ai descoperit ca ai? De ce te intreb: apropo de profesionalismul celor de acolo, la a 3-a eco pt incercarea asta una din doctorite ma intreaba pe mine daca am endometrioza. La care, eu, ce sa zic, ignoranta mea, auzeam prima data de asa ceva ... Cand am inceput sa pun mai multe intrebari, ce si cum mi s-a parut ca a lasat-o brusc balta si a concluzionat ca daca nu stiu ce e aia probabil ca nu am .... Am citit apoi pe internet despre asta si se presupune ca ai dureri la ciclu (ceea ce au am avut intotdeauna, dar nu si celelalte simptome...) As inclina sa zic ca da, daca ai, stii. Insa tot nu mi-a placut cum a pus doctorita problema. Ma intreb, daca endomerioza este una din cauzele majore ale infertilitatii la femei, nu ar fi trebuit oare sa fi verificat de la inceput ei? Mai ales ca doctorita mi-a spus ca s-ar putea ca de asta sa nu fi reactionat asa bina la stimulare.
In fine, mi-am varsat si eu oful... Sa vedem ce va fi, insa daca va fi nevioie de o alta incercare, nu cred o voi mai face tot la McGill. O alta chestie care nu imi place la ei este faptul ca sunt prea multi. Practic nu ai un doctor al tau, ci esti doar o fisa care trece prin mainile a 5-6 doctori... Cred din perspectiva pur stiintifica ar trebui sa fie bine ca sunt mai multe pareri, dar... sunt Iti urez refacere rapida tie si succes in tot ce mai hotarasti sa faci. Zi-mi te rog daca tu te-ai mai interesat cumva si de alte clinici pe aici, prin zona ...
Numai bine!
Doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Andicule, in primul rand pozele sunt superbe, si tu esti superba.
Despre Clamydia iti pot spune ca o uraaaaasssssscccccc, si ca sper din tot sufletul ca am reusit s-o "elimin" cu tratamentul.
Am luat intai Ofloxin si Rovamicina, prescris de un medic de aici de la Sv, apoi am fost la Medsana si mi-a prescris d-na dr. Protopopescu Sumamed, Doxicilina, inca un antibiotic pe carenu mi-l amintesc, si niste ovule pe care iar nu-mi amintesc cum se numeau. Eu sper ca am doborat-o.....cu atatea pastile....A fost Clamydia din secretie.Aia din sange mi-a iesit negativa.

Liana30, multumesc mult

Dasha,si vezi tu cand o sa suni.Sa faci ce consideri ca e mai bine pt. tine.Iti tin si eu pumnii.

Klaudelu,mi-a zis Ilie ca ai vorbit cu el...
Sper ca o sa te prind si eu intr-o zi sa mai vorbim si noi.
Va pup.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Pisule, sotul meu a donat(congelat) sperma deoarece a trebuit sa se intoarca in Spania la servici, iar cand va veni ziua punctiei se va decongela.
Dasha, in Romania la noi se face Fiv sin in Timisoara, si la Cluj parca, nu numai in Bucuresti.

Mihaela

Mergi la inceput