Ceaiul de slabit de la Fares...

Ceaiul de slabit de la Fares... | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Cine a folosit acest ceai? Are vreun efect? Incerc sa evit ceaiurile prea puternice cum ar fi cel antiadipos, pt ca nu vreau sa ma doara burta si sa caut disperata usa de la baie

Deci, in paralel cu regimul si fitnessul da ceva avantaje ceaiul asta?

Ioana
poze noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Daca e vorba de "Silueta perfecta" vezi ca-i tare.
Eu am baut doar o data, dupa care noaptea am inchiriat baia. Si nu
l-am facut f.concentrat.
Cam la fel era cel chinezesc antiadipos in cutie verde pe vremuri (96-97). Acum mi se pare mult mai slab.

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Serios??!!! Si eu am baut deja doua cani, una la pranz si una acum, ca scrie pe cutie 3 pe zi. Ser sa nu dorm pe

Ioana
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ei, kum fu?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

eu mi-am luat un cei "antiadipos 42". are un gust bun, beau seara o cana si dimineata ies la sigur!!!

e primul ceai antiadipos pe care il folosesc. ma intriga insa de ce ii spune 42....????

dar chiar slabesti cu ceaiurile astea????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

De sambata tin regim (fara grasimi, paine si dulciuri), merg la sala si vreau sa slabesc 5 -6 kg. Cand m-am dus la supermarket sa iau iaurturi si batoane de slabit am dat peste acest ceai Fares si mi-am amintit ca mi-a zis cineva ca e f bun. Am zis sa incerc sa beau macar 2 cani pe zi. Precizez ca nu am avut si nu am probleme cu constipatia. Il beau ca poate ma ajuta la arderile grasimilor. Nu am sesizat nimic deosebit la el. Simt cum actioneaza in stomac (simt ca niste furnici prin stomac si ca niste arsuri delicate...), dar nu m-am dus la toaleta mai mult decat de obicei.

Daniella, chiar slabeste ceaiul asta?
Mama Lia, eu nu prea ma pricep la ceaiuri, nu beau de obicei... dar acum am zis sa incerc si asta in paralele cu eforturile sustinute pe care le fac pt a scapa de cele 5 kg in plus. Parerea mea e ca fara dieta nu te slabeste nici un ceai, dar cu regim poate avea efect.

Ioana
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

sunt convinsa ca fara dieta nu slabesti.....poate doar de la stres, eu una am slabit pe fond de stres si suparare 5 kg in nici doua saptamini......dar nici nu mincam.....nu-mi ardea de nimic.....

dar de cit sa slabesti asa , mai bine echilibrat.....

eu cred ca aceste ceaiuri doare regleaza tranzitul, care este o problema la multe femei....si mai umple stomacul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Nu stiu daca slabeste pt ca eu am baut doar 1 zi, cam 1 l, apoi m-am plimbat toata noaptea, asa ca n-am repetat operatia ca mai am treaba in timpul zilei nu doar sa dorm pt ca nu dorm noaptea. ...din cauza de ceai!

Evident ca mai bine e sa tii o dieta si in special sa faci sport!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

daniella4, daca are asa efect devastator, bea doar o cana de ceai inainte de culcare. cred ca asa nu o sa mai ai probleme!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Mai bea cineva vreun ceai de slabit? De la ce firma? Cine a avut rezultate cu ceiurile? Nu ni se mai alatura nimeni?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

eu folosesc ceai SANYE anti-adipose (chinezesc), la recomandarea unor prietene care chiar au vazut rezultate, si sunt consumatoare fidele. Astept sa vad rezultate si pe mine ca doar de cateva zile am inceput. Pe prospect zice ca te ajuta sa dai jos 3-4 kg pe luna.
Va pup si spor la lupta cu kg!

printze

Mergi la inceput