Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanna_s spune:

quote:
Originally posted by eri_ka

dyanna_s , stiu ca intrebai de un restaurant de 300 pers. stiu f sigur ca acum vor renova rest mcmoni's si o sa faca o sala mare, cu o capacitate de 300 pers. ori, o alta varianta ar fi crama de la hotel phenicia, f generoasa , dar nu stiu preturile acolo. poti intreba



Buna!..
Am fost la McMoni's..au Salonul Soarelui cu o capacitate de 300 de persoane..
Am facut rezervare pt 19 august (CU NOROC).
Acum spuneti-mi si mie...meniul e intre 43-46 euro..bautura 18 (6 ore open bar) daca vinul e de acasa..15euro..daca taria e de acasa 15 euro la care se adauga o taxa de dop de 2 euro/pers (pt bautura adusa de acasa). Si inca ceva ..cica durata e de 8 ore (pe urma ma da afara???)
Astept parerile voaste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Ma scuzati ca-mi var si eu nasul...stiu ca sunt total off-topic, dar am si eu o nelamurire si nu ma lasa inima sa nu intreb:

Ce naiba e aia taxa de dop????
Aaaaa... si inca o chestie...daca e taxa de dop...de ce e 2E/ de persoana? N-ar trebui sa fie 2 E/ de dop (adica de sticla)?
Ca doar d'aia e DE DOP.

Am fost si eu sa ma interesez la Mc'Monis si n-au zis nimic de nici un dop...

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by Rallu

Ce naiba e aia taxa de dop????

tot off-topic .....daca este ceea ce cred eu..i se mai spune si taxa de servire...sau ceva de genul asta....(si atunci s eintelege de ce se ia pe persoana - cate persoane servesti, atatia euro ai de plata, nu?)
anume: - sunt restaurante care iti accepta sa vii cu bautura ta, de acasa si nu-ti iau nici un ban in plus....si sunt restaurante care iti percep aceasta taxa...pt simplul fapt ca iti servesc, cu personalul lor...un produs, care nu este al lor. De regula, aceasta taxa se percepe de restaurantele din hoteluri, eu, cel putin, asa stiam...dar...e posibil ca si alte restaurante sa o perceapa...


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anador spune:

Salutare oameni buni,

Sunt si eu noua pe aici, anul asta pe 26 august vrem sa ne casatorim si noi, dar e o PROBLEMA ca nu avem sala. Ma gandeam la cantina RATB caci am auzit ca e fain acolo si nu este nici prea scump(vreau si o parere daca stiti ceva), dar nu stiu un daca mai au ceva liber in ziua aceea.

Aaa si daca stie cineva un nr. de tel de la cantina ratb sa mi-l spuna si mie pls.

Mersi frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miranicolae spune:

Sunt si eu noua pe aici. Am nunta pe 26 august la Club Escape ( fosta discoteca Why Not ). Poate cineva sa-mi spuna cum e o nunta acolo?
Multumesc mult!
In ceea ce priveste cantina ratb, intr-adevar e superb acolo, meniul e ieftin. In schimb iti trebuie intrare puternica. Se pare ca pila noastra nu a fost destul de influenta.
Succes altora le doresc, si sa auzim numai de nunti frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciciep spune:

quote:
Originally posted by anador

Salutare oameni buni,

Sunt si eu noua pe aici, anul asta pe 26 august vrem sa ne casatorim si noi, dar e o PROBLEMA ca nu avem sala. Ma gandeam la cantina RATB caci am auzit ca e fain acolo si nu este nici prea scump(vreau si o parere daca stiti ceva), dar nu stiu un daca mai au ceva liber in ziua aceea.

Aaa si daca stie cineva un nr. de tel de la cantina ratb sa mi-l spuna si mie pls.

Mersi frumos





Salut...cred ca te voi dezamagi...noi am inceput sa cautam restaurant inca din noiembrie 2005 pt 1 iulie si in primul rand am incercat acolo: ne-au spus ca era ocupat deja TOT anul 2006, pana in noiembrie (ma refer la sambete, duminici, nu stiu)...sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira_a spune:

Da, intr-adevar este ocupat. Am incerct si eu la Cantina RATB in ianuarie, si nu mai aveau liber in nici o zi pentru 2006
Din fericire am gasit la restaurantul Ministerului de Interne, la club. Imi pare dragut restaurantul.
A mai facut cineva acolo? Are idee de cum este?



Rabdarea este inceputul intelepciunii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Samira eu am facut botezul baiatului la restaurantul MI si am fost foarte multumiti arata foarte bine si mancarea este buna .Ti-as recomanda sa iei la aperitiv gustari calde de mezeluri am auzit ca nu ar fi tocmai ok.Noi la botez am avut bulete de creier, ciupercute ,ficatei,nu i-mi mai amintesc exact ce a mai fost dar oricum toate au fost super.

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Si vroiam sa intreb si eu daca stie cineva ceva despre Restaurantul Drumetul?.Cumnatul meu face in septembrie nunta acolo si ma interesau ceva pareri de la cei care au trecut pe acolo.

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira_a spune:

quote:
Originally posted by gabi.i

Samira eu am facut botezul baiatului la restaurantul MI si am fost foarte multumiti arata foarte bine si mancarea este buna .Ti-as recomanda sa iei la aperitiv gustari calde de mezeluri am auzit ca nu ar fi tocmai ok.Noi la botez am avut bulete de creier, ciupercute ,ficatei,nu i-mi mai amintesc exact ce a mai fost dar oricum toate au fost super.

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE



Eu am gasit liber la club, jos, la susbsolul restaurantului. Cica incap in jur de 80-90 persoane. Tu unde ai facut botezul? Sus?
Cam cat v-a costat meniul per total? Poate imi dai mai multe amanunte. Eu am inteles ca totul este aranjat, mai trebuie sa aducem doar baloane si servetele? Ai idee cum este tortul?
Scuze daca te-am asaltat cu prea multe intrebari... dar sunt tare curioasa si nu as vrea sa am anumite [surprize]


Rabdarea este inceputul intelepciunii...

Mergi la inceput