Nunta in Iasi (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Darria, ma bucur ca bebele tau e sanatos ! Eu imi mentin pozitia: ca e o printesuca!

Nusha felicitari pentru ca esti nashica!

fetelor, va salut asa din mers ca nu prea mai am cum sa ma lungesc cat vreau eu , din pacate, dar va urmaresc cu ardoare!

pupici si la fete!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Bun gasit!
SunSmile, am vazut ca deja ti-a explicat Darria mai sus ce si cum... Intr-adevar, asa ni s-a spus atunci, pe 30 dec, sa venim dupa 3 sapt la control. Si azi am fost iar cu ea... Evident ca mi s-a facut rau, ca de obicei, nimic nou (Darria; ma, chiar rata??? Puteai si tu sa zici acolo pisicuta sau mai stiu eu ce, dar chiar rata???. Dar, cum se spunea tot mai sus, nu ati scapat de mine... Am iesit la aer si pana la urma mi-am mai revenit. Nu de tot, dar cel putin a fost cat de cat mai bine decat data trecuta, in ceea ce ma priveste...
Acum, sa va zic de bunica: asteptare medic 2 ore, ca era plecat de acolo, apoi taiat pansament, incercare de indreptare a mainii dupa ce 3 sapt a stat nemiscata, indoiata din cot... Apoi radiografie si rezultatul final: dr a fost f multumit de cum se prezenta pansamentul (a intrebat ca i l-am schimbat noi? arata curat si la fel cum a fost pus de el, adica nu s-a largit etc). Era f multumit si de cum arata umarul. Adica osul care a fost sarit s-a asezat la loc si nu a mai iesit de acolo. Iar fractura: s-a prins osul. Pe scurt, e de bine... Acum mai are de facut ea acasa miscari cu mana, sa-si dea drumul incetul cu incetul umarul... Cam asta a fost tot in mare...
A... si am tras azi un frig.... nici acum nu mi-a trecut...

Am fost total off-topic, dar trebuia sa va zic. Abia asteptam... Ma simt un pic mai linistita...

Si SunSmile, multumesc mult!!! Si Darria!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by ralnied1
Darria; ma, chiar rata??? Puteai si tu sa zici acolo pisicuta sau mai stiu eu ce, dar chiar rata???. http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!



eu sunt mic si nu stiu nimic
Te-ai suparat? Hai ma, ca nu te superi tu asa de usor
Stii sa asa se spune(in popor): nu o sa vedem rata inecata si nici mort Ei, de acolo am plecat si am zis doar pe jumatate, ca restul nu isi avea locul aici

Bine ca totul s-a terminat cu bine.

Noapte buna fetelor si un sfarsit de saptamana odihnitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare fetelor,
Am intrat si eu o fuga sa ma bucur pt bunicuta ta, Ralnied. Si pt tine, evident...
Azi am examen, iar maine e o alta zi full. Saptamana viitoare cred ca ne cumparam verighetele, yupiiiiiiiiiiii, ca mie tare-mi plac bijuteriile noi si lumanarile. Am vazut unele in mall aurii, f frumoase si pe alea le vreau eu

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Multumesc, ca de obicei, pentru sustinere...
De suparat nu m-am suparat Darria, dar chiar rata???
Afara e mai rau decat in congelator... Asa ca mai bine stati in casuta, la caldurica...

Lili, multa bafta la examene si din partea mea!!! Vrem o studenta-miresica numai cu 10, da???

Fetelor, problema la mine: verisoara mea, daca ma cununa, ar vrea lumanari din ceara curata (evident, face ea rost)... Stiu ca nu sunt chiar frumoase, dar ce sa fac??? Sa accept asa sau nu? Voi ati mai vazut???

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza303 spune:

SALUTARE

CryssUk ,eu lucrez cu cei de la Preference,sunt seriosi si profesionisti ,daca mai ai alte intrebari nu ezita....
o seara buna si multa bafta la examene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Feteleeeee!!!!
M-am intors acu' de la botez...A fost...nu pot sa zic cum a fost! Ca a fost prea frumos si de vis si nu mai am ce sa zic...
In primul rand ca slujba a fost extrem de frumoasa si de calda; cred ca e prima oara cand ma simt asa de bine la un evenimente de gen, in biserica...De obicei ma simt ok, dar acum a fost superb..Si preotii si corul si atmosfera....Si finutul care a fost cel mai dulce si mai cuminte: a dormit pana cand am trecut la dezbracat, a mieunat un pic cand l-a botezat si dupa aceea s-a linistit......
Nu stiu sa va zic cat de magic (cred ca asta e cuvantul) a fost totul...
La petrecere toata lumea s-a simtit bine, zic eu, s-a dansat la maxim, meniul a fost super bun, la fel si tortul si prajiturile....Am avut si joc de artificii ...ce sa zic....si perfect mi se pare putin ...cred ca mai curand de basm..
Imi cer scuze tuturor miresicilor si adminilor pentru off topic, dar trebuia sa impartasesc cu voi, Supermiresele, bucuria asta imensa!
Va pup cu drag, noapte buna si promit ca pun poze!

Oana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana8188/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ralnied, eu am vazut lumanari din ceara curata si ca sa fiu sincera nu mi-au placut(e vb in primul rand de culoare si apoi de faptul ca erau mult mai mici si mai subtiri)Daca ti le impodobeste in intregime cred ca vor arata ok...numai sa ti le cumpere putin mai mari si mai groase!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fetelor, ati vazut topicul cu avortul de la "Femina intim"????

SOCANT ! Nu mi-a venit a crede!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Salutare
Rau e cu dependentaaaaaaaa, mai ales daca nu merge forumul

Oana, atunci eu va doresc cat mai multi finuti/e si sa fie sanatosi cu totii

Oana(iasi) nu ma uit ca nu vreau sa vad ceva ce stiu cu siguranta ca ma afecteaza.

Noapte buna fetelor

Mergi la inceput