hipoglicemia-sfaturi!!!

hipoglicemia-sfaturi!!! | Autor: nikole

Link direct la acest mesaj

de curand indrumata de groaznice ameteli si stari de lesin, am trecut si eu pe la medic,dupa o lunga absenta.mi s-a recomandat un set de analize, in urma caruia am aflat ca sunt hipoglicemica.In nestiinta mea, ma gandeam ca o "cura de dulciuri" va rezolva pr. Dar spre surprinderea mea, nu astae solutia.dr a zis ca trebuie sa ma alimentez f bine, dar sa nu mananc dulce ca pot face fff usor diabet.nu inteleg, de aceea va intreb pe voi...cum vine asta?hipo inseamna...ceva in minus....in cazul meu scade nivelul de zahar din sange!...teoretic pot sa mananc cate dulciuri pot, fara a face diabet.va rog daca gresesc lamuriti-ma...nu stiu ce ar trebui sa mananc, ce fructe sunt permise, si in ce cantitati...
ma simt f rau ametesc groaznic ma simt f slabita am stari de somnolenta...si nu mi s-a recomandat nici un tratament ci doar sa ma alimentez bine, eventual sa cer sfatul unui nutritionist,...dar de unde sa il iau aici in Brasil?asa ca apelez la ajutorul vostru...

nikole

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Si eu ma confrunt cu aceeasi chestie, deci bun venit in club.Problema e ca exista doua tipuri de diabet...hipo si hiperglicemic...iar cel care te paste pe tine este mult mai usor de facut.Cauta sa mananci echilibrat si sa nu treci de ratia minima a fiecarui element-proteina, glucide,lipide-indicata pentru dimensiunile si starea ta.Bea multe lichide si fa-ti si o analiza maia amanuntita...e posibil sa fie de la anemie starea ta..Sanatate.Cauta un nutritionist..chiar si online.Sfatul meu nu este al unei persoane avizate.

Joker...mama de ied zapacit

Mergi la inceput