FIV 57

FIV 57 | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Fetelor, poftiti la un nou capitol, sa ne aduca noroc si sa avem parte de reusita!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Avalon - sa te-auda cine trebuie.

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

nu Avalon nu am facut nici o inseminare. costul unei inseminari la medsana este de 500 euro cu reusite mai mici ca la fiv si tot cu stimulare iar pe mine fivul m-a costat 2000 cu medicamente cu tot si reusitele la fiv sunt mai mari ca la inseminare. plus ca in alta parte nu mas fi dus la giulesti sau alte spitale de stat sunt satula de spitale, tratamente la diversi dr. nu as fi facut fiv cu alt medic decat cu cea cu care am facut DENISA PROTOPOPESCU.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Asa sa fie Avalon

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Ce faci Mama Moni nu esti la munte?

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

din cate stiu iliuta din Spania face FIV cu ovocite donate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Salut fetelor,vreau sa va dau si eu o veste....daca e sa-i spunem asa.
Am fost la Giulesti si am aflat ca ei au un contract cu o farmacie Merk(parca) si daca-ti dau ei (cei de la Giulesti) o scrisoare catre medicul de familie (care e musai sa fie din Bucuresti) si mediucl de familie iti prescrie,aceasta farmacie elibereaza Puregon la jumatate de pret !!! E bine de stiut de catre fetele care domiciliaza in Bucuresti. Deci daca la Giulesti,de unde am cumparat eu era 880 mii fiola(in lei usori)la Merk iti dadeau cu 440 mii fiola.
Va sarut si sa stiti ca de azi sunt inscrisa (cu acte oficiale) in clubul FIV-istelor (adik de azi fac Diphereline)
Pupici

http://photos.yahoo.com/verocika2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

veronici bafta multa..si..si..io inca mai astept pozele alea
Tabitha

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna Dasha. Eu fac Fiv cu ovule donate la Medsana, cu d-na dr. DENISA PROTOPOPESCU.
Daca vrei mai multe informatii scrie-mi si iti voi raspunde fara ezitare.Pupici.

micaelapodariu@yahoo.es


Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Veronici, bine ai venit in club! Am citit ce ai scris la celalalt subiect, asa ca da-mi voie sa-ti doresc multa, multa bafta! La analizele tale sunt sigura ca vei reusi! Multumesc mult pt informatie! Vei face cu prof.Marinescu FIV? Cati embrioni ai hotarat sa lasi? Am inteles ca schema ta de tratament este 3 menogon+ 1 puregon (protocolul lung), dar nu am inteles daca in timpul stimularii mai faci si diphereline? Poti spune cu cat timp in urma ai luat legatura cu dr. pt a face FIV? As vrea sa stiu si eu cu cat timp inainte trebuie sa ma duc cu dosarul de analize... Inca ceva (scuze ca te 'bombardez cu intrebari): o luna inainte de diphereline ti-au dat anticonceptionale? Si daca ai timp, poti da lista completa de analize pt FIV? Tinem pumnii!

Monica, am inteles de ce nu ai facut nici o inseminare... ai trecut direct la FIV, si bine ai facut! Eu ma voi mai 'tortura' cu vreo 5 inseminari pana la toamna... dar tot acolo voi ajunge mai mult ca sigur... Macar sa reusesc, timpul e nemilos...

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

veronici nu mai astpt..multumesc..le'am vazut
Avalon io ca vaz ca tu esti tare ocupeee

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput