Oglinda sparta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

...si eu care credeam ca vorbiti despre film [batincap]


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump si grasunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Si eu am spart una si stiind superstitia cu ghinionul, ma intrebam daca e adevarata sau nu. Sper sa nu, sa ne mearga totul bine.
Am uitat, cu o saptamana inainte sparsese si soacra mea o oglinda, tot la mine acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Inainte de a ma marita am tot spat la oglinzi si am avut noroc.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Eu m-am tot mutat dintr-un apartament intr-altul. De la garsoniera la apartament , de la doua camere la patru camere si de fiecare data am renovat noua locatie, am pus oglinzi noi la bai. Ei de fiecare data cum facea sotul meu , cum nu facea, ca prima oglinda o spargea la montaj Si ghinion nu am avut deloc. Ori o fi fost noroc? Nu stiu exact fiindca asa ceva nu pun la suflet.Eu nu cred in superstitii ...Inseamna ca nici nu atrag raul asupra mea. Asa se spune ca daca gindesti de rau iti atragi raul.Si eu cred ca se cam adevereste "zicala" asta.

Ai incredere si las-o balta cu oglinda sparta. Bine ca nu s-a taiat cea mica in cioburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

si eu ma spart o oglinda mareeeeeeeee la 18 ani ,si uite ca nu a fost 7 ani de ghinion si ma-m maritat si mai repede de 7 ani(ca uni zic ca nu te mai mariti 7 ani)
si eu zic asa ca fetele,sa spart ghinionul,de acum va veni norocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Nu credeam ca mai sunt oameni care cred atat de mult in superstitii.Ma intreb ceva:ce va face sa credeti in superstitii?NU am inteles niciodata dar daca mi se explica...

Joker...mama de ied zapacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Am spart si eu o oglinda cam pe la 20 de ani . Initial, mai mult in gluma m-am gandit la superstitia cu 7 ani...N-a avut nici o relevanta dpdv al ghinioanelor sau al casatoriei ( m-am maritat cu doi ani mai devreme). daca stateam sa numar cioburile, cred ca ma apuca pensia!!!
O intamplare mai neplacuta legata de oglinda sparta s-a petrecut cand fetita mea avea aproape 2 ani. Eram in santier cu apartamentul si ne pricopsisem de la fosta proprietara cu o oglinda mare de tot intr-un suport de fier forjat...Am zis sa o tinem ( avem o logie si dadea efect de marire a spatiului). Nu stiu cum s-a intamplat darcea mica, tot misunand printre sacii cu moloz s-a atins de oglinda cu pricina, care a cazut peste ea. Mi-am vazut toata viata intr-o secunda , asa disperare m-a cuprins. Mi-a fost teama sa nu o striveasca intre fierul forjat si gresie. Am si uitat ca e si oglinda.... Evident oglinda s-a spart si unul dintre cioburi, de vreo 20 cm , in alunecare, a taiat-o rau de tot la barbie( tasnea sangele ca la arteziana). Bine ca nu a fost carotida sau ochiul sau...Doamne fereste ...Asta da, l-am considerat ghinion (ca s-a spart oglinda). Multumesc lui Dumnezeu ca acum dupa 5 ani aproape ca nu se mai cunoaste nimic din cicatrice!
Poate am fost un pic off-topic, dar pentru mine oglinda sparta a ramas ca potential pericol de taiere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

superstiti!!!!!! s-a dus un ghinior...

Mergi la inceput