Crema anticelulitica

Crema anticelulitica | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Eu folosesc acum crema anticelulitica de la L'Oreal si sunt destul de multumita de ea dar se termina.As vrea sa o schimb cu o crema mai buna.
Voi ce crema anticelulitica folositi?

Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

abia astept sa vad ce zic fetele!nu ca nu as avea nevoie dar nu stiu prea multe... asa ca si pe mine ma intereseaza subiectul...


Alina
mamica de Diana 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

eu am incercat cateva...chiar si scumpe, nu mi-au placut, in afara ca lasa pielea frumos parfumata...

acum folosesc Supliform, e ieftin, si lasa piele fina!

insa vreau sa cumpar de la ardes, crema extraforte de slabit, este vreo 1.500.000 - 500 ml...cam mult, dar sa vad. cica is super faine!

cica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Si eu am folosit cateva creme, geluri...In afara de ce zice Uki, ca lasa pielea parfumata, am mai observat si un efect racoritor asupra pielii...in rest, nimic
Am inteles ca sunt mai eficiente masajele anticelulita, cu produse profesionale, facute la centrele de frumusete, dar n-am incercat.

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

fetelor,lasati crema ardes la o parte.O am eu si,in afara faptului ca e foarte scarboasa,efecte mai vizibile ca supliformul nu are.cel mai important este cine si cum iti face masajul,asta conteaza enorm.daca te ungi putin seara cu crema nu ai cum sa indepartezi celulita sau grasimea.eu folosesc de ceva vrem laptele anticelulitic de la gerovital,la masaj,iar dupa ce termina de masat o zona ii face "finisajul" cu supliform si acopera zona pt a se incalzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu acum folosesc crema anticelulitica modeladora cu menta si alge made in spain. Mi s-a facut masaj anticelulitic cu ea la un salon de infrumusetare, dar a inmulit-o cu alta crema pentru ca sa poata face masaj. Eu am comandat-o pe internet de la firma Contrast Impex srl. Ce observ la aceasta crema spre deosebire de altele: nu fac masaj cu ea, mi-o intind pe picioare si in cateva minute simt cum imi iau foc. Zona in care am pus crema se inroseste foarte, foarte tare. Asta eu zic ca e de bine pentru isi face efectul.
Cateodata ma si impachetez in folie si stau la caldura( patura electrica, plapuma...) cam o ora, iar apoi aplic crema, ca...de... asa am vazut la saloane.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Elancyl de la Galenic e exceptionala. Se gaseste doar in farmacii si e cam scumpa, dar are efecte deosebite. Dupa un tub vezi chiar diferenta.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu una folosesc Elmiplant , cosmetici plant si L'Oreal si sunt multumita de toate.efecte spectaculaose nu sunt dar macar pielea e asa de fina.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:

L'Oréal Perfectslim combinata cu masaj facut de mana de barbat si lichide cat mai multe. Pielea devine mult mai ferma, celulita superficiala dispare dar cea profunda ramane inca vizibila.
P.S. produsele mi le procur doar din tara de origine, altfel, rezultatul nu e multumitor. Experimentat pe pielea mea .

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by Mirela72

Elancyl de la Galenic e exceptionala. Se gaseste doar in farmacii si e cam scumpa, dar are efecte deosebite. Dupa un tub vezi chiar diferenta.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica



Ai facut si masaj?Sau doar ai aplicat-o?

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

quote:
Originally posted by anelize

fetelor,lasati crema ardes la o parte.O am eu si,in afara faptului ca e foarte scarboasa,efecte mai vizibile ca supliformul nu are.cel mai important este cine si cum iti face masajul,asta conteaza enorm.daca te ungi putin seara cu crema nu ai cum sa indepartezi celulita sau grasimea.eu folosesc de ceva vrem laptele anticelulitic de la gerovital,la masaj,iar dupa ce termina de masat o zona ii face "finisajul" cu supliform si acopera zona pt a se incalzi.



Anelize, dar in ce fel zici ca e scarboasa crema de la Ardes? eram 99% gata sa-mi iau...... desi, cam ai dreptate, compozitia e cam ca a Supliformului...

ps. eu am folosit si Vichy, si l'oreal si Gerovital si Tis si herbagen...ah, nu mai stiu, multe, ma enerveaza rau!

deci: nu e buna? pe cat e de scumpa???

Mergi la inceput