imagini infioratoare

imagini infioratoare | Autor: dianaelena

Link direct la acest mesaj

Total neortodox linkul de la sfaturi ortodoxe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Nu incurajez avortul,dar chiar esti sigura ca vrei sa lasi linkul asta pe forum?Pentru ce???


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Nu mi se pare fairplay ce faci.Nimeni nu face avort de placere si cred ca un avort e ORIBIL si fara filmul asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

nu sunt nici eu pro-avort, insa daca stau sa ma gandesc, totusi avortul e dreptul femeii, e ultimul drept dupa un "accident" de sterilet, de anticonceptionale, de prezervativ sau de un calcul gresit. De ce sa fim obligate sa pastram o sarcina nedorita doar pt. ca nu ne-am protejat cum trebuie? Oare vine preotul sa dea o mana de ajutor sa crestem un copil nedorit? Ei vin cu texte gen "copilul e dar de la D-zeu" insa aceste daruri mai ajung si la orfelinate sau in pubele. Preotii sunt misogini de felul lor, noi spunem in juramantul de casatorie "la bine si la rau" dar tot noi ducem greul, macar atat sa avem sa ne putem controla corpul, nu???
Avortul insa nu ar trebui sa fie o solutie (cum este la noi, de ex. ) ci o ULTIMA solutie.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

acu ca am vazut filmul. nu cred ca e vorba de un avort de rutina , dupa cum arata avortonul , sarcina aia era mai mare de 12 saptamani .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Avortul la cerere la varsta de sarcina la care este efectuat avortul prezentat in film este ilegal in Romania.


P.S. Corect, Michelle, nu vazusem postarea ta.

_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

bei filmul e groaznic....nu cred ca e cazul sa ramana pe site


poze noi
3 generatii
"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati."
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Pai nu e pe site, e pe site-ul cu ortodoxismul...

_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by cataghe

Avortul la cerere la varsta de sarcina la care este efectuat avortul prezentat in film este ilegal in Romania.


P.S. Corect, Michelle, nu vazusem postarea ta.

_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)


Stai linistita ca nu-s in masura sa spun varsta sarcinii , aveam nevoie de confirmarea ta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by michelle7
Stai linistita ca nu-s in masura sa spun varsta sarcinii , aveam nevoie de confirmarea ta




Pai nici eu nu-s in stare sa spun varsta, ca filmat de aproape si dintr-un anumit unghi si un soricel poate sa para cat un elefant, dar luand in considerare instrumentarul folosit (ca io mai departe nu m-am uitat) e clar ca e peste 12-13 saptamani.

_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

auzi da ai efectuat si tu activitati din astea in faculta?? ca prietena mea a facut o gramada de avorturi ca si studenta si din ce-mi povestea le facea exact ca si in filmul asta/. daca te uiti la finalul filmului arata pe masa resturile , mainile si picioarele perfect conturate , trasaturile fetei relativ conturate si parca am vazut si niste coaste pe acolo



Mergi la inceput