Ce sampon folositi ?

Ce sampon folositi ? | Autor: blanca000

Link direct la acest mesaj

Tocmai mi se temina samponul si sunt...disperata. Nu stiu ce sa folosesc. Acum inca mai am dintr-un sampon cumparat de la Paris, este special pentru par saten si da si volum.
Nu mai imi vine sa cumpar sampoanele aceste de pe piata caci simt ca nu au nici un folos desi reclamele le fac atat de atragatoare.
Eu am parul spre gras (il spal de 2-3 ori pe saptamana) si vreau neaparat un sapon ce da si volum. M-am tot uitat pe rafturi poate poate..dar
Voi ce sampoane folositi...poate ma ajutat sa gasesc unul bun pentru parul meu.



Nunta noastra
Nasi de cununie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Eu folosesc, prin rotatie ( cand se termina tubul ): Dove, Palmolive ( cu miere si grau ), Pantene. Toate pentru par normal.
Nu ma mai iau dupa reclame, sa iau sa incerc, pt ca de la Head & Sholders fac matreata ( si am mai auzit de cazuri care nu au, se spala cu WG si se trezesc cu albeata-n par ), de la Wash & Go mi se incurca parul...
Merg pe cele de mai sus, care imi plac foarte mult.

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

eu elseve pt par vopsit si unul de la avon .. advanced tecniques (daca tin eu bine minte)..oricum 3 in 1.
de ambele sunt f multumita.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66885" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Nici eu nu ma iau dupa reclame.
Deoarece si eu si sotul meu faceam matreata, ne-am axat pe Vichy antimatreata. Si ni se pare cel mai bun pana acuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Eu am parul gras si fac matreata de la majoritatea sampoanelor. Singurul de la care nu fac si de care sunt foarte multumita este un sampon de la avon, advanced tecniques anti-matreata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Inainte de samponul minune cu ce te spalai pe par? Pentru par turtit, fara volum folosesc Pantene pt.volum, este ok.

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Eu nu mai folosesc sampoane "cosmetice" doar medicinale .. si acum m'am axat pe Favisan .. sunt la al treilea tub de Sampon crema pentru cresterea parului , asa se numeste e bun si l'am recomandat tuturor fetelor carora le cade parul .. au si varianta pentru par gras , nush cat de buna e ca nu am incercat'o ..oricum pentru mine, sincer e o performanta sa iau acelasi sampon de 3 ori la rand ca pana acum le skimbam ca pe sosete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Anderra,chiar iti creste parul mai repede la Favisan? Ca daca-i asa acum ma duc la farmacie sa-mi cumpar.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Blanca000, eu folosesc alternativ fie Elseve pentru volum, fie Elseve pentru par subtire si deteriorat. Mi se par ok amandoua. Primul chiar parca da un pic de volum parului dupa baie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

nu e vorba ca imi creste ca in povesti cu viteza luminii (sa tai dimineatza ce creste peste noapte asa cum mi'as dori hihihi), insa nu mai cade in cantitatzile industriale in care cadea pana acum .. plus ca .. ce ma fericeste teribil e ca pentru prima data am si yo "puiutzi de par in cap", fire de par micutze. Nu contest ca pana acum nu se regenera parul, e normal..insa e prima oara cand vad si eu chestia asta in capul meu ..
Eu il reomand din toata inima , insa trebuie folosit minim o luna pana sa dea rezultate.. cel despre care vorbesc eu da volum si luciu parului insa il cam incalceste .. poate si pentru ca ingredintele sunt f. naturale , fara sa aiba methyl parabeni si toate chestiile ciudate pe care le gasim intr'un produs cosmetic ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Nivea antimatreata pentru par normal.E un sampon care mie mi se potriveste si il folosesc de vre-o 5 ani.




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput