Pacientele Dr. Tutunaru

Pacientele Dr. Tutunaru | Autor: aventura

Link direct la acest mesaj

Salutare fetelor!

Am deschis un nou subiect pentru noi, pacientele lui T.!
Ca sa impartasim ideile, experientele si reusitele noastre, ca sa fim mai aproape unele de celelalte.

Nu mai e mult si vom fi toate gravidutze 2006.

Prima intrebare a mea: stie cineva de ce T. nu mai raspunde de cca. 1 luna la infertilitate.ro?

I love Mission Impossible!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64919&whichpage=1
La linkul de mai sus,s-au scris vreo 10 capitole aproape despre dumnealui.
Iar ca sa-ti raspund la intrebare..a raspuns la intrebari,citeste mai atent.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

aventura,asa este dr tutunaru nu a raspuns la intrebari cam de 1 luna.leditia nu a fost atenta. sigur este foarte ocupat si obosit, are f multe paciente (cam 30 /zi doar cu infertilitate)...
dar este subiect despre al la "nasterea pe glob". vb intr-una fetele despre el. daca vrei sa auzi numai lucruri bune du-te acolo.sau poate vor scrie si aici fetele. acolo scriu mai mult cele care au facut deja , sau sunt deja.te pup, delecteaza-te si citeste acolo unde te-a trimis leditia.
danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by danotino

aventura,asa este dr tutunaru nu a raspuns la intrebari cam de 1 luna.leditia nu a fost atenta. sigur este foarte ocupat si obosit, are f multe paciente (cam 30 /zi doar cu infertilitate)...
dar este subiect despre al la "nasterea pe glob". vb intr-una fetele despre el. daca vrei sa auzi numai lucruri bune du-te acolo.sau poate vor scrie si aici fetele. acolo scriu mai mult cele care au facut deja , sau sunt deja.te pup, delecteaza-te si citeste acolo unde te-a trimis leditia.
dana

danotino



hmmm...eu nu stiu cand a trecut luna asta,pt ca stiu ca de curand vb cu o prietena care ii pusese o intrebare si ii raspunsese..n-a trecut tocmai o luna..da in fine..
greseala mea.....(alta data o sa stau cu ochisorii pe calendar :))) )
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Dr T nu are nici o obligatie contractuala sa raspunda la intrebari pe site, ca atat mai mult intr-un timp definit. O face din pasiune, din dorinta de a ajuta cat mai multe fete. Chiar prea multe…mai mult decat un medic ar putea ajuta fara ca si calitatea serviciulul medical oferit celor care se prezinta indreptatit la un consult sa fie afectata.

Eu am ramas fara raspunsuri la intrebarile mele legate de o problema medicala serioasa chiar si atunci cand eram la cabinet, poate asta e adevarata problema…..sunt nevoita sa le mai caut si pe la alti medici

Din pacate, prea multe fete nu inteleg ca acel numar de telefon (pus cu prea mare usurinta la dispozitia tuturor )este indicat a fi folosit doar in cazuri serioase, as zice urgente…
Iar unele intrebari postate pe site frizeaza absurdul de multe ori, sunt fete care se dovedeste ca au acces la Internet, si in loc sa foloseasca optiunile de cautare pentru anumite generalitipentru care motoarele de cautare ofera ata de multe explicatii, posteaza intrebari….in fine, daca s-au obisnuit sa primeasca raspuns, nu se vor opri….aiar timpul unor oameni de valoare, fie el si privity prin teoria relativitatii a lui Einstein, tot pe aceeasi unitate de masura se bazeaza…oricat ai incerca sa-l comprimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

MadaS, sunt de acord cu tine!

Eu de exemplu, nu am pus nici o intrebare pe site intrucat am citit foarte multe din raspunsurile date deja de T. si m-am lamurit in f. multe aspecte!

Motivul pentru care am intrebat daca stiti de ce nu a mai raspuns este ca exact ca si tine mi-e teama ca este coplesit de atatea paciente / intrebari...

Este printre f. putinii medici dedicati cu pasiune meseriei..


I love Mission Impossible!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor, nu stiti daca dr. T. face si fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

medamaya1: din cate am citit eu pe site-ul lui si de la fete de pe forum am inteles ca nu face FIV, dar ca ar putea recomanda...

te-am

I love Mission Impossible!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

CU SIGURANTA NU FACE ! Eu un subiect a parte acesta, intreaba-le pe fetele care au deschis subiectul acesta, ele sunt cele mai in masura sa-ti raspunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Aventura, este alegerea dr T. De a-si urmari un numar (limitat, inevitabil) de paciente de aproape si cu atentie,pe baza unor dosare/pacient sau a incerca sa faca medicina "on line" pentru toata tara
La un moment dat se vor impune inevitabil niste limite

...si inca mai este si Africa unde sunt atatea probleme de sanatate, asa ca oricat am incerca, nu vom pune niciodata cunostintele nostre la dispozitia intregii lumi.
ce tie si cu limitarile astea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Buna fetelor!
Eu am citit cu mare interes tot ce s-a scris pana acum in capitolele despre T., Ledi multumim fain pt. link. Doamne, prin cate a trebuit sa treci si tu pana sa ajungi la el... Si apropo, am suferit si eu un chiuretaj pe viu si stiu ce cumplit este, si tot la Giulestiul ala de care nici n-as vrea sa mai aud... Dar macar eu nu am (in principiu!) ce sa-i reprosez dr-ei care mi l-a facut... in fine... vroiam sa-ti zic ca am citit ce ai povestit si m-am ingrozit de ignoranta si indiferenta unora care isi spun "medici".

Cat despre acest subiect, nu stiu daca sunt in asentimentul tuturor, dar eu una simteam oarecum nevoia unui subiect numai al nostru, al aspirantelor... Stiu ca multe scriau si dincolo, dar acolo scriu si mamici/gravidute cu alt gen de probleme, despre care sper sa ajungem sa discutam si noi intr-o buna zi...

Eu am mers o perioada la dr. Moisa, de care am fost multumita, singura problema era ca dansa nu era deloc de acord cu laparoscopia in cazul meu... Iar eu sunt decisa sa o fac, pt. ca au trecut deja 2 ani de asteptari, iar noi din ce am investigat pana acum (adik aproape tot) suntem ok din toate pctele de vedere, analize ok toate, mai putin laparo pe care inca nu am facut-o. Doar HSG acum 1 an si ceva, care a iesit bine, dar T. nu pune mare pret pe ea... Am ramas gravida o sg. data pana acum, dar am pierdut sarcina la 7 sapt. din motive necunoscute. A trecut un an de atunci si parca bat pasul pe loc... Omul mi-a dat o perioada destul de lunga in care sa mai incercam, mai ales stiind ca am reusit o data (cu greu,ce-i drept) sa raman, dar pt. ca nu se intampla nimic, am decis sa-l ascult si sa facem laparoscopia.

Acum urmeaza sa ma programez la T pt. o laparo in martie. Luni am ora la eco si vreau sa-i pun problema asta...

Ca medic si ca om, am o parere buna despre el, dar sunt constienta ca nu trebuie sa confund simpatia personala (ne cunoastem de mult) cu profesionalismul. Eu inca nu am avut (pana acum) probleme grave, care sa necesite interventii complicate, iar sarcina nu am pierdut-o sub supravegherea lui. Din ce am citit insa de la alte fete, am fost placut impresionata. Ramane de vazut daca imi voi mentine parerea si de aici incolo.

Va pup si va doresc sa urmati cea mai buna cale care sa va duca spre bebeii mult visati!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput