casca pentru suvite

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ana Maria, de unde ai luat setul cu casca Palette, din Romania sau de la Montreal?

Ica


Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Gina, de ce nu mergi la coafor? Mi se pare complicat sa faci aceasta operatie la domiciliu.

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Eu imi iau Palette... vezi ca sunt doua tipuri de vopseuri pt. suvite, una cu casa, alta cu nu stiu ce pensula speciala... E poza unei cu parul pana la umeri, satena cu suvite blonde.
La inceput le incurcam de fiecare data... Si ca sa nu mai cumpar aiurea, iau cutia, o deschid si vad daca e cea care are casca sau nu (ca e pusa deasupra). Eu cumpar Palette tocmai pentru ca are casa...




www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea



casca este de unica folosinta?

cat costa? pachetul ?
merci

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nu e de unica folosinta... cel putin eu am reusit s-o folosesc de mai multe ori.
Cat costa? Parca pana in 150.000 (asa imi amintesc... sper ca nu spun tampenii)



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

vis-a-vis de serviciul meu este un magazin de cosmetice de la care se aprovizioneaza cosmeticiana si coafeza mea.

Acum intrebat de casca si are exact ca cea de la coafor 200.000 lei.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina20 spune:

Eu am parul ff. lung, sa renunt la casca? Mi-am mai luat tot de la Palette inainte de Revelion un pachet pt. suvite dar cu un aplicator cu periuta - ME3+ e numarul; nu l-am folosit pt. ca sistemul mi s-a parut mult prea dificil, eu sunt satena acum si suvitele le vreau blond f. deschis; imi era frica sa nu ies cu pete, sa nu le fac egale, etc.
Daca casca nu se recomanda la par lung, sa incerc cu aplicatorul de la Palette, l-a mai folosit cineva?? E greu sa te faci cu el (mi se pare f. greu, dar poate e doar o impresie)?? E bun pt. par f. lung?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu am parul lung si m-am facut cu casca. si a iesit foarte bine.
de ce nu mergi tu la protectia consumatorului sau sa mergi inapoi sa le ceri un pachet cu boneta?! de ce sa umblii tu acum dupa boneta, ptr ca vreunul din magazin a bagat mina, a luat boneta si o fi dus-o la magazinul ala unde se vind acum cu 200 000....

respecta instructiunile de pe pachet , si nu face la 2 gauri, ci la trei. e suficient. si iese bine. eu m-am facut acasa si ptr prima oara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulianne spune:

O casca pentru suvite adusa din ungaria e foarte ieftina, in jur de 50.000 lei.Dar daca ai par f. lung ai mare grija ca se poate arde.Cu ce-ti faci suvitele,cu blanche,sau cu vopsea?Si conteaza f. mult si culoarea ce-o ai acum,daca esti vopsita.Parul se poate arde f. usor.Daca te hotarasti sa-ti faci singura intreaba-ma si am sa-ti spun mai multe.Lucrez in domeniu de 17 ani. Toate bune, RAMONA MAMICA LUI DENISSI GIULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina20 spune:

O sa folosesc decolorant in vopsea, am inteles ca atac parul mai putin decat decolorantul. Adev. e ca parul meu e destul de uscat si putin tocit la varfuri, dar il ingrijesc destul de bine (masca de par, balsam leave-in, ulei de par, etc.).
Giulianne, unde pot sa gasesc casca ?
Am mai cautat de net si am dat de o firma care aprovizioneaza saloanele de coafura, casca lor costa 10000, dar nu vindeau decat en-gros, le-am propus sa platesc mai mult (dublu, triplu), dar nu au vrut asa ca inca mai caut.
In ultima instanta am sa mai iau o cutie de la un magazin (desi nu am nevoie), dar care sa aiba casca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Am eu casca de la Pallete daca o vrei, n-am ce sa fac cu ea nici macar nu e folosita, am incercat sa scot niste suvitze si apoi m-am lasat pagubasa. Spune cum iti convine cum sa ne vedem si ti-o fac cadou! Sotul meu lucreaza in Buc, te-ai putea intalni cu el, singura chestie e ca nu e in fiecare zi acolo...io stiu, sau daca nu e graba asa mare eu vin din nou vinerea viitoare in Buc sau ti-o trimit prin posta...
Zi si tu cum iti convine daca "arde" asa tare!


Ioana 23 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput